2015 Mock Draft 1.0 – Kuba Tłuczek

Scouting Combine już się rozpoczęło, jednak przed jego zakończeniem mamy dla was jeszcze jeden Mock . Kuba Tłuczek przedstawia jak wyglądałby według niego Draft, gdyby odbył się dzisiaj.

1. Buccaneers – Marcus Mariota, QB Oregon

Najlepszy gracz w tegorocznym Drafcie, do tego pasujący do potrzeb Bucs. Myślę, że Buccaneers mimo wszystko postawią na Mariotę, a nie na Winstona.

1528486 sp usc utah state51 LS.JPG2. Titans – Leonard Williams, DE USC

Mimo pustki na pozycji rozgrywającego (Locker na wylocie, a ani Whitehurst ani Mettenberger nie prezentują należytej formy), Titans powinni wzmocnić drużynę najlepszym zawodnikiem tegorocznego Draftu. Bucs go nie wybrali, a jeżeli taki zawodnik jest na tablicy, grzechem byłoby go nie przygarnąć.

3. Jaguars – Randy Gregory, OLB Nebraska

Druga linia wymaga wsparcia, gdyż nawet Salomon (w tym przypadku Posłuszny) z pustego nie naleje.

4. Raiders – Amari Cooper, WR Alabama

Pora wracać do gry, więc Raiders zaczynają budować drużynę wokół Dereka Carra. Potrzeb jest wiele, lecz jeśli nikt do tej pory nie wybrał absolwenta Alabamy, to nie ma na co czekać.

5. Redskins – Brandon Scherff, G Iowa

Scherff to wg wielu ekspertów najlepszy ofensywny liniowy w tegorocznym Drafcie, a ochrona delikatnego RGIII to priorytet w Dystrykcie Kolumbii.

6. Jets – Dante Fowler JR, OLB Florida

Kolejny team, który potrzebuje rozgrywającego, a daje sobie spokój z Jameisem Winstonem. Jeżeli im się uda, mogą w drugiej rundzie wyłowić Bretta Hurdleya. Odrzutowce wzmacniają formację defensywną absolwentem Florydy, który ma za sobą dobry sezon.

7. Bears – Danny Shelton, NT Washington

Obok Williamsa najlepszy defensywny liniowy, który pod koniec kwietnia trafi do NFL. Bears w zeszłym sezonie zdobyli jedynie 39 sacków, zaś Shelton może ten wynik nieco wyśrubować.

8. Falcons – Shane Ray, DE Missouri

Falcons podobnie jak Bears mieli w tym sezonie problemy z powaleniem rozgrywającego drużyny przeciwnej. Król sacków – Shane Ray – powinien być panaceum na ten problem Sokołów.

9. Giants – Andrus Peat, T Stanford

Jeżeli kibice Gigantów chcą oglądać starego, dobrego Manninga, musi mu zostać zapewniona dostateczna ochrona. Powinien ją zagwarantować Andrus Peat, absolwent Stanforda.

10. Rams – Landon Collins, SS Alabama

Dobry Strong Safety to skarb. A taki, co wyszedł spod skrzydeł Nicka Sabana to żyła złota. Rams to kolejna drużyna, która pomimo braku pewności w pocket nie wybiera Winstona. Czekamy dalej.

11. Vikings – Lael Collins, T LSU

Mimo tego, że niesłusznie został wyróżniony nagrodą Pepsi Rookie of the Year, to jednak warto wokół Teddy’ego Bridgewatera zbudować drużynę. Z tego powodu purpurę w 2015 roku ubierze Collins.

12. Browns – Kevin White, WR West Virginia

Kolejne zawieszenie Josh Gordona sprawiło, że najpilniejszą potrzebą Browns są właśnie skrzydłowi. Amari Cooper został już wybrany, więc do stanu Ohio wędruje Kevin White.

13. Saints – Vic Beasley, OLB Clemson

Defensywa Saints potrzebuje pomocy od zaraz, gdyż w zeszłym sezonie pałętała się w końcówce rankingu, ustępując miejsca formacjom Bucs, Titans czy Jags. Solidny LB z SEC będzie próbował przywrócić Świętym świetność.

14. Dolphins – Devante Parker, WR Louisville

Mike Wallace jest już na wylocie z Miami, więc Delfiny zaczynają się powoli rozglądać za nowym skrzydłowym. Dlatego w nadchodzącym sezonie, piłki od Tannehilla będzie łapał Parker.

15. 49ers – Sammy Coates, WR Auburn

Nad zatoką mają te same problemy co na Florydzie – bliski odejścia jest Michael Crabtree, więc warto się zabezpieczyć takim skrzydłowym jak Coates. Dobry występ w Senior Bowl z pewnością wpłynął na pozycję byłego skrzydłowego Tigers.

ACC Championship - Duke v Florida State16. Texans – Jameis Winston, QB FSU

Winston, gwiazda uczelnianego futbolu, zostaje wybrany dopiero przez Houston. Dlaczego? Winston nie jest grzecznym chłopcem, co niepokoi menedżerów. Do tego dochodzą problemy z wagą, które także wpływają na spadek notowań rozgrywającego FSU, a także gra w sekcji baseballowej, co powoduje, że ręka Winstona jest bardziej spracowana. Jednak Texans mogą się na niego skusić, gdyż przy Fitzpatricku może się dużo nauczyć i ustatkować. Wiele zależy jednak od Scouting Combine. Jeżeli w Indy na boisku i poza nim pokaże się z jak najlepszej strony, jego notowania mogą wzrosnąć.

17. Chargers – Trae Waynes, CB Michigan State

Nie wiadomo co z Flowersem i z Wrightem, więc gdybym był GMem Chargers asekuracyjnie wybrałbym najlepszego cornera w Drafcie, który akademicką karierę spędził w Spartans.

18. Chiefs – Ereck Flowers, T Miami

Żaden z odbierających nie złapał podania na TD od Alexa Smitha w zeszłym sezonie. Jako, że ten rozgrywający pokazał swoje umiejętności dwa lata temu, należy mu po prostu zapewnić lepsze warunki pracy. Flowers wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.

19.Browns – Eddie Goldman, DT FSU

Browns wzmocnili formację ofensywną, więc pora wybrać kogoś do obrony. Kolejny draft, który wyszedł Browns miernie i pokazuje to, że scenariusz filmu „Draft Day” jest nieprawdopodobny.

20. Eagles – Marcus Peters, CB Washington

Peters to utalentowany, jednak niebezpieczny corner. Gdyby nie wydalenie z uczelni, czołowa dziesiątka byłaby w zasięgu byłego gracza Uniwersytetu Washington.

21. Bengals – Arik Armstead, DT Oregon

Jednym z powodów, dla których Bengals nie wiedzie się w playoffach jest defensywa, szczególnie ta biegowa. Do Cincinnati wędruje zatem wicemistrz kraju, Arik Armstead.

22. Steelers – Jalen Collins, CB LSU

Ike Taylor młodszy już nie będzie. Jalen Collins wędruje do Pittsburgha, jednak gdy na Combine pokaże się z dobrej strony, czołowa piętnastka jest w zasięgu.

23. Lions – Malcolm Brown, DT Texas

Czas zapełnić lukę w środku linii defensywnej po Ndamukongu Suhu, którego szanse na pozostanie w Michigan maleją z dnia na dzień. W Longhorns Brown spisywał się na tyle dobrze, że zasługuje na wybór w pierwszej rundzie.

24. Cardinals – Bernardrick McKinney, ILB Mississippi State

Kolejny zawodnik, dla którego od Combine zależy wszystko. Na tę chwilę trafiłby do Cards, gdzie zastąpiłby Johna Abrahama, którego zeszły sezon ominął ze względu na kontuzję.

25. Panthers – TJ Clemmings, T Pittsburgh

Dziurawa niczym zęby cierpiącego na szkorbut wilka morskiego linia ofensywna Panter wymaga natychmiastowej pomocy. Ubytki w uzębieniu powinien częściowo wypełnić tackle Aggies.

26. Ravens – Jordan Philips, NT Oklahoma

Na miejscu Ravens miałbym poważny dylemat, czy nie wybrać Melvina Gordona, jednak na tablicy widnieje nazwisko Philipsa, niesamowicie atletycznego D-Linemana, który może służyć Krukom na długie lata.

27. Cowboys – Shaq Thompson, OLB Washington

Świetny technicznie, jednak niektórzy zarzucają mu że jest za lekki jak na OLB przystało. Jeżeli jednak przypakuje podczas offseason i pokaże się z dobrej strony na training campach, może spokojnie wygryźć Bruce’a Cartera.

28. Broncos – Devin Funchees, TE Michigan 

Prawdopodobne odejście Juliusa Thomasa powoduje, że Broncos muszą obsadzić tę pozycje, jeżeli chcą mieć płynność gry w ofensywie. Najlepszym TE w Drafcie jest były gracz Wolverines, więc John Elway wybierze Funcheesa.

29. Colts – Melvin Gordon, RB Wisconsin

Szybki niczym błyskawica Gordon przyda się w Indianapolis, gdzie powinien poprawić grę dołem. Jeżeli Gordon odnajdzie się w realiach zawodowej ligi, może być drugim Eddiem Lacym.

