DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #192

Dziś w Dzień Dobry Football spekulacje w sprawie kobiety trenera w NFL, opuszczeniu ośrodka odwykowego przez zawodnika Browns oraz nowych kontraktach, a także wyniki wczorajszych spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz linki do transmisji dzisiejszych spotkań. Zapraszamy!

NFL

W związku z zatrudnieniem kobiety na stanowisko sędziego NFL w kuluarach coraz częściej słychać głosy o tym, że obecność kobiet w zawodowym futbolu może się zwiększyć i być czymś normalnym. Trener Arizona Cardnials Bruce Arians powiedział ostatnio nawet, że widziałby kobietę w roli trenera w NFL. „Ostatnio mnie ktoś zapytał ‚Kiedy w lidze będziemy mieli kobietę trenera?’ Odpowiedziałem, że wtedy kiedy udowodnią, że są w stanie pomóc zawodnikom stawać się lepszymi.” A Wy co sądzicie o kobietach w roli trenerów w NFL?

Bruce Arians sądzi, że już nie długo kobietą mogą zostać trenerami w NFL.

Rozgrywający Cleveland Browns Johnny Manziel po ponad 10 tygodniach opuścił ośrodek odwykowy. Teraz postarać się musi, by udowodnić władzom Browns i fanom NFL, że jest rozgrywającym wartym 22 wyboru w zeszłorocznym drafcie.

Drużyna Denver Broncos podpisała jednoroczny kontrakt z tight endem Jamesem Casey’em.

Na dłużej w Pittsburgh Steelers pozostanie safety Will Allen, który wczoraj przedłużył swój kontrakt z drużyną. Allen od 12 lat jest zawodnikiem w NFL, ostatnie pięć spędził w Pittsburghu.

Quinton Coples pozostanie w New York Jets. Władze ekipy z zielonej części Nowego Jorku zdecydowały się podjąć negocjacje w sprawie długoterminowej umowy z Coplesem.

PLFA

Wczoraj w ramach trzeciej kolejki Topligi mogliśmy oglądać dwa mecze pomiędzy Panthers Wrocław i Warsaw Eagles oraz Zagłębie Steelers i Lowlanders Białystok. Pierwszy z nich zdominowany został przez gospodarzy i zakończył się ich zwycięstwem, drugi z kolei, był trochę bardziej wyrównany jednak zwycięską ręką wyszli z niego goście. I tak Panthers Wrocław pokonali Warsaw Eagles 37:14, a Lowlanders Białystok uporali się z Zagłębiem Steelers 33:12.

To jednak nie koniec wczorajszych emocji. Drugą kolejkę spotkań rozegrały także ekipy PLFA I, gdzie po zaciętym spotkaniu swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna Wilków Łódzkich, która na własnym stadionie pokonała Cougars Szczecin 27:23. Swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie odnosiła także ekipa Seahawks Sopot, która w Toruniu w szlagierze kolejki pokonała tamtejszą drużynę Angels, aż 50:7.

Dziś z kolei dalszy ciąg emocji. I tak, właśnie w Szczecinie rozpoczyna się pojedynek pomiędzy Husarią Szczecin a Kozłami Poznań. Niestety z powodów technicznych stream z meczu nie jest dostępny.

O godzinie 15:00 z kolei swój mecz rozegrają Seahawks Gdynia z Warsaw Sharks.

A równo o 14:00 rozpoczną się dwa spotkania PLFA I, gdzie zmierzą się drużyny Tychy Falcons z Saints Częstochowa (tu niestety streamu brak) oraz Tytani Lublin z AZS Silesia Rebels.

To jednak nie koniec futbolowych emocji na dzisiaj.

Właśnie trwa wiosenny turniej futbolu flagowego w Krakowie, w którym udział biorą drużyny Greenducks Radom, Kraków Knigs oraz ekipa Gimnazjum 42 z Krakowa. Dodatkowo w Gorzowie Wielkopolskim sparują juniorskie ekipy Patriotów Poznań, Bielawa Owls i Grizzlies z Gorzowa.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wszystkich spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wspierajmy rozwój naszej rodzimej ligi!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

4 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #192

  1. „pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna Wilków Łódzkich, która na wyjeździe pokonała Cougars Szczecin 27:23” Wilki grały u siebie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *