DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #215

Dziś w Dzień Dobry Football o zawieszeniu liniowego Bills, grzywnie linebackera Falcons i dochodzeniu wszczętym wobec linebackera Broncos. Dodatkowo nowe kontrakty w Saints i Panthers, a także dwa słowa o weekendzie w PLFA. Zapraszamy!

NFL

Defensywny liniowy Buffalo Bills, Marcell Dareus został zawieszony na pierwszym meczu sezonu regularnego z powodu naruszenia polityki ligi w sprawie nadużycia niedozwolonych substancji. W zeszłym roku Dareus został zatrzymany przez policję za posiadanie substancji kontrolowanej i akcesoriów związanych z narkotykami.

Marcell Dareus zawieszony!

Joplo Bartu został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy dolarów za przestępstwo związane z alkoholem. W zeszłym sezonie linebacker Atlanty Falcons został zatrzymany również przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu za którą na początku został ukarany dwu meczowym zawieszeniem.

Komisja dyscyplinarna NFL przeprowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia polityki ligi przez defensywnego liniowego Denver Broncos Antonio Smitha, który podejrzewany jest o znęcanie się nad dzieckiem.

W zeszłym tygodniu skrzydłowy Carolina Panthers, Kelvin Benjamin nadwyrężył ścięgno udowe. Na szczęście dla kibiców Panthers nie jest to poważna kontuzja, jednak Benjamin na wszelki wypadek nie będzie brał udziału w przyszłotygodniowych treningach.

Drużyna New Orleans Saints doszła do porozumienia w sprawie czteroletniego kontrakty z Andrusem Peatem. Dokładna wartości nowego kontraktu wybranego w pierwszej rundzie tegorocznego draftu ofensywnego liniowego nie jest znana.

Safety Marcus Ball dołączył do składu drużyny Caroliny Panthers.

Ofensywny liniowy Tyson Clabo nie jest już zawodnikiem Houston Texans.

PLFA

Przed nami kolejny weekend z Polską Ligą Futbolu Amerykańskiego. W sobotę będziemy świadkami dwóch spotkań w ramach ósmej kolejki TopLigi i jednego meczu siódmej kolejki PLFA 1, z kolei w niedzielę będziemy mogli obejrzeć po dwa spotkania w obu ligach. Niestety na chwilę obecną, tylko dwa z siedmiu rozgrywanych w tym tygodniu spotkań będą transmitowana.

TopLiga
Sobota, godzina 12:00 – Zagłębie Steelers vs. Husaria Szczecin
Sobota, godzina 14:00 – Warsaw Sharks vs. Lowlanders Białystok
Niedziela, godzina 14:00 – Warsaw Eagles vs. Panthers Wrocław
Niedziela, godzina 15:00 – Kozły Poznań vs. Seahawks Gdynia

PLFA 1
Sobota, godzina 12:00 – Cougars Szczecin vs. Seahawks Sopot
Niedziela, godzina 14:00 – Saints Częstochowa vs. Tychy Falcons
Niedziela, godzina 15:00 – Angels Toruń vs. Wilki Łódzkie

Transmisje

Warsaw Eagles vs. Panthers Wrocław

Angels Toruń vs. Wilki Łódzkie

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *