ZAPOWIEDŹ TNF – PANTHERS @ STEELERS

Dziewiąta kolejka gier zapewniła nam wiele emocjonujących chwil. Czas zacząć dziesiąty tydzień zmagań. Na Heinz Field Pittsburgh Steelers podejmą Carolina Panthers.

Czeka nas bardzo interesujące spotkanie. Jednym i drugim będzie zależało tylko na zwycięstwie. Gospodarze spotkania z bilansem 5-1-2 przewodzą w AFC Dywizji Północnej, lecz czują na plecach oddech Bengals, którzy naciskają coraz śmielej fotel lidera w dywizji. Drużyna z Pittsburgha po słabym początku wskoczyła na wyższy poziom i wygrała cztery spotkania z rzędu. Steelers tydzień temu odnieśli bardzo cenne dywizyjne zwycięstwo z Baltimore Ravens. Pomimo zwycięstwa ich gra nie należała do koncertowych. Główną siłą Steelers jest atak. Formacja ofensywna dowodzona przez QB Ben’a Roethlisberger’a jest czwartą ofensywą w NFL. Zdobywa średnio 415 jardów (313 górą, 101 dołem) i 28 punktów na mecz. Big Ben z 2560 jardami na koncie plasuje  się na piątym miejscu w rankingu rozgrywających w tym sezonie. Ważnym wsparciem dla niego jest drugi najlepszy biegacz tego sezonu James Conner (706yds, 9TDs). Defensywa Steelers prezentuje się pozytywnie i jest cennym ogniwem drużyny. Fani, jak i cała drużyna ze stanu Pensylwania liczą na piąte kolejne zwycięstwo i umocnienie się na czele dywizji.

Panthers wygrali zeszłe spotkanie z Buccaneers. Z bilansem 6-2 zajmują trzecie miejsce w Konferencji Krajowej i drugie tuż za Świętymi w NFC Dywizji Południowej. W zeszłym spotkaniu Pantery zdobyły rekordowe 35 punktów w pierwszej połowie spotkania. QB Cam Newton (1893yds, 15TDs, 4INT) prezentuje się bardzo dobrze. Głównymi opcjami rozgrywającego są RB Christian McCaffrey (502yds dołem i 378yds górą), WR Devin Funchess (445yds) lub jego akcja indywidualna dołem. QB w tym sezonie zdobył już 342 jardy i 4 przyłożenia biegiem. Ciekawie zapowiada się starcie dwóch rozgrywających oraz formacji defensywnej Panthers z running backiem Steelers. Na takie spotkanie w Thursday Night Football fani NFL czekali bardzo długo. Dawno nie było tak świetnie zapowiadającego się spotkania w TNF.

Pantery będą miały nadzieje na pierwsze od 1996 roku zwycięstwo w Pittsburghu. Będzie to również ważne spotkanie dla obecnego właściciela Carolina Panthers David’a Tepper’a, gdyż był on w latach 2009-2018 mniejszościowym właścicielem Pittsburgh Steelers.

Spotkanie rozpocznie się o godz.02:20 polskiego czasu. Zapraszamy do oglądania najlepszej futbolowej ligi świata.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

8 thoughts on “ZAPOWIEDŹ TNF – PANTHERS @ STEELERS

      • Tak, widziałem, dzięki, można powiedzieć że określenie w sumie bez znaczenia, wzięte z byle jakiej historii. Ciekawe, że jednak często stosowane. Miałem wrażenie, że wiąże się z raczej z ilością kibiców Cowboys w czasie ich dynastii na terenie USA.Z drugiej strony osobiście spotkałem się tam raczej z niechęcią do nich, przynajmniej w Ohio ale to już było z 15 lat temu.Skąd więc taka wartość tej organizacji? Mam nadzieję, że wykopią się z dołka ale to już nie w tym sezonie.

  1. Dez sobie pograł…wg wstępnych informacji dzisiaj na treningu odniósł kontuzję achillesa, prawdopodobnie koniec sezonu…żal chłopa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *