Dzień Dobry Football #438

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football m.in. o nowym kontrakcie zawodnika Carolina Panthers i Minnesota Vikings, spotkaniu zdobywców Super Bowl w Białym Domu czy informacja o nowych strojach Miners Wałbrzych. Zapraszamy! 🙂

Rams defensive end Robert Quinn nadal poddawany jest rehabilitacji pleców po operacji, której musiał się poddać, kiedy to na początku grudnia musiał opuścić sezon. Zawodnik nie wie kiedy wróci, ale zapewnia, że walczy, by stało się to jak najszybciej. Pracują z nim trenerzy i rehabilitanci, którzy nadal wolą „chuchać na zimne”.

Safety Harrison Smith oraz Minnesota Vikings doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. Zawodnik, w przeciągu kolejnych pięciu lat, ma zarobić 51.25 milionów dolarów (włączając w to 10 milionowy bonus). Gwarantowana kwota to 15.27 milionów.

San Francisco 49ers rozpoczną w tym tygodniu minicamp jednak nie pojawi się na nim Colin Kaepernick. Przypomnijmy, że zawodnik jest po trzykrotnej operacji (ramienia, kciuka i kolana).

Carolina Panthers podpisali dwuletni kontrakt z centrem Ryan’em Khalil’em (szczegóły nie są znane).

Houston Texans defensive lineman J.J. Watt wraca do treningów! Najlepszy defensor ligi nie brał udziału w dotychczasowych przygotowaniach w trosce o wyleczenie drobnych urazów, m.in. pachwiny.

nfl_g_watt_b1_600x400

Zawodnicy Denver Broncos są już po spotkaniu z prezydentem USA, Barackiem Obamą, z okazji zdobycia przez nich tytułu mistrza NFL. Na to spotkanie nie pojechał Brock Osweiler, który przyznaje, że była to jego dobrowolna decyzja spowodowana odbywającym się w tym samym dniu treningiem Houston Texans, którego nie chciał opuścić, aby „móc zgrać się ze swoją nową ofensywą”.

Od pewnego czasu wielu zawodników wypowiadało się na temat zakończenia kariery przez Marshawna Lyncha. W programie 60 Minutes Sports na wszelkie plotki odpowiedział sam zainteresowany…

PLFA

Wiemy już jaką piłką zagrają finaliści tegorocznych rozgrywek Topligi, 16 lipca w Białymstoku!

Niezwykłe stroje zaprezentowała drużyna Miners Wałbrzych – przypominamy też, że to również rodzinna miejscowość naszego jedynaka w NFL, Sebastiana Janikowskiego – która swój sezon rozpocznie za 5 dni! Jak oceniacie? 😉

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz