NFL 2015: ZAPOWIEDŹ WEEK 13

Już dziś kolejny wieczór z futbolem na najwyższym poziomie. 13 tydzień rozgrywek National Football League przed nami, a w raz z nim nasza cotygodniowa zapowiedź. Zapraszamy!

Arizona Cardinals – St. Louis Rams

Kiedy w pierwszym tygodniu do St. Louis przyjechali Seattle Seahawks nikt nie spodziewał się, że wyjadą z niczym. Tymczasem znakomita defensywa i zaskakująco dobry Nick Foles sprawiły, że wyobraźnia kibiców Rams mogła poszybować do góry co do oczekiwań na nowy sezon, a Chip Kelly mógł jedynie wzruszyć ramionami. Od tamtego czasu jednak sporo się zmieniło, a Foles w zeszłym tygodniu zaliczył jeden z najbardziej, nie bójmy się tego słowa, żenujących występów rozgrywającego w tym sezonie. Tym razem do St. Louis przyjeżdżają rozbici kontuzjami Cardinals, którzy chcą dołożyć kolejną cegiełkę do triumfu w NFC West. Niewiele wskazuje na potencjalną niespodziankę, ale kontuzja biegaczy Arizony sprawiają, że jeśli St. Louis przypomni sobie, że zwłaszcza na własnym terenie potrafią doskonale bronić, to ten mecz wcale nie musi być tak jednostronny, jak wskazują na to bilanse obu ekip. Mimo wszystko stawiam na pierwszą w tym sezonie porażkę Rams przeciwko ekipie z własnej dywizji.

Typ na zwycięstwo: Arizona Cardinals

Atlanta Falcons – Tampa Bay Buccaneers

Niespodzianka w tym meczu tak podgrzałaby rywalizację o miejsce w Wild Card Game, że chyba wszyscy poza Atlantą chcieliby, by Buccaneers nas zaskoczyli. Po bardzo kiepskim początku sezonu James Winston i spółka wygrali kilka bardzo ciężkich meczów i pokazali nie tylko spore umiejętności, ale i charakter. Zwycięstwo po dogrywce z Falcons na ich terenie było momentem przełomowym i teraz Buccaneers są bardzo blisko szóstego miejsca. Z drugiej strony mamy Atlante Falcons, która przegrała ostatnie cztery spotkania, a Julio Jones choć robi co może prawdopodobnie znów nie zamelduje się w postseason. Zwłaszcza, że na rozkładzie wciąż pozostają im dwa mecze z Panthers. Jeśli więc Falcons chcą pozostać w grze, w tym meczu nie mogą pozwolić sobie na wpadkę.

Typ na zwycięstwo: Atlanta Falcons po dogrywce

Seattle Seahawks – Minnesota Vikings

Absolutnie kluczowy mecz dla układu sił w NFC. Aaron Rodgers zapewne jeszcze nie przestał świętować celnej Hail Mary z Motor City, ale w niedzielę z pewnością zasiądzie przed telewizorem i będzie trzymał kciuki za Seahawks. Vikings i Packers co chwilę wymieniają się prowadzeniem w dywizji i wiele wskazuje na to, że o wszystkim zdecyduje bezpośredni mecz obu ekip. Póki co jednak Seahawks przyjeżdżają do najlepiej broniącej w NFC Minnesoty bez Jimmy’ego Grahama i Marshawna Lyncha. Tego drugiego zastąpi jednak Thomas Rawls, który obok Todda Gurleya jest najciekawszym running backiem, który w tym roku debiutuje w lidze. To jak wypadnie na tle Adriana Patersona prawdopodobnie zdecyduje o tym, kto zakończy ten mecz na tarczy. Potencjalnego zwycięzce ciężko wskazać, ale wydaje mi się, że Seattle przegonili już demony z pierwszej połowy sezony i teraz potwierdzą to w meczu z Wikingami.

Typ na zwycięstwo: Seattle Seahawks

San Fra