NFL 2013: Podsumowanie Monday Football Night

Na zakończenie kolejki do Denver przyjechała drużyna Oakland Raiders. Peyton’owi Manning’owi brakowały 3 TD, aby pobić rekord największej ich ilości, w pierwszych 3 kolejkach sezonu. Natomiast QB Terrelle Pryor ma być tym rozgrywającym, na którego w Oakland czekano od lat. Zapraszam na podsumowanie spotkania zamykającego week 3.

Przed tym meczem nikt nie miał wątpliwości, kto wyjdzie z niego zwycięsko. QB Peyton Manning jest w świetnej formie, a linia ofensywna (jak i defensywna) wygląda imponująco. Knowshon Moreno, Julius Thomas, Eric Decker, Wes Welker czy Demaryius Thomas potrafią rozmontować nie jedną defensywę w lidze. To pokazali już w pierwszej akcji. 5/6 podań, 55 jardów Peyton’a i celne podanie na TD do Eric’a Decker’a. Raiders nie potrafili nawet dotknąć rozgrywającego gospodarzy, co kończyło się celnym podaniem do Welker’a lub Decker’a. Moreno również gładko przechodził defensywę gości. W drugiej kwarcie po raz kolejny wspaniały drive w wykonaniu Manning’a. 5/5, 55 jardów, kończąc podaniem do Welker’a na TD. Najlepsza akcja gości to celne podanie Pryor’a do D. Moore’a i TD na odległość 73 jardów. Jednak krótko potem, po raz kolejny, Manning był górą. Drive: 3/3, 80 jardów i TD po podaniu do Juliusa Thomas’a. Tym samym rozgrywający Denver pobił rekord największej ilości zdobytych przyłożeń, w pierwszych trzech kolejkach, w historii NFL (wcześniej ten rekord należał do Toma Brady’ego). Tuż przed przerwą Raiders byli z piłką w okolicach 60 jarda i wszyscy spodziewali się wejścia na boisko Janikowskiego, jednak Pryor zdecydował się zagrać i goście przegrywali 27:7.

Oakland Raiders v Denver Broncos

Peyton Manning w tym sezonie, jak na razie, jest bezbłędny

Po przerwie Denver troszkę zwolniło. Efektem tego był m.in. sack na Manning’u (przez DE Lamarr’a Houston’a) i TD dla Oakland tuż przed końcem trzeciej kwarty. Zdobyty po podaniu…RB McFadden’a. Czwarta kwarta to powrót Manning’a, czego efektem był znakomity drive, który został zwieńczony przyłożeniem przez Hilman’a. Minutę przed końcem spotkania, po biegu McFadden’a, goście zdobyli przyłożenie. Mecz zakończył się wynikiem 37:21.

Peyton Manning po raz kolejny potwierdził swoją znakomitą formę (32/37, 374 jardy i 3TD). Rekord ligi w zdobytych TD przez jeden sezon wynosi 50. Jeśli rozgrywający Denver utrzymałby swoją formę, mógłby ich zdobyć nawet 60. Skrzydłowi gospodarzy rozegrali również bardzo dobry mecz, za co chwalił ich Peyton Manning. Julius Thomas, Eric Decker, Wes Welker i D. Thomas zdobyli łącznie 348 jardów i 3 TD. Dla Broncos była to 14 wygrana z rzędu w sezonie regularnym. Pryor rozegrał kolejny solidny mecz (19/28, 281 jadów i 1 TD) i myślę, że o pozycję QB w Oakland nie powinno się martwić. Wzmocnień trzeba szukać w defensywie i linii ofensywnej. Sebastian Janikowski zdobył 3 punkty po celnych podwyższeniach za jeden punkt. Matt Prater zdobył o 10 punktów więcej.

Za tydzień Broncos zmierzą się z Eagles, a Oakland Raiders z Washington Redskins.

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.