DZIEŃ DOBRY NFL #34

Roger Goodell kłamcą? Kolejne wydanie DDNFL a w nim świeżutkie wiadomości zza oceanu, niestety wiele kontuzji i kontrowersyjnych tematów. Zapraszamy na dzisiejsze wydanie Dzień Dobry NFL.

 

 

Jak donosi amerykańska agencja prasowa, taśma z monitoringu na której widać Ray Rice bijącego swoją żonę została wysłana już na początku kwietnia do siedziby NFL.
„Nic nam na ten temat nie wiadomo.” – odpowiada biuro prasowe NFL.  „Nie wiedzieliśmy nic na temat taśmy, nie wiemy kto wszedł w jej posiadanie” dodają.
Doprowadziło to do bardzo burzliwej dyskusji, ponieważ jeszcze kilka dni temu Roger Goodell twierdził, iż nie widział tego nagrania i nie miało ono wpływu długość zawieszenia Rice’a.

Przypominamy, że Ray Rice został zawieszony na dwa spotkania za  pobicie swojej żony Janay Palmer. Jednak gdy kilka dni temu do sieci wyciekło nagranie z monitoringu na którym widać jak brutalnie Rice potraktował swoją żonę, kara dla zawodnika została zwiększona. Na ten moment nie wiadomo kiedy będzie mógł wrócić do gry w futbol. Oczywiście po całej zaistniałej sytuacji został zwolniony z Baltimore Ravens.

roger-goodell
Earl Thomas nie pojawi się więcej na pozycji punt returnera. Jak zadecydował head coach Pete Carroll na tej pozycji ma go zastąpić Bryan Walters. Oczywiście Thomas będzie nadal do dyspozycji trenera, jednak jak sam zaznacza, woli aby Earl skupił się w 100% na grze w defensywie.

Kolejny wstrząs w szeregach St. Louis Rams. Coach Jeff Fisher ogłosił iż pass rusher Chris Long będzie musiał przejść operację kostki. Wg. dziennikarzy ma spokój z futbolem na około 3-4 miesiące.

Rozgrywający Carolina Panthers Cam Newton ma się coraz lepiej. Wg. trenera i sztabu medycznego ma być już gotowy i wystąpić od pierwszych minut z Detroit Lions w nadchodzącym tygodniu.

Kolejna zła wiadomości dla wszystkich fanów Cleveland Browns. Ben Tate będzie zmuszony do przymusowego odpoczynku. Skręcenie stawu kolanowego running backa Browns jest na tyle poważne, że będzie pauzował  przez co najmniej 4 tygodnie.

Eddie Lacy nie brał udziału w ostatnich sesjach treningowych Packers. Jego występ z Jets stoi pod wielkim znakiem zapytania. Z pewnością będzie to GTD (Game Time Decision).

 

Kamil Kowalewski

About Kamil Kowalewski

Futbolem amerykańskim interesuje się od sezonu 2010. Jak sam przyznaje, wcześniej interesowały go tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Dzięki pomocy redakcyjnego kolegi Pawła Śmiałka od zeszłego sezonu śledzi nałogowo poczynania NCAA. Freshmen - od 2014 roku związany z NFL24. Kibicuje Washington Redskins. Były zawodnik PLFA.

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY NFL #34

  1. Rice został zawieszony na czas nieokreślony, a nie na 1 sezon. Goodell podkreślał to, odpowiadając na pytania, czy Ray Rice zagra jeszcze kiedyś w lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *