Dzień Dobry Football #182

Dzisiaj w Dzień Dobry Football o pozytywnym finale rozmów Babatunde Aiyegbusi z Vikings, nowych kontraktach i zwolnieniach oraz o planach ligi na ekspansję, w których znajdują się m.in. Niemcy. Zapraszamy!


NFL

Mamy kolejnego Polaka w NFL! Babatunde Aiyegbusi podpisuje kontrakt z Minnesota Vikings i w najbliższym czasie będzie „pobierać” nauki w najlepszej lidze świata. Warto marzyć i walczyć ze swoimi słabościami, a sam zawodnik obiecuje że to jeszcze nie koniec. Pierwsze słowa „Babsa” w rozmowie z prezesem PLFA? „Zamelduję wykonanie zadania, gdy poradzę sobie z JJ Wattem” Gratulacje! #PolishPower

babs10344772_10153159736182836_8552272615421180533_n

LB Patriots Dont’a Hightower po niedawnym przejściu operacji będzie wyłączony z treningu na 6-7 miesięcy i może mieć to istotny wpływ na jego przygotowanie do następnego sezonu, startującego już we wrześniu.

Jeden z najlepszych i najpewniejszych defensorów Dolphins DL Derrick Shelby podpisał nowy kontrakt i zarobi w następnym sezonie 2.350.000 dolarów.

Na kolejny sezon w Raiders zostanie DE CJ Wilson, lecz szczegóły nowo podpisanej umowy na razie nie są znane.

OT Jonatan Martin został zwolniony po zaledwie jednym sezonie gry w SF 49ers.

Miasto San Diego robi wszystko, aby utrzymać drużynę futbolową i dzisiaj na specjalnej konferencji ma ogłosić plany współpracy dotyczącej budowy nowego obiektu Chargers.

Były DT Raiders Pat Sims wraca po dwóch latach „rozłąki” do Cincinnati Bengals. Trener defensywy Jay Hanes skomentował ten powrót słowami „Jest to bardzo dobry gracz i jesteśmy szczęśliwi, że mamy go z powrotem u siebie

Pate Caroll przedstawił propozycję Seahawks na rozgrywanie podwyższenia, mianowicie TD nagradzany byłby 7pkt, natomiast później obowiązkowo rozgrywana byłaby akcja z 2 – yard line dla jednego punktu. Obrona mogłaby również zdobyć punkt po fumble czy przechwyceniu, jeśli później zameldowałaby się w przeciwnym polu punktowym. Głosowanie nad ewentualnymi zmianami może odbyć się w maju.

12 marca minął termin, do którego możliwe było zwolnienie z Bears Cutlera – co mimo wielu spekulacji – nie nastąpiło. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Bears tym momencie mają inne sprawy na głowie i w najbliższym czasie nie koncentrują się też nawet na restrukturyzacji jednego z najwyższych kontraktów dla QB w NFL.

Nowy trener Falcons Dan Quinn zdementował plotki jakoby były prowadzone rozmowy na temat pozyskania Michaela Benetta z Seahawks. Sam skomentował to słowami: „To jest świetny gracz, lecz nie prowadzimy z nim żadnych rozmów. Nie wiem skąd zrodziła się ta historia”.

Jedna z największych sensacji Draftu 2007 WR Darrius Heyward – Bey na kolejny sezon pozostaje w składzie Steelers. Podsumował to mówiąc: „To wspaniałe, że mogę tu zostać, bo chciałem dalej być częścią tej wielkiej organizacji i mieć możliwość grać dla tak wielkiego trenera jakim jest bez wątpienia (Mike) Tomlin”.

Są prowadzone rozmowy, by liga NFL rozszerzyła swój zasięg jeszcze bardziej w świat. Wg. Alberta Breera następnymi rynkami – poza Londynem – na których będzie gościć NFL będą Brazylia i Niemcy (najbliżej organizacji Frankfurt i Dusseldorf, ale brany jest również pod uwagę Berlin i Monachium), a może mieć to swoją premierę przy okazji Pro Bowl lub International Series. Poza tym dowiedzieliśmy się również, że liga planuje przyszłościowo przenieść jakąś część preseason do Meksyku, gdzie wysłała dwa tygodnie temu zespół który miał ocenić dostępne tam stadiony.

Czy tuż za naszą zachodnią granicą zobaczymy największe gwiazdy ligi?

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

2 thoughts on “Dzień Dobry Football #182

  1. Wątpię żeby ten stadion nadawał się do futbolu amerykańskiego. Dobry albo nawet i każdy punter jakby kopnął to piłka odbiłaby się od dachu.
    Jak dla mnie próby zmieniania zasad grania podwyższeń są bez sensu. Do tego touchdown za 7 pkt czyli całkowita zmiana tradycji.

    • Odbiła by się od dachu? C’mon starej szkoły bramkarze kopali w stylu podobnym do punterów (tzn. wysoko do góry) i jedyne co to kiedyś Oli Kahn trafił w jumbotron na Arena Auf Schalke, a tak to żadnych większych wypadków nie było mimo iż kilka aren ma zamykany dach. Także tutaj akurat nie ma co mówić, że piłka odbiła by się od dachu (rekord przypomnę należy do pół-naszego Petera Schmeichela, który wykopał piłkę na wysokość ponad 90 metrów, niech no mi który Punter tak kopnie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *