ZAPOWIEDŹ MNF – BRONCOS @ RAIDERS

Na zakończenie szesnastej serii gier ujrzymy spotkanie w Oakland, gdzie miejscowy Raiders podejmą Denver Broncos. Zapraszam na zapowiedź meczu!

Wiele spotkań rozgrywanych w tej kolejce były bardzo istotne w walce o postseason. Ten mecz nie jest walką o playoffy, lecz dla fanów obu ekip będzie to prawdziwa wojna, gdyż oba zespoły nie darzą siebie sympatią. Dla Raiders to szczególny mecz, ponieważ prawdopodobnie może się okazać ostatnim meczem na legendarnym Oakland Alameda Coliseum. Wygranie w takim meczu z odwiecznym rywalem brzmi ekscytująco, lecz dla tankujących Raiders, którzy walczą o pierwszy wybór w przyszłorocznym drafcie może tylko zaszkodzić. Jednak uważam, że większość fanów sympatyzujących ekipie z Oakland poświęcą wyższy pick za wygranie z odwiecznym rywalem. Raiders zajmują ostatnie miejsce w dywizji oraz konferencji z bilansem 3-11. Podopieczni HC Jona Grudena swoje akcje głównie opierają na grze górą. Najskuteczniejszym receiverem jest Jared Cook, który ma na swoim koncie 848 jardów i 6 przyłożeń. Najczęściej w akcje ofensywne jest angażowany biegacz Doug Martin, który wybiegał 516 jardów i 3 przyłożenia na 130 prób. Defensywa notuje bardzo słaby sezon. Najlepszym przykładem jest liczba sacków. Zanotowali ich zaledwie 12 co jest najgorszą liczbą w historii organizacji. Liczby nie są korzystne dla Raiders, lecz w takim meczu to nie one zadecydują o zwycięstwie.

Zespół ze stanu Kolorado z bilansem 6-8 zajmuje trzecie miejsce w dywizji i przez dwie ostatnie porażki z rzędu stracili szanse na grę w playoffs. Spotkanie wydaje się być dla nich mało istotne, lecz starć dywizyjnych się nie odpuszcza, jeszcze jeśli grasz na terenie rywala. W Broncos świetnie spisuje się biegacz Phillip Lindsay. 24-letni running back zdobył w tym sezonie najwięcej jardów i przyłożeń w zespole (991 jardów, 9 przyłożeń dołem i 230 jardów, 1 przyłożenie górą). Na skrzydle najlepszym graczem był Emmanuel Sanders (868yds, 4TD), ale z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu. W chwili obecnej pierwszym receiverem jest Courtland Sutton (614yds, 3TD). W defensywie brylują weteran Von Miller, który ma już na swoim koncie 14.5 sacków oraz Bradley Chubb z 12 sackami. Warto dodać, że razem mają więcej powaleń rozgrywających od m.in.: New England Patriots. W pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami w obecnym sezonie padł wynik 20:19 na korzyść Broncos. Spotkanie pomimo małego znaczenia jeśli chodzi o tabelę ma dużą wagę symboliczną. Mecz ten może zapisać się w kartach historii organizacji Raiders, jak i samej areny zmagać. Zachęcam wszystkich po wigilijnej uczcie do obejrzenia widowiska w Oakland.

Zapraszamy do oglądania najlepszej futbolowej ligi świata. Spotkanie rozpocznie się o godz. 02:15 polskiego czasu.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *