James Harrison futbolistą Bengals

Linebaceker znany fanom z występów dla Pittsburgh Steelers, dwukrotnie zagra w następnym sezonie przeciwko swojej dotychczasowej drużynie. James Harrison podpisał kontrakt z Cincinnati Bengals.

Dwuletnia umowa została zatwierdzona w piątek. Zawodnik skomentował ją na swoim twitterze:  „Whodey!!!!!!!!!!! Hello Cincinnati!!!!„.

Harrison przez ostatnie 8 lat występował w drużynie z Pittsburgha. W tym czasie pięciokrotnie zagrał w Pro Bowl oraz w znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia dwóch trofeów mistrzowskich (Super Bowl XL i XLIII). Futbolista występował także w trzeciej drużynie z dywizji NFC North: Baltimore Ravens, jednak w barwach obecnych Mistrzów Świata grał jedynie w pracitce squad. Z kolei fani w Europie mogli podziwiać jego umiejętności w 2003 roku, kiedy to grał dla drużyny Rhein Fire, występującej w ramach NFL Europe. Na swoim koncie ma szereg rekordów oraz osiągnięć w tym nagrodę dla najlepszego defensywnego zawodnika sezonu 2008.

Harrison znany jest z bardzo brutalnej i bezkompromisowej gry. Wielokrotnie karany za brutalne zagrania, w 2011 roku został on nawet zawieszony za nieprzepisowe uderzenie w wyniku, którego ucierpiał quaterback Colt McCoy.

James Harrison

34-letni zawodnik będzie musiał przyzwyczaić się do defensywy 4-3, gdyż tak właśnie gra kierowana przez Mike’a Zimmera formacja. W zeszłym miesiącu nowy kontrakt z drużyną podpisał doświadczony linebacker i kapitan Bengals Rey Maualuga.

Bengals potrzebowali załatać dziurę po odejściu Manny’ego Lawsona, który z Ohio przeniósł się do Buffalo Bills. W ostatnich dniach na testach w Cincinnati przebywał nie tylko Harrison, ale również doświadczony linebacker Karlos Dansby. Podpisanie kontraktu z Harrisonem oznacza,  że Dansby musi szukać pracodawcy w innym miejscu.

Już teraz bardzo ciekawie zapowiada się pierwsze spotkanie sezonu regularnego. Bengals zmierzą się w nim właśnie ze Steelers.

Avatar

About Jacek Masłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *