DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #172

Dziś w Dzień Dobry Football szczegóły kontraktu „Big Bena”, zwolniony skrzydłowy, wiara Marioty oraz kilka informacji z PLFA i GFL. Zapraszamy!

NFL

We wczorajszym Dzień Dobry Football informowaliśmy, że rozgrywający Ben Roethlisberger przedłużył swój kontrakt z Pittsburgh Steelers. Wczoraj jednak nie znaliśmy jeszcze dokładnych szczegółów nowego kontraktu, dziś się to zmieniło. I tak pięcioletni kontrakt „Big Bena” warty jest 99 milionów dolarów, jednak może on zarobić nawet 108 milionów.

Ben Roethlisberger może zarobić niezłą sumę pieniędzy.

Skrzydłowy Minnesota Vikings Greg Jennings stracił pracę niespełna 24 godziny po tym jak klub dokonał wymiany z drużyną Miami Dolphins gdzie pozyskał innego skrzydłowego Mike Wallace’a. Ruch ten pozwolił Vikings zwolnić 5 milionów dolarów z salary cap, które w skutek transferu Wallace’a było pod kreską.

Mark Davis właściciel Oakland Raiders zdemontował wczoraj krążące plotki jakby jego drużyna prowadziła jakiekolwiek rozmowy w sprawie nowego kontraktu z byłym zawodnikiem Carolina Panthers defensywnym liniowym Gregiem Hardym, który w zeszłym sezonie został zawieszony prawach zawodnika przez komisarza ligi Rogera Goodella.

Z kolei inne wczorajsze plotki mówiły o tym, że drużyna Washington Redskins i San Diego Chargers zainteresowane są pozyskaniem skrzydłowego Michael Crabtree. Według ostatnich doniesień bliżej tego wydają się być włodarze Chargers.

Marcus Mariota wciąż wierzy, że w przyszłym sezonie będzie grał u boku swojego byłego trenera Chipa Kelly’ego. Rozgrywający Uniwersytetu Oregon od kilku miesięcy przymierzany jest do drużyn Philadelphia Eagles jednak po ostatnich ruchach Eagles i pozyskaniu przez nich Sama Bradforda ten scenariusz wydaje się mało realny. Mimo wszystko Mariota, który według wielu najlepiej pasowałby do systemu ofensywnego Eagles wierzy, że Kelly dokona kilku transferów i sięgnie po niego w drafcie.

Przedstawiciele zawodników zdecydują w ten weekend na Hawajach czy w dalszym ciągu DeMaurice Smith będzie pełni funkcję dyrektora wykonawczego związku zawodników. Kontrkandydatami Smitha są byli zawodnicy NFL Sean Gilbert, Robert Griffith, Jason Belser oraz John Stufflebeem, przedstawiciele Andrew Smith, James Acho i Arthur McAfee oraz agent Rob London.

Drużyna Cologne Falcons opuszcza GFL.

PLFA

W piątek drużyna Seahawks Gdynia rozegrała scremmange z ekipą Seahawks Sopot. Był to ostatni etap przygotowań obu drużyn Seahawks przed rozpoczęciem sezonu.

Dziś z kolei sparing rozegrają ekipy AZS Silesia Rebels z Kozłami Poznań.

GFL

Drużyna Cologne Falcons z powodu kłopotów finansowych zdecydowała się opuścić German Football League. Na początku marca ekipę z Kolonii opuścił ich główny sponsor, który zapewniał im start w lidze.

W dalszym ciągu ponawiamy prośbę do wszystkich osób odpowiedzialnych za promocję drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce. Jeśli chcecie żeby najświeższe informacje o Waszej drużynie znalazły się w naszym Dzień Dobry Football zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebooku i wysyłaniu w wiadomościach notek informacyjnych! Pomóżmy sobie wzajemnie!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *