Trzy pytania o… Colts, NFL i Rodgersa

Trzy pytania o...

Piątek jest dniem pod znakiem pytań. Czy Colts odwrócili złą kartę z początku sezonu? Czy NFL przegina z karami? Aaron Rodgers Michaelem Jordanem? Odpowiedzi znajdziecie poniżej, a i sami zachęcamy do odpowiedzi w komentarzach.

1. Czy kontuzja Andrew Lucka to szczęśliwy zbieg okoliczności? Odkąd Hasselbeck gra na pozycji rozgrywającego, Colts nie przegrali meczu. Czy to może być punkt zwrotny w ich sezonie?

Dariusz Ankiewicz: Myślę, że i za Lucka Colts wygraliby te dwa ostatnie mecze, bo nie oszukujmy się nie byli to zbyt wymagający przeciwnicy. Także tak, gra Hasselbecka może być punktem zwrotnym gry Colts w tym sezonie. Zawodnicy z Indianapolis przypomnieli sobie jak to się robi i jak smakuje wygrana także jest nadzieja, że jak wróci Andrew to gra będziesz szła im jeszcze lepiej.

Mateusz Fręś: Zmiennik Lucka spisał się dobrze, ale to nie oznacza, że zajmie na dłużej jego miejsce. Andrew, to w tej chwili jeden z najlepszych rozgrywających w NFL. Dla tak mocnego zespołu było tylko kwestią czasu kiedy zaczną wygrywać. Ze zdrowym Luckiem będzie tylko lepiej i Colts zameldują się w postseason.

Kuba Kaczmarek: Może i te wygrane nie przyszły z wielkimi przeciwnikami, ale myślę, że odpoczynek Andrew Lucka wyjdzie tylko na dobre. W pewnym momencie można było widzieć jego irytację związaną ze słabą postawą jego, jak i drużyny. Teraz miał czas na przemyślenie swoich błędów, zobaczenie z linii bocznej na co stać jego kolegów i teraz powinno być tylko lepiej.

Czy po powrocie znów zobaczymy uśmiechniętego Andrew Lucka?

Czy po powrocie znów zobaczymy uśmiechniętego Andrew Lucka?

2. Czy kara dla Stedman Bailey’a to „strzał w stopę” dla włodarzy ligi NFL?

Dariusz Ankiewicz: Raczej bym tego tak nie określił, ale na pewno jest to, co najmniej, śmieszna kara. Choć wcale mnie ona nie dziwi. W przepisach jasno jest powiedziane, że nie można wykorzystywać piłki w tzw. „cieszynkach” i że jest to przez ligę karane, więc tego się trzeba było spodziewać. Osobiście żałuję, że taki przepis się pojawił, bo jeszcze pamiętam te wszystkie zaskakujące, śmieszne i niezapomniane „cieszynki” sprzed kilku lat. Niestety zawodnicy sami sobie zaszkodzili wykonując takie celebracje zbyt często i zdecydowanie zbyt długo.

Mateusz Fręś: Kara za cieszynkę jest totalną głupotą. Sarkastyczne tłumaczenie skrótu NFL jako No Fun League jest nadal aktualne i włodarze ligi takimi decyzjami tylko pogarszają wizerunek NFL, który i tak jest już dość mocno nadszarpnięty.

Kuba Kaczmarek: Jak tylko to przeczytałem, to nie mogłem powstrzymać się od śmiechu. Rozumiem, że czas antenowy jest dla NFL bardzo cenny, ale nie popadajmy w hipokryzję. Mam wrażenie, że powoli futbol ma być przyjemny dla NFL, a nie koniecznie dla kibiców… Jeszcze chwila, to i cheerleaderki nie będą mogły występować. Śmieszne.

3. Aaron Rodgers porównywany jest do Michaela Jordana. Czy na takie zestawienia nie jest zbyt wcześnie?

Dariusz Ankiewicz: Myślę, że to lekka przesada i trochę za wcześnie na takie porównania. Jordan w NBA był praktycznie wzorem samym dla siebie, Rodgers w NFL ma jeszcze kilku, z którymi musi się liczyć. Choć nie ukrywam, iż Rodgers jest bardzo dobrym rozgrywającym, który jeśli tylko utrzyma przez kilka następnych lat taki poziom, będzie prawdziwą legendą.

Mateusz Fręś: Bez przesady Michael Jordan był tylko jeden. Zresztą koszykówka, to całkiem inny sport niż futbol i trudno o takie porównania. Aaron Rodgers musiałby wygrać jeszcze kilka mistrzostw, żeby stać się futbolowym odpowiednikiem Jordana. Rozgrywający Packers, to genialny gracz, ale tak można powiedzieć jeszcze o kilku zawodnikach, np. Tom Brady, Peyton Manning, czy J.J. Watt.

Kuba Kaczmarek: Zależy, w jakich kategoriach na to patrzymy. Atletycznie… Nie wydaję mi się. Osiągnięciami? Daleko mu. Umiejętnościami? Prędzej. Także odpowiedź jest dla mnie jasna – NIE. A zresztą, skoro Rodgers, to „Jordan”, to kim jest J.J. Watt? :O

Przykro nam Aaron, ale Jordanem jeszcze nie jesteś...

Przykro nam Aaron, ale Jordanem jeszcze nie jesteś…

A jak Wy to widzicie?

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

2 Responses to Trzy pytania o… Colts, NFL i Rodgersa

  1. Koeaman pisze:

    panowie… szczególnie Ankiewicz… nie znają polskiego? odpowiedź na pierwsze pytanie jest zbudowana nie po polsku, w drugim „chodź” zamiast „choć” i to samo w trzecim… Żenada

Dodaj komentarz