Dzień Dobry Football #240

Dzień Dobry

Coraz więcej zwolnień, ale i zawieszeń. Prócz tego: najbardziej znienawidzeni w NFLoraz list trenera do wszystkich mam…

NFL

– Junior Galette nie jest już zawodnikiem New Orleans Saints. Licząc od zeszłego roku klub wydał na zawodnika 18 milionów dolarów, ale nie ma zamiaru płacić za niego w tym sezonie. Choć był on najlepiej sackującym zawodnikiem w zespole.

– CB Sean Smith (Kansas City Chiefs) został zawieszony przez ligę na 3 lata, po tym jak przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu i otrzymał karę 2 lat w zawieszeniu.

– To nie koniec zawieszeń! DE Derek Wolfe (Broncos) nie zagra w czterech spotkaniach, po tym jak naruszył politykę antynarkotykową NFL… Podobnie zresztą jak Jabari Price (CB Vikings), ale ten dostał karę dwóch spotkań. Od czasu ostatniego Super Bowl zawieszonych zostało 24 zawodników, co daje łączną karę 119 spotkań!

– Miami Dolphins ucięli QB Josha Freemana.

– Pora dowiedzieć się kto jest najbardziej nie lubiany w NFL. Według SI.com: drużyna – New England Patriots, trener – Bill Belichick, kibice – Philadelphia Eagles, właściciel – Dan Snyder, zawodnik w szatni – Percy Harvin, zawodnik (dla kibiców) – Johnny Manziel, przepis – „Calvin Johnson Rule”, stadion – Oakland Coliseum, maskotka – Dallas Cowboys (Rowdy), strój – skarpetki w paski Denver Broncos. A Wy, czego najbardziej nie lubicie w NFL?

Ta drużyna niespecjalnie lubiana jest przez kibiców...

Ta drużyna niespecjalnie lubiana jest przez kibiców…

– Greg Jenkins, który ostatnie 2 lata spędził w Oakland zasilił szeregi Jacksonville Jaguars.

– Green Bay Packers pozbyli się swojego CB Bernarda Blake’a.

IFAF

– Wczoraj w Belgradzie odbyły się dwa półfinały w ramach futbolowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu SBB Vukovi Belgrade, po zaciętym meczu pokonali London Blitz 38-25, a w drugim Carlstad Crusaders zmiażdżyli Thonon Black Panthers 41-6.

INNE

– Ciekawą inicjatywą popisał się trener główny Eastern Michigan, który postanowił napisać list dla… mam, które boją się wysłać swoje dziecko na trening futbolu amerykańskiego. Pisze w nim, m.in., że „futbol nie tylko uczy, ale i wiele daje.” Cały list możecie przeczytać pod tym linkiem. Może powinniście pokazać go i swoim mamom? 🙂

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

One Response to Dzień Dobry Football #240

  1. CCPrice pisze:

    Mała uwaga. Dopiszcie powód zwolnienia Galette.
    Bo mówienie że nie chcą mu po prostu wypłacać pieniędzy to kłamstwo.Wystarczy dodać że będą mieć ponad 12 mln martwych pieniędzy w sezonie 2016.
    Payton zwolnił zawodnika za uderzenie kobiety pasem, dodane do tegorocznego incydentu. Poza tym i tak byłby zawieszony przez ligę, a tak zarówno liga jak i Saints chcą polepszyć wizerunek.

Dodaj komentarz