Geno Smith pod nadzorem, Redskins zostają.

Nowy rozgrywający New York Jets miał okazję zaprezentować się fanom podczas piątkowego obozu debiutantów. Dodatkowo towarzyszy mu szczególne „zainteresowanie” po tym jak zwolnił swoich agentów w dniu draftu i nieco lekceważył niektóre kluby.

Nie da się ukryć, że w oczach wielu fanów pokazał się tym zachowaniem jako diva.  Pojawiło się około 50 przedstawicieli mediów, którzy obejrzeli dwie godziny ćwiczeń zespołu. Nikt nie kwestionuje siły ramienia Smitha, ale eksperci martwią się tym, czy będzie on w stanie podołać grze w tak wielkim mieście (z wielkimi oczekiwaniami) jak Nowy Jork. Drugim zmartwieniem jest to, że Jets mają wielu QBs i w walce o miejsce nr 1 będzie ich aż trzech.

Smith na treningach poradził sobie nieźle, ale czasami zbyt długo przetrzymywał piłkę. W wywiadzie po skończonych ćwiczeniach powiedział, że ocenia się na 1 w skali od 1 do  5. Zachowywał się jak weteran odpowiadając na szereg pytań dotyczących niedawnej krytyki. To pierwsze było próbą pokazania swojej skromności oraz faktu, że ma jeszcze wiele do poprawienia. Jednak nie oznajmił wieści o zatrudnieniu nowego agenta, informując, że chce się zająć futbolem.

Redskins pozostaną Czerwonoskórymi

Właściciel stołecznej drużyny dał na łamach USA Today do zrozumienia, że póki co, nie mam mowy o zmianie nazwy drużyny. Wyraził też wiarę w to, że fani zrozumieją, iż wiąże się to ze wspaniałą tradycją oraz prawdziwym znaczeniu tej nazwy. Dodał, że zamiast nowego przydomku zamierzają się zająć przygotowaniem do sezonu. Nazwa Redskins otrzymała sporą dawkę nieprzychylnych opinii, ponieważ niektórzy uważają ją za urażającą rdzennych mieszkańców Ameryki. Mimo tego, ankieta Associated Press potwierdziła, że aktualna nazwa jest akceptowana w całym kraju.

Dwie śmierci byłych graczy NFL

Na koniec dzisiejszych wiadomości mamy do przekazania dość smutną informację – nie ma już z nami dwóch byłych zawodników najlepszej futbolowej ligi świata. Pierwszą z postaci jest cornerback Pittsburgh Steelers Jack Butler. Zawodnik ten na tyle zrewolucjonizował grę na tej pozycji podczas swoich występów, że został włączony do Galerii Sław NFL. Przyczyną śmierci było ciężkie zakażenie spowodowane obecnością gronkowca w organizmie, z którym Butler toczył walkę od końca swojej kariery w 1959. Zmarł mając 85 lat.

Za to George Sauer, czyli były skrzydłowy New Jork Jets, zaszczycił się szczególnie tym, że grał w zespole z Nowego Jorku podczas jego najlepszych lat. Receiver zajmował kluczową rolę w wygranym 16-7 Super Bowl w 1969 roku przeciwko Baltimore Colts. Złapał tego dnia 8 podań od Joe’a Namatha i miał swoją rolę w jednej z największych niespodzianek w profesjonalnym futbolu. Zmarł w wieku 69 lat na chorobę Alzheimera.

Avatar

About Kuba Bieganowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *