Dzień Dobry Football #342

Dzień Dobry

Wracamy po świątecznej przerwie z naszym Dzień Dobry Football, w którym dziś przeczytać możecie m.in. zwolnieniu trenera Philadelphia Eagles, oświadczeniu właściciela Jacksonville Jaguars i trenera Arizony Cardinals oraz powrocie do treningu biegacza Seattle Seahawks. Zapraszamy!

NFL

Wiadomość dnia, która ujrzała światło dziennie około drugiej w nocy polskiego czasu, czyli Chip Kelly nie jest już członkiem organizacji Philadelphia Eagles. Gdzie znajdzie kolejne zatrudnienie? Jeżeli chodzi o NFL to wiele mówi się o poważnym zainteresowaniu Tennessee Titans, choć wciąż spływają też do niego oferty z NCAA. Czy możliwy jest tak drastyczny krok jak Nicka Sabana? Dowiemy się zapewne już w przyszłym tygodniu.

Właściciel Jacksonville Jaguars, Shad Khan wystosował wczoraj oświadczenie w którym zapewnił, że głównym trenerem jego drużyny w przyszłym sezonie pozostanie Gus Bradley, który w przeciągu trzech sezonów w Jaguars wygrał zaledwie 12 spotkań i aż 35 przegrał.

Gus Bradley pozostanie trenerem Jaguars!

Rozgrywający Cincinnati Bengals, AJ McCarron podczas ostatniej akcji poniedziałkowego meczu przeciwko Denver Broncos skręcił lewy nadgarstek. Według ostatnich doniesień McCarron najprawdopodobniej zagra w ostatnim meczu sezonu regularnego przeciwko Baltimore Ravens.

Podczas wczorajszego wywiadu dla NFL Network rozgrywający New Orleans Saints, Drew Brees powiedział, że nie wydaje mu się, by był przygotowany jakikolwiek scenariusz w którym on i trener Sean Payton nie byliby częścią Saints w przyszłym sezonie. Przypomnijmy tylko, że to drugi sezon z rzędu, który Saints kończą z ujemnym bilansem zwycięstw, a 37 letni Brees w przyszłym roku zarobić miałby 20 milionów dolarów.

Trener Arizony Cardinals, Bruce Arians zdradził wczoraj w jednym z wywiadów, że nie ma zamiaru dawać odpoczywać swoim kluczowym zawodnikom podczas ostatniego meczu sezonu regularnego przeciwko Seattle Seahawks. Arians chce by jego zawodnicy podeszli do tego spotkania – i tak samo je potraktowali – tak jakby był to pierwszy mecz sezonu. Dodatkowym aspektem motywującym zawodników ma być fakt, że Cardinals już od kilku lat nie pokonali na własnym stadionie Seahawks.

Trener Seattle Seahawks, Pete Carroll powiedział, że running back Marshawn Lynch najprawdopodobniej weźmie udział w dzisiejszym treningu. Przypomnijmy, że Lynch z powodu problemów z przepukliną nie wybiegł na boisko od sześciu tygodni.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 Responses to Dzień Dobry Football #342

  1. ikon pisze:

    Co do Bradleya, nie jest to taka sensacja. Trudno żeby Jags za jego kadencji mieli dodatni bilans, skoro dopiero w ubiegłym sezonie zaczęli personalnie przypominać drużynę NFL. Z kolei dopiero w tym, po wielu wielu latach mogą powiedzieć że mają rozgrywającego. Poza tym widać u nich stały progres a jak wróci Fowler po kontuzji i w drafcie wzmocnią secoundary to w przyszłym sezonie mogą sporo namieszać.
    Ogólnie, w moim odczuciu bardzo dobra decyzja Jags

    • Karol Potaś Karol Potaś pisze:

      Podpisuję się pod wszystkim co napisałeś. Marzę o tym by przywitać się z Jaguars w Londynie i zapytać o to jak wygląda temat od strony organizacyjnej. 3majcie kciuki za nasze powodzenie, a może uda się dostać akredytację i przygotować specjalną relację. Pozdrawiam! 😉

Dodaj komentarz