Dzień Dobry Football #235

Rozpoczęliśmy ostatni miesiąc futbolowej posuchy, a więc co raz bardziej zbliżamy się do początku sezonu w NFL. Dziś w DDF: powrót weterana do NFL, przyszłościowe plany Pittsburgha, dylematy Marcusa Marioty oraz reaktywacja Kraków Tigers.

NFL

– Marcus Mariota, to jedyny nie podpisany jeszcze zawodnik pierwszej rundy tegorocznego Draftu. Wszystkie amerykańskie media zastanawiające się, co przeszkadza Mariocie otrzymali nietypową odpowiedź. Chodzi o… surfing. Wszystkie drużyny NFL w swoich kontraktach zabraniają swoim zawodnikom uprawiania jakichkolwiek sportów, które mogą spowodować niebezpieczne kontuzje. Jednym z nich jest surfing, co wyraźnie przeszkadza Marcusowi, który uprawia ten sport od najmłodszych lat. Mimo wszystko myślę, że gra w najbogatszej lidze świata będzie priorytetem dla młodego zawodnika.

– Były zawodnik New England Patriots – Brandon Spikes – został uznany winnym wypadku samochodowego – skąd zresztą również uciekł – mającego miejsce w zeszłym miesiącu. Skazano go na rok w zawieszeniu, 1000 dolarów grzywny i utratę prawa jazdy na rok.

– OT Wayne Hunter powraca do NFL! Buffalo Bills podpisali z nim kontrakt. Ostatni raz w lidze grał w 2012 roku w barwach St. Louis Rams.

Hunter-at-games-end--1---nfl_large_580_1000

– Pittsburgh jest w trakcie przygotowywania wniosku o organizację Super Bowl LVII (2023 rok). Przypomnijmy, że miasto to jeszcze nigdy w historii nie organizowało tej imprezy. Dan Rooney wierzy w powodzenie tego planu i prowadzi kolejne rozmowy z przedstawicielami miasta.
Natomiast niedługo liga będzie wybierała miasta do Super Bowl 53 i 54. Wśród kwalifikowanych miast są: Atlanta, Miami, New Orleans, Tampa, LA.

– Prezydent Los Angeles, Eric Garcetti, spotkał się z przedstawicielami San Diego Chargers oraz Oakland Raiders w sprawie przenosin. Więcej na ten temat wyczytacie w naszym nowym wydaniu e-magazynu!

– Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było gdyby zawodnik NFL spróbował swoich sił w Jiu Jitsu? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej:

http://https://www.youtube.com/watch?v=iZDQ0-Zbpt8&feature=youtu.be

– Mohamed Samu (zawodnik Cincinnati Bengals) na swoim Instagramie prezentuje nieprzeciętne umiejętności futbolowe, choć nie tylko.. Zachęcam do śledzenia tego Pana 🙂

– Grafika dla tych, którzy grają lub zamierzają grać w futbol amerykański, ale nie wiedzą jaki wybrać odpowiedni numer na swój jersey. Zainteresować powinni się też bierni kibice i pasjonaci:

zbXhu9s

PLFA

– Po blisko trzyletniej przerwie na ligowe boiska wraca znana i lubiana krakowska drużyna futbolu amerykańskiego Kraków Tigers. Już w najbliższą sobotę (4.07) o godzinie 13, na stadionie M.O.S. „Wschód” (wejście od ulicy Bulwarowej), Krakowianie rozegrają swój pierwszy mecz domowy w sezonie. Przeciwnikiem Tygrysów będzie drużyna Highlanders Beskidy.
– Wspólnie z naszymi partnerami zadbaliśmy o to, by był to niezapomniany dzień. Będą amerykańskie samochody, będą motory, będzie kącik zabaw dla dzieci z dmuchanym zamkiem i suchym basenem, a całości dopełnią pyszne burgery, zimne napoje i lody. To wszystko okraszone w pełni przyjacielską, bezpieczną atmosferą. – opisuje Mieszko Łabuz, Marketing Manager i zawodnik Tigers.

– Crusaders Warszawa organizują rekrutację do PLFA8! To wspaniała okazja, aby dołączyć do drużyny oraz pograć w lidze ósemek w tym roku, a w przyszłym mieć możliwość walki z pierwszym zespołem Crusaders. Zapisy przyjmowane są po wypełnieniu formularza na stronie www.recrutacja.pl

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1466262490333858/

– Nie zapominamy także o jubileuszu PLFA, która wydaje kolejne odcinki swojej historii:

http://https://youtu.be/wGnoScmebjc

http://https://youtu.be/36exkbNnnAo

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *