Ambitne plany MVP NFL

Adrian Peterson z Minnesota Vikings ma w planach ustawienie nowej poprzeczki dla innych biegaczy w NFL. Aktualny MVP ligi oznajmił to w wywiadzie dla magazynu Sports Illustrated. Ma to być nawet nie tyle lekkie poprawienie rekordu Erica Dickersona, co całkowite zdetronizowanie wyniku ustanowionego przez dziś emerytowanego już gracza.

 

„Moim celem jest 2,5000 jardów. Jeśli uda mi się to osiągnąć, rekord pęknie w drobny mak” powiedział Peterson.

Podobną deklarację złożył w styczniu w wywiadzie udzielanym dla NFL Network. W zeszłym sezonie, Petersonowi zabrakło dziewięciu jardów by przełamać rekord Dickersona, a skończył on z drugim najlepszym wynikiem w historii – 2,097 jardów. Taki wynik jest dodatkowo zaskakujący, ponieważ został osiągniety niecały rok po poważnej operacji kolana, którą przeszedł gracz. Tempo, jakie Purple Jesus musiałby utrzymywać, by osiągnąć zamierzone 2,500 jardów to 156,25 jarda przez całe 16 spotkań. W ubiegłym sezonie miał średnio 131, ale 3 razy przekroczył granicę 156.

„Na pewno da się to zrobić i czuję, iż jest to osiągalne” mówił  były gracz uczelni Oklahoma „Nacieszcie się tym rokiem, bo rekord zostanie pobity z łatwością”

Jednak Peterson nie jest zapatrzony w siebie i nie zapomina o swoich Wikingach: „Chcę kilku pierścieni.” kontynuował swoją myśl gracz znany też jak A.D. (All Day). „Musimy zacząć od pierwszego w tym sezonie. Mamy potencjał by dostać się do Super Bowl i wygrać. Musimy się tylko zgrać ze sobą.”

Avatar

About Kuba Bieganowski

1 thought on “Ambitne plany MVP NFL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *