ZAPOWIEDŹ TNF – PANTHERS @ STEELERS

nfl-logo

Dziewiąta kolejka gier zapewniła nam wiele emocjonujących chwil. Czas zacząć dziesiąty tydzień zmagań. Na Heinz Field Pittsburgh Steelers podejmą Carolina Panthers.

Czeka nas bardzo interesujące spotkanie. Jednym i drugim będzie zależało tylko na zwycięstwie. Gospodarze spotkania z bilansem 5-1-2 przewodzą w AFC Dywizji Północnej, lecz czują na plecach oddech Bengals, którzy naciskają coraz śmielej fotel lidera w dywizji. Drużyna z Pittsburgha po słabym początku wskoczyła na wyższy poziom i wygrała cztery spotkania z rzędu. Steelers tydzień temu odnieśli bardzo cenne dywizyjne zwycięstwo z Baltimore Ravens. Pomimo zwycięstwa ich gra nie należała do koncertowych. Główną siłą Steelers jest atak. Formacja ofensywna dowodzona przez QB Ben’a Roethlisberger’a jest czwartą ofensywą w NFL. Zdobywa średnio 415 jardów (313 górą, 101 dołem) i 28 punktów na mecz. Big Ben z 2560 jardami na koncie plasuje  się na piątym miejscu w rankingu rozgrywających w tym sezonie. Ważnym wsparciem dla niego jest drugi najlepszy biegacz tego sezonu James Conner (706yds, 9TDs). Defensywa Steelers prezentuje się pozytywnie i jest cennym ogniwem drużyny. Fani, jak i cała drużyna ze stanu Pensylwania liczą na piąte kolejne zwycięstwo i umocnienie się na czele dywizji.

Panthers wygrali zeszłe spotkanie z Buccaneers. Z bilansem 6-2 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Krajowej i drugie tuż za Świętymi w NFC Dywizji Południowej. W zeszłym spotkaniu Pantery zdobyły rekordowe 35 punktów w pierwszej połowie spotkania. QB Cam Newton (1893yds, 15TDs, 4INT) prezentuje się bardzo dobrze. Głównymi opcjami rozgrywającego są RB Christian McCaffrey (502yds dołem i 378yds górą), WR Devin Funchess (445yds) lub jego akcja indywidualna dołem. QB w tym sezonie zdobył już 342 jardy i 4 przyłożenia biegiem. Ciekawie zapowiada się starcie dwóch rozgrywających oraz formacji defensywnej Panthers z running backiem Steelers. Na takie spotkanie w Thursday Night Football fani NFL czekali bardzo długo. Dawno nie było tak świetnie zapowiadającego się spotkania w TNF.

Pantery będą miały nadzieje na pierwsze od 1996 roku zwycięstwo w Pittsburghu. Będzie to również ważne spotkanie dla obecnego właściciela Carolina Panthers David’a Tepper’a, gdyż był on w latach 2009-2018 mniejszościowym właścicielem Pittsburgh Steelers.

Spotkanie rozpocznie się o godz.02:20 polskiego czasu. Zapraszamy do oglądania najlepszej futbolowej ligi świata.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

8 Responses to ZAPOWIEDŹ TNF – PANTHERS @ STEELERS

 1. Jakub pisze:

  Tradycyjnie licze na wygrana Stalowych. Pozdrawiam.

  • kaliber pisze:

   A ja odwrotnie, Naprzód Pantery

  • M pisze:

   Pod wątkiem Cowboys masz odpowiedź na Taem America i parę uwag co do Dallas.

   • kaliber pisze:

    Tak, widziałem, dzięki, można powiedzieć że określenie w sumie bez znaczenia, wzięte z byle jakiej historii. Ciekawe, że jednak często stosowane. Miałem wrażenie, że wiąże się z raczej z ilością kibiców Cowboys w czasie ich dynastii na terenie USA.Z drugiej strony osobiście spotkałem się tam raczej z niechęcią do nich, przynajmniej w Ohio ale to już było z 15 lat temu.Skąd więc taka wartość tej organizacji? Mam nadzieję, że wykopią się z dołka ale to już nie w tym sezonie.

 2. Piotr pisze:

  Steelers pokazali miejsce w szeregu Panthers. Istny pogrom.

 3. kaliber pisze:

  Dez sobie pograł…wg wstępnych informacji dzisiaj na treningu odniósł kontuzję achillesa, prawdopodobnie koniec sezonu…żal chłopa

Dodaj komentarz