30. Packers – PJ Williams, CB FSU

Tramon Williams może odejść z Packers, wtedy idealnym zastępcą byłby Williams. Były gracz Seminoles ma za sobą niezły sezon i byłby kolejnym (po Clinton-Dixie) solidnym wzmocnieniem secondary Packers.

31. Seahawks – Todd Gurley, RB Georgia

Marshawn Lynch rozegra swój dziewiąty sezon w NFL, co oznacza, że za kilka lat czeka go sportowa emerytura. Obecni mistrzowie NFL muszą się zabezpieczyć na taką ewentualność wyborem Gurleya, ewentualnie przehandlowaniem picku w zamian za przyszły rok. Póki Lynch jeszcze jest w zespole, mógłby nauczyć czegoś żółtodzioba, który miałby po nim przejąć stery.

32. Patriots- Cameron Erving, C FSU

Center to według mnie jedna z najważniejszych pozycji na boisku, a że ze środkiem linii w Massachusetts bywało różnie. Patriots wybierają więc zgodnie ze swoimi potrzebami i kończą tym samym pierwszą rundę Draftu.

 

Z którymi wyborami się zgadzacie, a z którymi nie i dlaczego? Zapraszam na dyskusję w komentarzach.

 

Marcus-Mariota

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

13 thoughts on “2015 Mock Draft 1.0 – Kuba Tłuczek

  1. Winston pójdzie z #1, Mariota do Jets albo spadnie właśnie tak jak wskazałeś do Texans/Eagles. Jedynie Leonard Williams może namieszać w tym schemacie. tzn Bucs jednak zdecydują sie na najlepszego gracza a nie najlepszego QB, i wezma Hundleya albo Pettyego w drugiej rundzie.

    • Myślę że jeżeli Bucks nie wezmą QB z #1 to nie powinni brać QB w ogóle. Mike Glennon jest dużo bezpieczniejszy od zarówno Hundleya czy Petty. Ma za sobą dwa przyzwoite sezony a żadnego z nich nie zaczynał jako strater, w tym ostatnim prowadził najgorszą drużyne w lidze więc naprawde należą mu się słowa uznania.

  2. Kolego ale Rams już mają Strong Safety i to na dodatek wypuszczonego spod skrzydeł Nicka Sabana – Barron. Winston ma swoje słabsze strony ale nauczony doświadczeniem, nie wiem czy Jets byłoby stać na odpuszczenie go przy #6. Jak nie on to zostają z Geno a dwa sezony pokazały chyba że nie jest ich odpowiedzią. Hundley też raczej nie będzie dużo lepszym rozwiązaniem od ich obecnego QB

    • Barrona faktycznie nie wziąłem pod uwagę – mój błąd. Winston zaś też chyba nie jest odpowiedzią dla Jets. Obecnie nie wygląda mi na QB który pociągnie „Gang Green” przez kilka lat, raczej jest kolejnym Manzielem czy Geno. Za duże ryzyko.

      • Cóż, Winston jest ryzykiem ale jeżeli uznają że chcą brać QB w tym drafcie to Winston jest najlepiej przygotowany do gry w NFL ze wszystkich dostępnych w tym roku. Poza tym, rozgrywający, niebędący ryzykiem trafiają się w drafcie ze dwa razy na dekadę, ostatnim takim był Andrew Luck.

  3. Tak na szybko jak przejrzałem, to najbardziej rzuciła mi się w oczy klasyfikacja OT, Ereck Flowers wypadł najlepiej na ławeczce, kiedy Scherff zrobił wynik słabszy niż topowi OT z ostatnich lat, Peat w ogóle nie podszedł do tej próby. No i Cowboys u których na wylocie są Bryant, Murra, McCain + DL i Secondary wymagające uzupełnień. Będę bardzo zdziwiony jeśli w tej sytuacji zdecydują się na uzupełnienie korpusu LB, który w tej chwili jest najmocniejszą częścią ich defensywy.

    • Tak samo uważam,że Cowboys nie potrzebują LB. Albo DT albo jeśli odejdzie Murray ( co jest bardziej prawdopodobne,ponieważ chcą dać duży kontrakt Bryantowi i zatrudnić dobrego FA) zapewne przyjdzie RB i to będzie Gurley.

  4. Devin Funchees – ani to nie jest TE. Ani nie jest najlepszy wśród tegorocznych TE. Ani też nie nadaje się na wybór w 1. rundzie. 😛

    • Przez dwa lata był TE, stąd moja pomyłka 🙂 A wczoraj na tej pozycji najbardziej przypadł mi do gustu Maxx Williams i kto wie, może to on wskoczy do pierwszej rundy w Mocku 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *