DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #203

Z lekkim opóźnieniem ale jesteśmy! Dziś w Dzień Dobry Football o przeczuciach Leonarda Williamsa, przyszłości Philipa Riversa w Chargers czy nowych zawodnikach w Houston Texans. Dodatkowo informacja o kolejnych kłopotach dotyczących Mistrzostw Świata w Futbolu Amerykańskim. Zapraszamy!

NFL

Leonard Williams wierzy, że jest najlepszym defensywnym jak również ogólnie najlepszym dostępnym zawodnikiem w tegorocznym drafcie i dlatego to on powinien zostać wybrany z pierwszym numerem. „Tak, czuję, że to ja powonieniem zostać wybrany z nr 1,” – powiedział Williams na jednym z eventów „Play 60” w Chicago.

Leonard Williams najlepszym dostępnym zawodnikiem tegorocznego draftu?

Skrzydłowy Dorial Green-Beckham, który w kwietniu ubiegłego roku został wyrzucony z drużyny Missouri byłby jednym z głównych kandydatów do miana najlepszego skrzydłowego tegorocznego draftu, gdyby nie jego pozaboiskowe problemy. Nie zmienia to jednak faktu, że jest kilka drużyn, które w dalszym ciągu są zainteresowane jego usługami. Dlatego nie zdziwcie się jeśli Houston Texans z numerem 16 albo Cincinnati Bengals z numerem 21 sięgną właśnie po niego.

Jeden z byłych asystentów Chipa Kelly’ego jeszcze za czasów pracy w Oregonie powiedział ostatnio w jednym z wywiadów, że wierzy w to, że Kelly ma jakiś plan, by pozyskać w nadchodzącym drafcie rozgrywającego Marcusa Mariote ale nie zrobi tego jeśli „cena” będzie za wysoka.

W zeszłym tygodniu władze San Diego Chargers spotkały się z agentem rozgrywającego Philipa Riversa w sprawie jego przyszłości w klubie. Rivers, którego kontrakt kończy się po tym sezonie niechętnie myśli o przeprowadzce Chargers do Los Angeles i być może to zaważy na tym czy pozostanie w drużynie czy nie. Ostatnio mówiło się o tym, że włodarze Chargers chcieliby oddać rozgrywającego do Tennessee Titans w zamian za drugi wybór w tegorocznym drafcie, by ewentualnie sięgnąć po Mariote. Po spotkaniu, agent Riversa powiedział, że w dalszym ciągu będzie pracował nad tym, by Chargers przedłużyli kontrakt z jego klientem.

Drużyna Chicago Bears ogłosiła wczoraj, że czeka na oferty dotyczące transferu tight enda Martellusa Bennetta, który zarzeka się, że jeśli nie dostanie nowego kontraktu to nie pojawi się na żadnych obozach przygotowawczych drużyny. Drużyna, która chciałby pozyskać Bennetta musiałaby przedłużyć z nim obecny kontrakt do którego końca zostały dwa lata.

Gdyby któraś z drużyn chciała mieć w swoim składzie cornerbacka Philadelphia Eagles Brandona Boykina to może go mieć „za odpowiedni cenę”. Według ostatnich doniesień włodarze Eagles chętni są na transfer Boykina jeśli tylko dostaną odpowiednio dużo w zamian np. wybór w drafcie w 2-3 rundzie.

Drużyna Houston Texans podpisała jednoroczny kontrakt z wolnym agentem safety Stevie Brownem, który ostatnie dwa sezonu spędził w New York Gaints.

To jednak nie koniec nowych twarzy w Texans. Do składu dołączył również zwolniony niedawno z Eagles running back Chris Polk.

IFAF

Powiedzieć, że 2015 Mistrzostwa Świata w Futbolu Amerykańskim borykają się z problemami to tak jakby nie powiedzieć nic. Po zmianie miejsca organizacji Mistrzostw ze Szwecji na USA powstał kolejny problem. Wczoraj pomimo wielu starań z udziału w Mistrzostwach wycofała się reprezentacja Kanady, która tym samym dołączyła do reprezentacji Niemiec i Austrii, które również dokonały takiego samego wyboru. Oznacza to, że w lipcu na boiskach w Cantona nie zobaczymy 3 drużyn, które podczas ostatnich 2011 Mistrzostw Świata w Futbolu Amerykańskim w Austrii walczyły w playoffach. Co dalej z Mistrzostwami w Stanach? Jeszcze nie wiadomo, jeśli tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *