DZIEŃ DOBRY NFL #105

Zamykamy kolejny tydzień rozgrywek w NFL podsumowaniem MNF i kilkoma świeżymi informacjami spoza boiska.

14 tydzień sezonu regularnego za nami. Na Lambeau Field w ramach MNF miejscowi Packers podejmowali Falcons.

Królowie własnego podwórka

Tak można śmiało powiedzieć o podopiecznych Mike’a McCarthy’ego. Drużyna z Green Bay, tak samo jak Patriots, Broncos i Cardinals nie zaznała jeszcze goryczy porażki na swoim stadionie w tym sezonie. Aaron Rodgers gra jak z nut, notując już 23 podania na TD jako gospodarz spotkania przy ani jednym przechwycie. 31-latek jest zawodnikiem, który w przeciągu 100 rozegranych meczów na zawodowych boiskach zdobył najwięcej jardów górą w historii NFL (27,520).

Aaron Rodgers i spółka notują kolejny dobry mecz u siebie.

Packers, to pierwszy team od 1973 roku (Dolphins), który w pięciu spotkaniach u siebie prowadził różnicą +20 punktów.

3 x 10

Mówiąc na temat formacji ofensywnej gospodarzy należy wspomnieć, o tym, że pierwszy raz historii ekipy z Lambeau Field trzech zawodników w sezonie regularnym zdobyło +10 przyłożeń. Eddie Lacy rozegrał bardzo dobre zawody zdobywając punkty po akcji dołem i górą. Były zawodnik collegu Alabama pokazał, także w jednej z akcji jak zakręcić obrońcami przeciwników. 24-latek idealnie wpasował się w plan gry na spotkanie z Sokołami. Mike Smith delegował na boisko 5 zawodników z formacji DB, co sprawiło, że front został pozbawiony jednego z graczy, a było to tylko „wodą na młyn” dla młodego RB.

O ile gra dołem to niemal w 100% wspomniany wyżej Lacy, to w powietrzu po stronie Packers dzielił i rządził Jordy Nelson. 60-jardowa akcja górą, czy umiejętne znalezienie sobie miejsca w end zone rywali pokazały jak wszechstronnym zawodnikiem jest 29-latek.

Julio Jones sam meczu nie wygra

25-latek wybrany w pierwszej rundzie Draftu 2011 co mecz potwierdza, że „skok do góry” jaki wykonali po niego włodarze Falcons podczas naboru był strzałem w dziesiątkę. Młody zawodnik zanotował najlepszy występ w karierze pod względem zdobytych jardów (259) i gdyby nie dobra obrona gospodarzy w niektórych momentach, to wynik ten mógłby być zdecydowanie lepszy. Co widać wyraźnie w seriach ofensywnych drużyny z Atlanty, a zwłaszcza w red zone? Brak zawodnika formatu Tony’ego Gonzaleza. Ciężko będzie w najbliższym czasie znaleźć gracza na pozycję TE, który będzie siał postrach w strefie punktowej rywali i będzie w stanie odciążyć w kilku akcjach byłego podopiecznego Nicka Sabana.

„Jak nóż w masło”

Drużynie gospodarzy wystarczyła praktycznie druga kwarta zagrana na pełnych obrotach przez wszystkie formacje, aby zagwarantować sobie zwycięstwo. Jak atak się zaciął, to obrona potrafiła przechwycić piłkę i dorzucić swoje trzy grosze do finalnego triumfu.

Mecz zakończył się wynikiem: Falcons 37 – 43 Packers. Drużyna Green Bay umocnił swoją pozycję w konferencji NFC zrównując się z Cardinals, a ekipa z Miasta Coca-Coli mimo ujemnego bilansu 5-8 dalej prowadzi w NFC South. Dywizji, która w tym roku rządzi się swoimi prawami.

Informacje spoza boiska:

– Dylematów Mike’a Pettine’a ciąg dalszy. Coach Browns podkreślił w wywiadzie, że zanim poda wiadomość do mediów o QB nr 1 na kolejne spotkanie, to chce porozmawiać z zawodnikami. Dodał jednocześnie, że Manziel musi pozostawać w absolutnej gotowości na grę.

– Nie od dziś wiadomo, że J.J. Watt jest jednym z głównych kandydatów do MVP tego sezonu. Sam zainteresowany zabrał głos w tej sprawie i w jednym z wywiadów podkreślił, że nie zaprząta sobie tym głowy. 25-latek byłby pierwszym defensywnym zawodnikiem zdobywającym MVP sezonu od 1986 roku kiedy to z takiego wyróżnienia mógł się cieszyć Lawrence Taylor.

– U 25-letniego Erica Berry’ego zdiagnozowano chłoniak Hodgkina. Safety Chiefs zostanie poddany standardowej chemioterapii. Lekarze są dobrej myśli. Sam zawodnik i jego rodzina dziękują, za wsparcie jakie otrzymują od kolegów z drużyny i doktorowi Christopherowi R. Flowersowi ze szpitala Emory University School of Medicine, który będzie prowadził leczenie utalentowanego zawodnika.

Futbol w TV

19:00 Legend Football League: Philadelphia Passion vs Cleveland Crush, Nuvolari
22:15 Futbol amerykański: NCAA Big Ten Conference, Eurosport 2

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY NFL #105

  1. Pingback: GŁOSOWANIE: Najlepszy mecz sezonu 2014 | NFL24.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *