DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #224

W dzisiejszym Dzień Dobry Football o rozpoczętej współpracy NFL z Yahoo!, Top 10 najlepiej sprzedających się koszulek w USA, kontuzji cornerbacka Tennessee Titans czy kilku zmianach kadrowych, a także o kolejny importowanym zawodniku w Bydgoszcz Archers. Zapraszamy!

NFL

Władze NFL i Yahoo! Inc. ogłosiły wczoraj rozpoczęcie współpracy w związku z organizowanym 25 października meczu w Londynie pomiędzy Buffalo Bills i Jacksonville Jaguars, który jako pierwszy w historii będzie transmitowany w internecie i dostępny za darmo na każdym urządzeniu mobilnym. W ramach tej współpracy mecz Bills z Jaguars udostępniony będzie na Yahoo, Yahoo Sports, Yahoo Screen oraz Tumblr.

Yahoo! transmitować będzie mecz Bills z Jaguars!

Russell Wilson, rozgrywający Seattle Seahawks po wczorajszym treningu spotkał się z mediami i zapytany został o trwające negocjacje dotyczące jego nowego kontraktu. „Koncentruję się na futbolu. […] I na prawdę nie mam zamiaru rozmawiam na ten temat. Jestem tu by grać w futbol, a mój agent jest po to, by zajmować się takimi sprawami. Mam do niego zaufanie. […] Mam jednak nadzieję, że zostanę tu na długo i że będę mógł nosić koszulkę Seahawks z numerem 3 jeszcze przez długi czas. Ale zobaczymy co się stanie.”

Najlepiej sprzedającym się jersey’em NFL w Stanach Zjednoczony w okresie od 1-ego do 31-ego maja jest koszulka rozgrywającego Tennessee Titans, Maruca Marioty, który wyprzedził wybranego z numerem pierwszym w tegorocznym drafcie, rozgrywającego Tampa Bay Buccaneers, Jameisa Winstona. Trzeci na liście uplasował się rozgrywający New England Patriots, Tom Brady. W Top 10 znaleźli się jeszcze: rozgrywający Seattle Seahawks, Russell Wilson, skrzydłowy New York Giants, Odell Beckham Jr., tight end New England Patriots, Rob Gronkowski, rozgrywający San Francisco 49ers, Colin Kaepernick, skrzydłowy Dallas Cowboys, Dez Bryant, rozgrywający Green Bay Packers, Aaron Rodgers oraz rozgrywający Denver Broncos, Peyton Manning.

Defensywny liniowy Philadelphia Eagles, Fletcher Cox nie przejmuje się krążącymi ostatnio plotkami na temat transferu. „Nie chcę, by to rozpraszało moją uwagę, jeśli tak się stanie spowoduje to, że będę krok z tyłu, a ja nie chcę na to pozwolić. Każdego dnia staram się robić krok do przodu. Moją pracą jest gra w futbol i to jest dla mnie najważniejsze,” – powiedział Cox po zakończeniu treningu.

Rozgrywający Oakland Raiders, Derek Carr powrócił do rzucania piłką. Carr na początku tego offseasonu doznał kontuzji rzucającego ramienia jednak już widać, że to przeszłość. Rozgrywający Raiders wczoraj po raz pierwszy w trakcie tegorocznych zorganizowanych treningów oddał kilka rzutów do Marcela Reecea.

Ofensywny liniowy Washington Redskins, Trent Williams poddał się rekonstrukcji wiązadła w kostce. Williams w trakcie pierwszych zorganizowanych treningów z resztą drużyny odczuwał lekki dyskomfort w kostce i postanowił ją „oczyścić”, tym samym będzie on zmuszony pauzować aż do obozów przygotowawczych.

Brandon Harris podczas wczorajszego zorganizowanego treningu z resztą drużyny doznał kontuzji lewego kolana, w którym zerwał wiązadło krzyżowe przednie (ACL) i najprawdopodobniej już w tym sezonie nie wybiegnie na boisko.  Cornerback Tennessee Titans w przeciągu kilku następnych dni podda się rekonstrukcji wiązadła, po czym rozpocznie trwającą od sześciu do dziewięciu miesięcy rehabilitacji.

Drużyna Oakland Raiders podpisała kontrakt ze specjalistą od returnów Trindonem Holliday’em.

Defensywny liniowy Brandon Deaderick podpisał jednoroczny kontrakt z Houston Texans. Do drużyny dołączył również inny defensywny liniowy Jasper Coleman, a swoje miejsce w składzie stracił running back Mack Brown.

Drużyna Washington Redskins podpisała kontrakt z ofensywnym liniowym Willie Smithem. Tym samym inny liniowy, Tovar Allen pożegnał się ze składem.

PLFA

Kolejne wzmocnienie w Bydgoszcz Archers. Wczoraj do Bydgoszczy przyleciał Johnathan White. Nowy zawodnik Archers grać może jak linebacker i defensywny liniowy ale również jako running back w ofensywie. White będzie także odpowiedzialny za wyszkolenie bydgoskich zawodników.

Dziś w Toruniu o godzinie 15:00 rozpocznie się mecz dziewiątej kolejki PLFA I w którym miejscowi Angels Toruń podejmować będą Cougars Szczecin. Mecz ma duże znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia w grupie. Przegrana drużyna będzie o krok od spadku do PLFA II.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *