Dzień Dobry Football #336

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football o przedłużeniu kontraktu przez defensive backa Arizony Cardinals,  karach grzywny dla cornerbacka Washington Redskins i defensywnego liniowego Kansas City Chiefs oraz zwolnieniach i kontuzjach wielu zawodników z NFL. Zapraszamy!

NFL

Justin Bethel, defensive back i special-teams Pro Bowler przedłużył wczoraj o trzy lata swój kontrakt z Arizoną Cardinals. Bethel w ciągu tego czasu zarobi 15 milionów dolarów z czego, aż 9 milionów ma zagwarantowane.

Justin Bethel przedłużył o trzy lata swój kontrakt z Arizoną Cardinals.

Drużyna Cincinnati Bengals zwolniła cornerbacka Chrisa Lewisa-Harrisa i awansowała z practice squadu pierwszorocznego cornerbacka Troy’a Hilla.

Drużyna Buffalo Bills dodała o aktywnego składu running backa Mike Gillisleea, a wszystko to za sprawą kontuzji ramienia innego biegacza Karlosa Williamsa, który nie zagra w dzisiejszym meczu przeciwko Houston Texans. Włodarze Bills, by zrobić miejsce w składzie dla Gillislee zwolnili centra Gabea Ikarda.

Włodarze Seattle Seahawks umieścili na liście kontuzjowanych zawodników skrzydłowego Paula Richardsona i awansowali do aktywnego składu running backa DuJuana Harrisa.

Running backa Toby Gerhart nie wybiegnie już w tym sezonie na boisko, a wszystko to za sprawą problemów z pachwiną. Włodarze Jacksonville Jaguars umieścili wczoraj Gerharta na liście kontuzjowanych zawodników.

Cornerback Washington Redskins, DeAngelo Hall został ukarany przez władze ligi karą grzywny w wysokości 8,681 dolarów za swój faul w niedzielnym meczu przeciwko New York Giants na skrzydłowym Odellu Beckhamie Jr.

Sporą kwotę na ligowe konto wpłacić będzie musiał również defensywny liniowy Kansas City Chiefs, Jaye Howard, który za późne uderzenie rozgrywającego Bills, Tyroda Taylora został ukarany karą grzywny w wysokości 17,363 dolarów.

Skrzydłowy Miami Dolphins, Rishard Matthews z powodu kontuzji żeber nie zagra w dzisiejszym meczu przeciwko Baltimore Ravens. Nie pewny swojego występu jest natomiast inny skrzydłowy, Kenny Still, który zmaga się z kontuzja kostki.

W meczu przeciwko Philadelphia Eagles nie zagra tight end New England Patriots, Rob Gronkowski, a wszystko to za sprawą kontuzji kolana, której nabawił się w zeszłym tygodniu. W meczu tym nie zagra również skrzydłowy Julian Edelman, który z kolei zmaga się z kontuzją stopy. Niepewny występu jest natomiast inny skrzydłowy, Danny Amendola, który podobnie jak Gronkowski boryka się z kontuzją kolana.

Trener Washington Redskins, Jay Gruden oznajmił w jednym z wywiadów, że linebacker Perry Riley Jr. będzie zmuszony pauzować przez 3 do 6 tygodni, a wszystko to za sprawą operacji stopy jakiej będzie się będzie musiał w najbliższych dniach.

Rozgrywający Matt Hasselbeck ponownie będzie starterem Indianapolis Colts w dzisiejszym meczu przeciwko Pittsburgh Steelers, a to oznacza, że Andrew Luck zmuszony jest opuścić kolejne spotkanie w tym sezonie. W meczu tym nie zagrają również ofensywny liniowy Anthony Castonzo (kolano), linebacker Jerrell Freeman (ścięgno udowe) oraz ofensywny liniowy Hugh Thornton (łokieć).

Rozgrywający Pittsburgh Steelers, Ben Roethlisberger najprawdopodobniej rozpocznie dzisiejszy mecz przeciwko Colts.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz