Dzień Dobry Football #152

W dzisiejszych newsach jak zwykle wiele informacji ze świata NFL, jak również dowiecie się jakie decyzje zapadły na ostatnim spotkaniu Komitetu Wykonawczego IFAF.

NFL:

– Ryan Mallett oczekuje, że to właśnie on będzie starterem ekipy Houston Texans, podczas gdy z zespołu odejdzie Ryan Fitzpatrick.

– Brandon Bostick odchodzi z Green Bay Packers:

– QB Josh McCown ostatnimi dniami wizytował w Buffalo, jednak opuścił miasto bez podpisanego kontraktu.

– Eagles safety Nate Allen został wczoraj aresztowany przez policję na Florydzie, a to z powodu, że jedna dziewczyna (anonimowa) miała powiedzieć, że zawodnik obnażył się przed nią w jego samochodzie. Allen zaprzecza tym informacją, a policja bierze pod uwagę fakt, że dziewczyna może kłamać.

– Steve Wilks został awansowany przez włodarzy Panthers na asystenta trenera głównego. Wcześniej obejmował stanowisko koordynatora secondary/gry podaniowej.

– Wes Welker nie ma zamiaru odchodzić na sportową emeryturę mówiąc: „Jestem gotów na 2015″.

– Chris Johnson czuje się oszukany przez GM NY Jets, ponieważ zawodnik spodziewał się, że w minionym sezonie będzie odgrywał bardziej znaczącą rolę, co było powodem przedłużenia przez niego umowy. – W zasadzie to sytuacja, w której byłem tam jedynie facetem lub czymkolwiek. Cały czas nas zapewniano, że będziemy [Johnson i Ivory] grać po tyle samo czasu, ale po ok. trzecim meczu to się zmieniło i grałem coraz mniej, choć nie wiem skąd wzięła się ta sytuacja. – mówi biegacz „Odrzutowców”.

– Co może robić zawodnik NFL na sportowej emeryturze? A chociażby napisać książkę dla dzieci, jak to zrobił Brian Urlacher. Książką zatytułowana jest “The Middle School Rules of Brian Urlacher”, która opowiada o lekcjach życia, których doznał podczas swojego dzieciństwa, dorastając w Lovington. Fragmenty książki można przeczytać pod tym linkiem.

urlacherIFAF:

Komitet wykonawczy IFAF podczas ostatniego swojego spotkania podjął kilka bardzo ważnych decyzji w sprawie rozgrywek europejskich.

Mistrzostwa Europy 2015-2018

2015

Gry kwalifikacyjne będą rozgrywane w dwóch B grupach (po 8 miejsc) w czasie od 15 sierpnia do 31 października. W zależności od rankingu i liczby aplikacji, mogą powstać dwie grupy, a mecze rozgrywane mogą być w 2016.

2016

Mecze grup B1 i B2 będą rozgrywane przy użyciu zarówno zasad panujących w danym regionie i rankingu. To ma być turniej w formacie Final Four (4 drużyny, mecze w sobotę i niedzielę), a zwycięzcy awansują do grupy barażowej (A).

2017

Do grupy A trafią Dania vs. zwycięzca grupy B (wyżej notowanej) i Szwecja vs. zwycięzca grupy B (niżej notowanej) . Zwycięzcy zapewnią sobie miejsce w grupie A w 2018.  Gospodarze mają pokryć część kosztów przyjezdnych.

2018

Grupa A będzie się składała z sześciu drużyn (pierwsze cztery miejsca są zarezerwowane dla najlepszej czwórki ostatnich mistrzostw: Niemcy, Austria, Finlandia i Francja, a kolejne dwa miejsca są dla zwycięzców z meczów grupy A w 2017).

Ten format ma zaoszczędzić sporo kosztów dla uczestniczących drużyn, co umożliwiają kolejne kraje w cyklu kwalifikacyjnym, podczas gdy najwyższa konkurencja (grupa A) zostanie z sześcioma najlepszymi zespołami Europejskimi.

Mistrzostwa Europy futbolu flagowego, 2015

Mistrzostwa odbędą się w Pinto (Madryt) w dniach 16-20 września. Hiszpańska federacja ma zapewnić najlepsze możliwe warunki dla przyjezdnych zespołów.

Mistrzostwa Europy futbolu flagowego, 2017

Mistrzostwa odbędą się w Pradze. Czechy zaproponowały najlepszą ofertę, przez co Komitet Wykonawczy jest bardzo zadowolony, bo idzie to w parze z jego polityką. Będzie to pierwszy raz, kiedy Czesi zorganizują tak dużą futbolową imprezę.

Mistrzostwa Europy futbolu flagowego U-15, 2016

Po podliczeniu ankiet zbieranych przez IFAF Europe – na temat futbolu flagowego w Europie – podjęto decyzję o zorganizowaniu mieszanych konkurencji, ponieważ wiele krajów ma wprowadzone programy U-15 (zarówno u dziewczyn, jak i chłopców). Dlatego od 2016 roku będą rozgrywane Mistrzostwa Europy w futbolu flagowym U-15.

Drużynowe mistrzostwa klubów kobiecych, 2015

Program zostanie wcielony w życie jesienią 2015 roku.

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *