Dzień Dobry Football #424

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football dowiecie się co o decyzji Redskins z roku 2012 sądzi jej były trener Mike Shanahan oraz jakie zdanie nt. linii ofensywnej Miami Dolphins ma jeden z jej zawodników. Dodatkowo poznacie wyniki wczorajszych spotkań Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz dowiecie się kto gra dzisiaj i gdzie można te mecze zobaczyć. Zapraszamy!

NFL

W 2012 roku drużyna Washington Redskins wykonała jeden z największych transferów w historii ligi. W zamian za drugi wybór w drafcie Redskins oddali St. Louis Rams trzy wybory z pierwszej rundy oraz jeden wybór z drugiej rundy, by pozyskać w drafcie rozgrywającego Roberta Griffina III ówczesny trener, Mike Shanahan zdradził wczoraj w jednym z wywiadów, że według niego od początku nie był dobry ruch. „Wszyscy w Redskins widzieli, że nie byłem zadowolony z tego ruchu oraz ilości oddanych wybór za chłopaka o którym nie wiedzieliśmy zbyt wiele […] Według mnie była to szalona decyzja,” – powiedział Shanahan.

Mike Shanahan (z lewej) od początku nie sądził, że wybór Roberta Griffina III (z prawej) był słuszny.

Center Miami Dolphins, Mike Pouncey zdradził wczoraj, że według niego linia ofensywna Dolphins w tym sezonie będzie najlepszą jaką w Miami mieli od lat. „Nasza linia będzie najlepszą od lat. W trakcie offseasonu wydaliśmy na nią sporo pieniędzy, więc będzie na pewno lepsza,” – powiedział Pouncey.

PLFA

Już o 13:00 rozpoczną się dzisiejsze spotkania w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Dziś wyjątkowo w trzech różnych miastach Polski o tej samej godzinie zmierzą się w PLFA 1, Tytani Lublin z Kraków Kings, Cougars Szczecin z Wrocław Outlaws oraz w Toplidze mecz na szczycie w którym Seahawks Gdynia zmierzą się z Warsaw Eagles.

Dwa z trzech tych spotkań można będzie obejrzeć za pomocą internetowego streamu, linki poniżej.

Wczoraj z kolei byliśmy świadkami dwóch meczów w PLFA ( jeden w ramach Topligi i PLFA 1) których wyniki prezentują się następująco.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 Responses to Dzień Dobry Football #424

  1. Q6 pisze:

    Niby szalona decyzja Redskins, ale ja uważam, że w sumie to był dobry ruch włodarzy. RGIII w debiutanckim roku prześcignął Lucka i Wilsona, został Offensive Rookie of the Year, oraz został Pro Bowl’erem. Wprowadził Redskins do Play-Off w debiutanckim sezonie po 5 sezonach posuchy (wcześniejsze PO było w 2007), a co zrobili Rams?? Mając te wszystkie picki nie awansowali do PO od… 2004… Chyba tyle w temacie 🙂

    • ikon pisze:

      To prawda. Nikt przecież nie mógł przypuszczać że złapie kontuzje, która tak mocno wyhamuje mu kariere. Podjęli ryzyko, jak każdy kto robi trade up po rozgrywającego

Dodaj komentarz