Dzień Dobry Football #364

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football informacje dotyczące m.in. skrzydłowego Detroit Lions, rozgrywającego Green Bay Packers oraz o problemach z prawem gracza New York Giants. Po weekendowej przerwie wracają też wieści z PLFA, a konkretnie z obozów Patriotów Poznań, Kozłów Poznań i Husarii Szczecin. Zapraszamy!

NFL

Wg. ostatnich doniesień ESPN, na boisku NFL nie zobaczymy już Calvina „Megatrona” Johnsona. Jeden z najlepszych zawodników ligi na pozycji skrzydłowego, podjął decyzję już w trakcie sezonu i poinformował o niej swoją rodzinę, rozgrywającego – jednocześnie przyjaciela – Matthew Stafforda oraz najwyższe kierownictwo Detroit Lions, lecz cała informacja była utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Wychowanek Georgia Tech, wybrany w drafcie z drugim numerem w 2007 roku, był 5-krotnie nominowany do Pro Bowl. Został rekordzistą ligi NFL w ilości jardów zdobytych w jednym sezonie na pozycji WR (1892 jardy) i to rok po tym jak wybrano zawodnika na „twarz” okładki „Maddena” – która miała przynosić klątwę. Zakończył karierę w wieku 30 lat. Dzięki Calvin, dałeś nam chwile, które zostaną już z nami na zawsze!

Rozgrywający Green Bay Packers, Aaron Rodgers, dzień po przegranym meczu z Arizoną Cardinals, poddał się operacji kolana. Jak donoszą źródła, Rodgers miał mieć czyszczone łękotki oraz usuwane pozostałości po poprzedniej kontuzji. Według lekarzy i rehabilitantów rozgrywający Packers powoli wraca do sił, a jego rehabilitacja przebiega według wcześniej ustalonego planu.

Rodgers poddał się operacji kolana.

Ofensywny liniowy Denver Broncos, Ryan Clady powiedział w jednym z wywiadów, że jest wstanie zrestrukturyzować swój kontrakt, by pozostać w drużynie na kolejne lata. Clady z powodu zerwanego w maju wiązadła krzyżowego przedniego (ACL) w lewym kolanie, nie zagrał w żadnym meczu w tym sezonie i drugi raz w swojej karierze nie będzie mógł zagrać w Super Bowl – dwa lata temu ominął go z powodu kontuzji stopy.

Drużyna Detroit Lions zatrudniła byłego trenera Maryland, Randy Edsalla na stanowisko dyrektora działań futbolowych oraz projektów specjalnych.

Defensywny liniowy Dallas Cowboys, DeMarcus Lawrence poddał się operacji kontuzjowanych pleców. „To było coś z czym zmagał się przez cały sezon. Oczywiście grał mimo wszystko ale odczuwał dyskomfort,” – powiedział na konferencji prasowej trener Cowboys, Jason Garrett.

Policja prowadzi dochodzenia w sprawie domniemanego gwałtu na kobiecie przez defensywnego linowego New York Giants, Jay’a Bromley’a. Do zajścia miało dojść w sobotę w godzinach wieczornych w Nowym Jorku.

Skip Peete został nowym trenerem running backów Los Angeles Rams.

Z kolei włodarze New York Giants zatrudnili nowego trenera odpowiedzialnego za siłę i kondycję zawodników, a został nim Aaron Wellman.

W piątek włodarze Chargers ogłosili, że ich drużyna pozostaje w San Diego przynajmniej na sezon 2016 i spróbuje wywrzeć na władzach miasta budowę stadionu.

Chargers pozostają w San Diego!

PLFA

Przedstawiciele Husarii Szczecin odwiedzili w piątek klasę I E technikum Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie W nietypowej lekcji wychowawczej udział wzięli Panowie Maciej Sonnek oraz Leszek Ankutowicz, który jest absolwentem szkoły. Panowi opowiedzieli o historii klubu, zasadach gry w futbol amerykański oraz pokazali jak wygląda futbolowy sprzęt. Po feriach przedstawiciele Husarii mają poprowadzić jedną z lekcji wychowania fizycznego.

Husaria Szczecin na lekcji wychowawczej.

Patrioci Poznań poszukują nowych członków drużyny. W lutym wszystkie treningi Patriotów będą otwarte dla każdego chętnego. Dlatego zapraszają we wszystkie poniedziałki (20:00-21:30) oraz w niedziele – 7.02/28.02 (12:30-14:30) oraz 14.02 (14:30-16:30)na treningi do hali CitiZen przy Drodze Dębińskiej 10c.

Patrioci Poznań rekrutują!

Emilio Dangote to pierwszy amerykański zawodnik na sezon 2016 Kozłów Poznań. Dangote pojawił się wczoraj na pierwszym treningu Kozłów.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

4 Responses to Dzień Dobry Football #364

  1. Jeśli już piszecie o rekrutacjach to można umieścić również :

    https://www.facebook.com/events/444852599043774/

  2. kaliber pisze:

    Jestem zaskoczony i rozczarowany decyzją Megatrona. Ale miał do niej prawo.

  3. Szarlatan pisze:

    A w Green Bay sie podniecają, że wróci Nelson, który też ma 30 lat na karku.

Dodaj komentarz