NCAA Top 5 – Najbardziej wartościowi gracze

Kolejny tydzień, kolejna odsłona serii NCAA Top 5. W dzisiejszym notowaniu, chciałbym przedstawić wam 5 najbardziej wartościowych graczy swoich drużyn. Prawdziwych liderów boiska, bez których dana drużyna po prostu nie funkcjonowała by tak, jak powinna. 

Tym razem chciałbym wam zaprezentować troszkę inną formę mojej listy. Nie statystyki, a chęć walki, odwaga boiskowa, postawa zawodnika na boisku, jak i poza nim będą grały główną rolę w osadzeniu zawodników na poszczególnych miejscach w liście. Zapraszam. 

Miejsce 5:

Hau’Oli Kikaha
Pozycja: Linebacker
Uczelnia: Washington Huskies
131012 JB Football vs. Oregon For Thuc Nhi-5.preview
Po bolesnej kontuzji, jaką było zerwanie dwóch więzadeł krzyżowych, wrócił przebojem do pierwszego składu Huskies i został wybrany najbardziej wartościowym graczem obrony w 2013 roku. Znany z ciężkiej pracy Kikaha jako pierwszy pojawia się na treningach i jako ostatni je opuszcza. Jest prawdziwym wzorem dla swoich partnerów z drużyny. Jego statystyki po tak dramatycznej kontuzji mówią same za siebie: 46 tackli oraz 13 sacków w sezonie czynią z niego zawodnika niezastąpionego dla swojej drużyny.

Miejsce 4:

D.T Shackelford
Pozycja: DE
Uczelnia: Ole Miss
107833957_crop_north
Schackelford stracił całe dwa lata na operacje, zabiegi i rehabilitację po ciężkiej kontuzji kolana. Wrócił do gry wraz z rozpoczęciem zeszłego sezonu. Jego statystki to 44 tackle w tym 8 na stratę. Mimo iż nie jest najlepszym zawodnikiem drużyny patrząc przez pryzmat statystyk, to jego postawa na boisku jak i również poza nim, tworzy z niego prawdziwego lidera defensywy Ole Miss. Jako jedyny zawodnik tej uczelni został dwukrotnym laureatem nagrody Chucky’ego Mullinsa. Jest to nagroda dla zawodnika odznaczającego się wielką odwagą na boisku. Z powodu kontuzji i straty dwóch lat komisja NCAA pozwoliła mu na kolejny, ostatni szósty rok gry na boiskach collegu.

Miejsce 3:

Marcus Mariota
Pozycja: QB
Uczelnia: Oregon Ducks
MarcusMariota2_9
Rozgrywający popularnych „Kaczek” dzięki rewelacyjnej grze w ostatnich sezonach, stał się prawdziwym liderem swojej drużyny. Organizuje dobrowolne treningi przed sezonem, co przynosi bardzo pozytywne nastawienie dla formacji ataku. Marcus swoją postawą wywiera wielki wpływ na młodszych graczy szukających swojego miejsca w świecie futbolu.
Postawę Marcusa ceni sobie również trener Ducks  Mark Helfrich: „Jego przywództwo jest zdecydowanie inne od pozostałych rozgrywających w lidze, w 100% spełnia swoją rolę na boisku jak i również poza nim, co czyni go zawodnikiem kompletnym i prawdziwym liderem drużyny. Wykonuje kawał dobrej roboty”

Miejsce 2:

Derron Smith
Pozycja: DB
Uczelnia: Fresno State
Derron-Smith-Bio-2014
Lider obrony Bulldogs. Jest głodnym gry zawodnikiem i zawsze szuka sposobów na jej poprawę. Oczywiście nie tylko przewodzi drugą linią obrony, ale również posiada niesamowitą umiejętność czytania gry. Koordynator defensywy Nick Toth tak mówi o swoim Safety: „On potrafi kontrolować całą obronę z taką łatwością jak nikt inny z kim miałem okazję pracować. Jest prawdziwym liderem defensywy.”
Smith wejdzie w nowy sezon jako lider NCAA w ilości przechwytów. Ma ich aż 14 w swojej karierze.

Miejsce 1:

Brett Hundley
Pozycja: QB
Uczelnia: UCLA
Brett_Hundley_2014_NFL_Draft_Rumors_UCLA_Jay_Z_Roc_Nation
Mój faworyt.  Bezapelacyjnie pierwsze miejsce jeśli chodzi ten ranking. Zawodnicy Bruins wybrali go jednogłośnie jako kapitana swojej drużyny już w jego pierwszym roku uczelni gdy wstępował do drużyny jako Freshmen. Jednak trener głowny UCLA Jim Mora zawetował to głosowanie twierdząc, że Hundley jest jeszcze zbyt „świeży” aby zostać kapitanem drużyny. W następnym sezonie odbyło się kolejne głosowanie i to znów Hundley został wybrany na kapitana drużyny.

Mora w kolejnym sezonie przekonał się co do swojego nowego rozgrywającego. Opowiada o nim oczywiście w samym superlatywach. W wywiadzie dla si.com powiedział: „Brett zdobył zaufanie swoich kolegów jak i moje będąc już na pierwszym roku studiów. W tych najtrudniejszych momentach meczu, jako jedyny potrafi podnieść swoja drużynę na duchu. Prawdziwy lider drużyny.”

 

Kamil Kowalewski

About Kamil Kowalewski

Futbolem amerykańskim interesuje się od sezonu 2010. Jak sam przyznaje, wcześniej interesowały go tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Dzięki pomocy redakcyjnego kolegi Pawła Śmiałka od zeszłego sezonu śledzi nałogowo poczynania NCAA. Freshmen - od 2014 roku związany z NFL24. Kibicuje Washington Redskins. Były zawodnik PLFA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *