Dzień Dobry Football #457

Dzień Dobry

W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry Football: czas ostatnich pożegnań w amerykańskich sportach, pomoc NFL dla organizacji non-profit, czy przedłużenie kontraktu skrzydłowego w Seattle.

NFL

Legendarny trener, Buddy Ryana, a zarazem ojciec Rexa i Roba Ryana (aktualni trenerzy Buffalo Bills) zmarł wczoraj w wieku 82 lat. Ryan, który przez 35 lat był trenerem w różnych drużynach NFL w swojej karierze dwukrotnie sięgał po Super Bowl: z New York Jets w 1969 roku (SB III) oraz Chicago Bears w 1986 roku (SB XX).

To nie koniec złych wieści na dzisiaj, były zawodnik Indianapolis Colts, biegacz Zurlon Tipton zmarł w Michigan od przypadkowego postrzelenia w żołądek. Miał 26 lat.

Rozgrywający New York Giants, Eli Manning powiedział w jednym z wywiadów, że w tym sezonie ma zamiar pomóc swojej drużynie powrócić do fazy pucharowej i końcowej walki o Super Bowl. „Jestem podekscytowany jeśli chodzi o ten sezon w Giants. Jestem podekscytowany współpracą z trenerem Benem McAdoo i grą w tym samym systemie. Mam zamiar w tym sezonie powrócić do playoffów i grać tak jak się tego od nas oczekuje,” – powiedział Manning, który nie grał w playoffach od czterech sezonów.

Władze NFL ogłosiły wczoraj, że w ramach walki z napadami na tle seksualnym mają zamiar przez pięć kolejnych lat wydać 10 milionów dolarów w ramach dofinansowania różnych organizacji non-profit.

Drużyna New Orleans Saints w dalszym ciągu ma zamiar zorganizować swój tegoroczny obóz przygotowawczy w Wirginii Zachodniej pomimo ostatniej powodzi, która kosztowała życie 24 osoby.

Jak donosi Scott Bair z CSN Bay Area, skrzydłowy Oakland Raiders, Amari Cooper świetnie prezentuje się podczas przedsezonowy treningów. Według Baira, Cooper coraz lepiej rozumiem się z rozgrywającym Raiders, Derekem Carrem co może dawać wielkie nadzieje fanom drużyny z Bay Area.

Jak donoszą różne źródła, pierwszoroczny running back Keith Marshall na chwilę obecną nie załapałby się do 53-osobowego składu Washington Redskins. Miejsce w składzie znaleźli by natomiast Matt Jones, Chris Thompson, oraz Mack Brown. Marshall mógłby się tam znaleźć gdyby władze Redskins zdecydowały się pozostawić czterech biegaczy.

Seattle Seahawks przedłużyli kontrakt ze swoim skrzydłowym Doug’iem Baldwinem o cztery lata na ogólną kwotę 46 milionów dolarów (gwarantowane 24 miliony).

Doug Baldwin w Seattle do 2020 roku!

Doug Baldwin w Seattle do 2020 roku!

New England Patriots WR Danny Amendola jest już po operacji lewego kolana oraz kostki. Nie wiadomo jeszcze kiedy zawodnik wróci do pełnej sprawności, ale przekonuje, że czuje się świetnie i chce wejść w sezon świeży i w pełni formy.

PLFA

XI SuperFinał już coraz bliżej, o czym mogą się przekonać sami mieszkańcy Białegostoku 😉

Wczoraj przedstawialiśmy zawodnika Warsaw Dukes, a dzisiaj polecimy do obejrzenia najlepszych akcji w wykonaniu Topligowego zawodnika, drużyny Husarii Szczecin. Panie i Panowie…

 

 

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz