LIVE: Polska – Czechy

To już dziś! Najbardziej wyczekiwany dzień wśród kibiców futbolu, czyli mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy, Polska – Czechy! Czy nasza reprezentacja odniesie trzecie zwycięstwo z rzędu i napisze nowy rozdział w historii polskiego futbolu? Zapraszamy na relację, NA ŻYWO, prosto ze stadionu w Pardubicach!

 

16:33 – Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziów. Czy Dziedzic stracił panowanie nad piłką? Wydaje się, że nie, choć sędziowie nie zaliczyli naszego przyłożenia… Bardzo duży nie smak i przegrywamy mecz w dramatycznych okolicznościach… Na podsumowanie meczu zapraszamy już niebawem na naszą stronę, jak i nowego odcinka podcastu Pick Six. Za wspólnie spędzone chwile dziękuję Kuba Kaczmarek.

16:31 – CO ZA PODANIE DZIEDZICA! TOUCHDOWN?! NIEEE! Błąd sędziów? Dziedzic próbuje jeszcze raz, ale nie udaje się.. Sack i KONIEC MECZU…

16:30 – Trzecia próba i nadal 10 jardów… Timeout na życzenie Bradley’a Arbona. Zostanie nam 39 sekund, to trzeba przejść!

16:26 – Punt, flaga i… zaczniemy z własnego 24 jarda. Na początek niecelne podanie… Ale odbijamy to sobie kolejnym zdobywając pierwszą próbę.Trzy podania i jesteśmy na 30 jardzie! Minuta do końca… Niecelne podanie i druga próba…

16:25 – Trzecia próba i 11 jardów do przejścia. Zatrzymani! Czas dla Polski, czwarta próba Czechów i prawdopodobnie punt. Czy uda się wyrównać? 2:43 do końca meczu.

16:20 – Holding, dzięki czemu gospodarze cofną się o 10 jardów, ale nadal 1 próba. Po biegu Dunbacka zyskują 5 jardów. 3:30 do końca…

16:18 – Niestety musieliśmy puntować i Czesi mają piłkę. Co więcej są na 45 jardzie swojej połowy i mają drugą próbę, 8 jardów do przejścia. Już są na 43 jardzie naszej połowy.. Pierwsza próba i 4:30 do końca…

16:14 – Rozpoczynamy od celnego podania i zysku 5 jardów. Następnie Dybowicz fantastycznie biegnie przez środek zyskując pierwszą próbę! Wydawało się, że Dziedzic celnie podał, ale sędziowie doszukali się niecelnego podania… Szkoda.

16:12 – Nasza defensywa nadal nabiera się na biegi przez środek, rozgrywającego Czech. Po kickoffie rozpoczniemy z 20 jarda.

16:10 – Trzecia próba i 5 jardów do przejścia… NIESTETY! TOUCHDOWN DLA GOSPODARZY (Jan Dundacek)… 14:7, a do końca meczu 8 minut.

16:08 – Dunbacek znów z łatwością przedostaje się środkiem i gospodarze są już 15 jardów od pola punktowego… Co więcej już są w naszym red zone…

16:05 – Małe problemy techniczne, ale już jesteśmy. Udało nam się odzyskać piłkę po INT, ale ofensywa przy trzeciej próbie ma 15 jardów do przejścia przez karę dla Babsa, który – trzeba z żalem powiedzieć – gra niezbyt rewelacyjnie… No i puntujemy, a Czesi zaczną z 35 jarda naszej połowy…

16:00 – KONIEC III KWARTY przy wyniku 7-7!

15:59 – W drugiej próbie kolejny sack! Kolejne 5 jardów do tyłu, a to już trzecia próba! Niestety musimy puntować…

15:56 – Dobre podanie i bieg Starczewskiego, który zdobywa pierwszą próbę! Bardzo dobre podanie Dziedzica, ale kara na naszą niekorzyść i nadal mamy pierwszą próbę, choć 15 jardów do przejścia. Tracimy kolejne dziewięć przez sack na Dziedzicu…

15:54 – Kickoff i zaczniemy swoją serię ofensywną z 27 jarda.

15:52 – Bieg przez środek daje Czechom red zone, a po skutecznym podaniu są już 2 jardy od naszego pola punktowego i… NIESTETY! TOUCHDOWN DLA CZECHÓW… Jan Dundacek skutecznie wbija się w end zone i po skutecznym podwyższeniu doprowadzają do remisu… 7-7!

15:49 – Było blisko zatrzymania serii Czechów, ale dwa skuteczne biegi rozgrywającego i Ci już są na 27 jardzie naszej połowy… Do tego tracimy 5 jardów przez offside..

15:44 – Wyśmienicie otwieramy drugą połowę spotkania! Teraz czas na czeską ofensywę, która zacznie z 19 jarda od swojego pola punktowego.

15:43 – TOUCHDOOOOOOWN!!!! TOMEK OCHNIOOOOO! PROWADZIMY 7:0 po celnym kopnięciu!

15:40 – Tracimy 5 jardów przez niedozwoloną zmianę, ale potem odzyskujemy 2 jardy. Przesuwamy się na 5 jardów przed kolejną pierwszą próbą, choć potem niecelnie podaje Dziedzic, ale gramy w  czwartej próbie. Dziedzic celnie do Zubryckiego, ale FUMBLE! Na szczęście piłka wciąż dla Polski. Zostało nam 18 jardów do pola punktowego!

15:39 – Niestety zaczynamy od 5 jardowej straty po nieudanym biegu. Na szczęście w drugiej próbie Dziedzic celnie podaje na skrzydło i w trzeciej próbie mamy 7 jardów do przejścia.. I kolejny raz celnie! Pierwsza próba!

15:35 – ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ! CO ZA WEJŚCIE! POWRÓT NA POŁOWĘ BOISKA I ZACZYNAMY SERIĘ OFENSYWNĄ Z 50 JARDA!

15:15 – Mecz, jak na razie, nie zachwyca i mamy sporo błędów po obu stronach. Bartek Dziedzic nie może wstrzelić się w swoich kolegów, a linia ofensywna popełnia czasem proste błędy (w tym Babs). Na szczęście formacja defensywna naszej reprezentacji staje na wysokości zadania, dlatego wynik pozostaje bez zmian. Czekamy na większe emocje w drugiej połowie!

15:12 – Niecelne podanie i trzecia próba. Udaje się zatrzymać bieg rozgrywającego i KONIEC I POŁOWY! WYNIK: 0-0.

15:08 – Cieśla skutecznie, nie daje złapać piłki skrzydłowemu rywali. Druga próba, to cztery jardy zysku dla Czechów, którzy proszą o czas. Mają 6 jardów do pierwszej próby i zdobywają ją. 33 sekundy do końca połowy i w drugiej próbie gospodarze mają 10 jardów do przejścia. Było blisko sacka, ale jakimś cudem Dundacek wychodzi spod presji. Na szczęście – falstart. -5 jardów i powtórka próby. UFFFF!

15:05  – Jesteśmy na 35 jardzie, a Dziedzic znów rzuca, choć tym razem źle. W drugiej rzuca w end zone do swojego brata, ale gospodarze dobrze bronią w secondary. Czwarta próba i 2 jardy do przejścia. Gramy! Niestety źle i piłkę przejmą Czesi na minutę przed końcem…

15:03 – Podanie udane, co daje nam już 5 jardów. W drugiej próbie znów rzucamy i zyskujemy pierwszą próbę! Dziedzic znów próbuje rzucać, ale pod presją wyrzuca ją za linię boczną. Blisko przechwytu, ale na szczęście CB gospodarzy nie potrafił złapać piłki. W trzeciej próbie mamy nadal 10 jardów do przejścia i je przechodzimy z pomocą Dybowicza!

15:01 – Kopnięcie zablokowane! 2:23 do końca połowy i nasza ofensywa na boisku.

15:00 – Nieudane podanie i druga próba, 10 jardów do przejścia. Bieg przez środek i tracimy 6 jardów. Trzecia próba – nieudane podanie (choć to miało skończyć się sackiem!). Czesi kopią na bramkę w czwartej próbie, a Polacy proszą o czas…

14:56 – Po przerwie tracimy 10 jardów… Trzecia pierwsza próba w tej serii ofensywnej. Poprawka – już czwarta.. Czesi na naszej połowie.

14:54 – Czesi zaczynają od dwu jardowego zysku i są na 26 jardzie swojej połowy. Dalej, to udane podanie na pierwszą próbę… Czas dla naszych wschodnich sąsiadów.

14:52 – Pierwsza próba ofensywna niestety kończy się na -2 jardzie… Co, jak co, ale biegi nam nie wychodzą. Rzuty też.. Dziedzic znów przerzuca swojego skrzydłowego. Trzecia próba… SACK. Będziemy puntować… 5:25 minut do końca połowy. Terezowski ciężko podnosi się z boiska.. Oby to nie było nic poważnego.

14:43 – 29 jard i zysk 4 jardowy w pierwszej próbie Czechów. Niestety w drugiej udaje się zyskać pierwszą próbę. Holding po stronie czeskiej, który cofa ich o 15 jardów i jest szansa na odzyskanie piłki. Za pierwszym razem, QB Jan Dudacek zmuszony był wyrzucić piłkę za linię boczną, a za drugim – na szczęście – przerzucił swojego skrzydłowego. W trzeciej próbie falstart, który cofa ofensywę o kolejne pięć jardów i to musi skończyć się puntem na 40 jard naszej połowy.

14:38 – Zyskujemy 3 jardy, a potem Dziedzic musi wyrzucić piłkę za linię boczną. W trzeciej próbie długie podanie, niestety nieudane, choć było blisko. Brawo dla linii ofensywnej, która dała ogrom czasu swojemu rozgrywającemu. Musimy puntować…

14:36 – Po przerwie, w końcu, udane podanie i mamy pierwszą próbę na 48 jardzie naszych rywali. Ale już chwilę potem, Bartek Dziedzic daje się złapać na -20 jardzie, ale Czesi faulują  i powtarzamy próbę! Uffff!

14:35 – Jesteśmy na 39 jardzie naszej połowy. Dziedzic nadal nie może wejść w mecz i źle podaje do swojego kolegi z drużyny. W drugiej próbie prosimy o czas, pierwszy raz w tym meczu. Czy to pobudzi naszą formację ofensywną? Na razie nie możemy „wejść” w spotkanie…

14:31 – Na początek nieudane, przerzucone podanie, a potem nieudany snap i sack, przez co gospodarze tracą 15 jardów! Nieudanie podają (choć serca zadrżały, bo czeski skrzydłowy miał piłkę na rękach) i mamy punt.

14:29 – II kwartę zaczynamy od udanej akcji Mikołaja Cieśli, ale chwilę potem tracimy ok. 10 jardów, przez co mamy pierwszą próbę dla Czechów.

14:26 – Pierwsza próba i tylko 2 jardy zysku. Blisko przechwytu, ale nadal mamy piłkę. 3 próba i… nieudane podanie.. Dziedzic nie może się wstrzelić, a w całej ofensywie dochodzi do nieporozumień. Punt, piłka na 26 jardzie, po karze dla Czechów, nieudany bieg w pierwszej próbie i KONIEC I KWARTY!

14:24 – 21 jard (po holdingu naszego zawodnika) i przydałoby się postraszyć naszych wschodnich sąsiadów 😉

14:22 – Piłka na 34 jardzie połowy gospodarzy, a po pierwszej próbie na 39. Druga próba skutecznie zatrzymana bez straty jardów, a trzecia to niekompletne podanie i znów zmiana posiadania. Brawo defensywa!

14:20 – Na początek trzy jardy zysku, a chwilę potem kolejny jeden. Przy trzeciej próbie mamy 6 jardów do przejścia, których nie udaje się zdobyć i musimy oddać piłkę…

14:15 – Falstart po stronie Czechów, przez co przy drugiej próbie mają 15 jardów do przejścia. Bieg zatrzymany na linii wznowienia akcji i jest szansa na odzyskanie piłki… INTERCEPTION! Mamy piłkę! Krzysztof Wis!

14:13 – Druga próba to skuteczny bieg przez środek dający kolejną pierwszą próbę. Podobnie jak później, choć na bieg zdecydował się rozgrywający. Na szczęście jego rzuty są dalekie od ideału…

14:10 – Czesi zaczną z 14 jarda, a już w pierwszej próbie zyskują cztery. Na szczęście nasza linia defensywna dobrze spisuje się przy akcjach biegowych i w drugiej próbie nie tracimy jardów. W trzeciej sędzia rzuca flagę, która niestety daje pierwszą próbę naszym rywalom…

14:07 – Zaczynamy z 34 jarda naszej połowy. Niestety w pierwszej próbie straciliśmy jeden jard po biegu Krzysztofka, a w drugiej kolejne dwa po sacku na Bartku Dziedzicu. Niestety, dobre krycie Czechów i musimy puntować. Babs na razie słabo… Dwie akcje i dwie przegrane z DE naszych rywali…

14:05 – Bieg rozgrywającego na 5 jardów przez nieudane tackle naszych defensorów. W drugiej próbie mamy flagę, która cofa Czechów o 5 jardów i mamy powtórkę próby, która kończy się skuteczną obroną naszego CB, Tomczaka. Następnie nieudana akcja gospodarzy i mamy punt! Na boisku zaraz zamelduje się nasza formacja ofensywna!

14:04 – Akcja biegowa zatrzymana po dwóch jardach, a więc dobry początek naszej defensywy. Druga próba, to nieudane podanie do skrzydłowego, który powinien złapać tę piłkę… Co nie udało się wcześniej, udało się później i mamy pierwszą próbę…

14:03 – Touchback, a więc gospodarze zaczną swoją serię ofensywną z 20 jarda.

14:00 – KICKOFF! Czesi zaczynają od odbioru piłki, a więc Polacy zaczną mecz od obrony ataków ofensywnych, rywali.

13:55 – Hymny odśpiewane, a kapitanowie obu drużyn zaraz pojawią się na środku boiska.

13:50 – Sędziowie już na boisku, a wśród nich, m.in. Damian Jużyk i Krzysztof Walentynowicz. Polska reprezentacja również melduje się na boisku! Zaraz zaczynamy!

13:24 – Kibice naszej reprezentacji dopisali i już jest głośno na stadionie od trąbek i głośnego skandowania: „Kto wygra mecz?! POLSKA!”, czy „Polacy, jesteśmy z Wami!”. Oby ten doping przełożył się na końcowy wynik 🙂

13:10 – Witamy prosto ze stadionu w Pardubicach! Aktualnie obie drużyny rozgrzewają się na boisku, a wśród nich… Babs! Czy nasza kadra odniesie trzecie, historyczne zwycięstwo z rzędu? Serdecznie zapraszamy na ten mecz, który na bieżąco będziemy relacjonować na naszej stronie 🙂

12164910_1059521724082251_99091798_o12092528_1059521687415588_622218661_n

Składy obu drużyn:

Czechy: SOUPISKA ČR

Spotkanie z Czechami historycznie jest dla nas małym „powrotem do przeszłości”. W 2005 roku – rok przed utworzeniem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – nasza pierwsza, nieoficjalna reprezentacja stworzona z ówczesnych pionierów futbolu w naszym kraju zmierzyli się z czeską drużyną Pardubice Stallions. Polacy spotkali się z nimi 13 listopada w Zgorzelcu, a nasz zespół tworzyli głównie gracze Eagles i Fireballs. – To był pierwszy mecz, który rozgrywaliśmy na w pełni pomalowanym boisku, z trybunami i kibicami. Dla mnie szczególnie ważny, ponieważ to był mój debiut. Wydawało mi się, że grałem super profesjonalnie – prawie jak w NFL, ale po kilku latach jak obejrzałem nagranie to wyglądało mi to bardziej jak „walka kogutów” (śmiech). Ale nie ma co się dziwić – to były początki futbolu w Polsce. – opisywał Dominik Koniusz, zdobywca jedynych punktów dla Polski w tym spotkaniu.

Dziś na Letní stadion w Pardubicach, po niemal równo 10 latach nasza reprezentacja stanie do walki o awans do Mistrzostw Europy i otwarcie nowego rozdziału w historii PLFA.

Wyniki i przebieg dwóch tegorocznych meczów pod wodzą nowych szkoleniowców pokazują, że reprezentacja zmierza w dobrym kierunku. Zdajemy sobie sprawę z siły doświadczonej drużyny narodowej Czech. Jej trzon stanowią zawodnicy drużyny Black Panthers rywalizującej w Austrian Football League – drugiej najsilniejszej lidze na naszym kontynencie. Jedziemy do Pardubic po awans do Mistrzostw Europy. Pokażemy, że poziom sportowy futbolu amerykańskiego w Polsce nie odbiega od znanej i docenianej w Europie jakości organizacyjnej. W przypadku awansu, będziemy starać się o prawo organizacji imprezy mistrzowskiej w Polsce. Futbolowa Europa trzyma za nas kciuki, gdyż inne reprezentacje narodowe chcą wziąć udział w turnieju organizowanym przez PZFA – komentuje Marcin Łojewski, dyrektor sportowy reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim.
Zwycięzca tego meczu awansuje do grupy B, która w 2016 roku zagra o przedostatnią rundę kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2018! Trzymajcie kciuki i przeżywajcie te emocje razem z nami w naszej obszernej relacji NA ŻYWO z tego historycznego spotkania!
Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

36 thoughts on “LIVE: Polska – Czechy

 1. Pingback: Digital Marketing in Canada

 2. Pingback: horse riding

 3. Pingback: poloniex exchange

 4. Pingback: PAMPA

 5. Pingback: DMPK

 6. Pingback: lg screen repair

 7. Pingback: shemale.uk

 8. Pingback: bitcoin

 9. Pingback: Sydney digital marketing

 10. Pingback: Free Teen Chat Rooms

 11. Pingback: Movie Trailers

 12. Pingback: dentist open saturday

 13. Pingback: learn the facts here now

 14. Pingback: Septic-source.info

 15. Pingback: GVK BIO

 16. Pingback: uniccshop.cm

 17. Pingback: GVK BIO contract research organization

 18. Pingback: International Removals Company

 19. Pingback: pracownicy z bia³orusi

 20. Pingback: yerba mate sklep internetowy

 21. Pingback: GVK bio sciences recent news

 22. Pingback: gvk biosciences

 23. Pingback: daftar di sini situs judi qq gabung di sini situs judi online daftar poker qq

 24. Pingback: agen poker

 25. Pingback: wynajem karetki

 26. Pingback: catering dietetyczny ³ódŸ

 27. Pingback: situs judi online terbaik

 28. Pingback: https://funkymedia.pl

 29. Pingback: Göteborg bilskrot

 30. Pingback: Hemp CBD

 31. Pingback: gavat saarp

 32. Pingback: Novusphere

 33. Pingback: cum se trateaza

 34. Pingback: adblock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *