Ostatnia szansa Seabassa

Adam Schefter w poniedziałek poinformował nas, że Sebastian Janikowski leci we wtorek do Seattle, by spotkać się z Seahawks. Wtorek minął, mija środa, a my nadal nie dostaliśmy choćby skrawka informacji co dalej z naszym rodzynkiem w NFL

Adam Schefter tuż po północy 10 kwietnia naszego czasu zamieścił tego tweeta

Kibice Seahawks przyjęli tą informację ciepło, zważywszy na fakt że gdyby nie słaba postawa Blaira Walsha, Seahawks znaleźliby się w postseason. Walsh, który właśnie w Seattle szukał szansy na rehabilitację po słabych ostatnich sezonach w Minneapolis, w zeszłym sezonie zdołał wykorzystać jedynie 21 na 29 prób, a w meczach z Cardinals, Redskins i Falcons to w zasadzie na jego barki spadła odpowiedzialność za porażkę. Hawks są głodni sukcesów i powrotu do ścisłej czołówki, w której byli jeszcze rok temu. Mimo strat Shermana, Bennetta czy Rawlsa dalej są groźni, więc aby nie marnować wysiłków całego zespołu, potrzebny jest dobry kicker.

Janikowski, który cały poprzedni sezon przesiedział na sideline z powodu kontuzji, został wygryziony przez młodego Tavecchio, który pewnie przez jakiś czas będzie kopał w organizacji Raiders. 40 letni Polak nie zamierza jednak wieszać padów (choć w jego przypadku bardziej korków) na kołku i szuka nowych opcji. W poprzednim miesiącu spotkał się z Chargers, jednak ci woleli usługi Caleba Sturgisa, byłego kickera Dolphins i Eagles. O tym, jak blisko „Polish Hammer” jest podpisania kontraktu z Seattle niech świadczy wypowiedź Johna Schneidera, GMa Seahawks, zapytanego przez QFox 13’s o testach Janikowskiego:

„Szukamy kickera, a on jest rzecz jasna przyszłym Hall of Famerem”

Ponadto Hawks mają fundusze, aby zaoferować Polakowi kontrakt, więc najprawdopodobniej cisza ma związek z tym, że strony dogadują się co do warunków kontraktu. Czy Janikowski pierwszy raz w zawodowej karierze założy kask inny, niż ten z wizerunkiem Najeźdźcy? Najbliższe dni, jak nie godziny, pokażą.

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

4 thoughts on “Ostatnia szansa Seabassa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *