DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #223

Dziś w Dzień Dobry Football o nowym kontrakcie rozgrywającego Cama Newtona i defensywnego liniowego Cama Jordana, powrocie Adriana Petersona, słowach cornerback New York Jets w stosunku do Richarda Shermana czy w końcu o obawach linebackera Philadelphia Eagles. Dodatkowo o ponownym uznaniu Panthers Wrocław w rankingu 20. Najlepszych Drużyn w Europie. Zapraszamy!

NFL

Rozgrywający Cam Newton przedłużył o pięć lat kontrakt z Caroliną Panthers. Nowy kontrakt Newtona warty jest 103.8 miliona dolarów z czego aż 60 milionów to kwota gwarantowana. Dodatkowo rozgrywający Panthers przez pierwsze trzy lata swojego nowego kontraktu zarobi 67.6 miliona dolarów.

Cam Newton z nowym kontraktem.

Adrian Peterson po przeszło dziewięciu miesiącach nieobecności wrócił do swoich kolegów z Minnesota Vikings i wziął udział w wspólnym zorganizowanym treningu. „Jestem szczęśliwy z tego gdzie jestem, z tego że jestem w Minnesota Vikings” – powiedział po treningu Peterson.

Cornerback New York Jets, Antonio Cromartie powiedział wczoraj, że Richard Sherman nie zasługuje na to, by być określanym jednym z najlepszych cornerbacków w NFL. Cromartie sugeruje, że trzykrotny uczestnik Pro Bowl jest produktem systemu. „Niech zagra w defensywie w którym nie ma dwóch All-Pro safety” – powiedział Cromartie odnosząc się do Earla Thomasa i Kama Chancellora. „Niech śledzi pierwszego skrzydłowego. Śledzi go cały czas, przez cały mecz i zobaczymy co z tego wyjdzie. Darrelle Revis robił to przez całą swoją karierę. Ja to robię. Patrick Peterson to robi. Joe Haden też. Sherman jest jedynym defensive backiem, który tego nie robi.”

Linebacker Mychal Kendricks, który był tematem plotek dotyczących transferu przez dłuższą część offseasonu nie jest pewny czy w momencie rozpoczęcia sezonu będzie członkiem Philadelphia Eagles. „Nie wiem. Nie wiem o co tym wszystkim myśleć. W tej lidze wszyscy jesteśmy jak wolne miejsca do wynajęcia. To biznes i trzeba to umieć uszanować” – powiedział Kendricks po wczorajszym treningu w NovaCare Complex.

Rozgrywający Philadelphia Eagles, Sam Bradford, który jeszcze nie do końca przeszedł proces rehabilitacji po drugim zerwaniu wiązadła krzyżowego przedniego (ACL) w przeciągu dwóch lat, podczas wczorajszego treningu rozegrał kilka snapów z pierwszą drużyną.

Defensywny liniowy Cam Jordan podpisał nowy pięcioletni kontrakt z drużyną New Orleans Saints, który warty jest 60 milionów dolarów z czego aż 33.6 milionów jest kwotą gwarantowaną.

Running back Buffalo Bills Fred Jackson powiedział w jednym z wywiadów, że trenerzy chcą by jego kolega z drużyny, LeSean McCoy w nadchodzącym sezonie biegał z piłką ponad 300 razy.

Drużyna Tennessee Titans zatrudniła wolnego agenta, tight enda Phillipa Supernawa.

Defensywny liniowy Michael Buchanan został nowym zawodnikiem Buffalo Bills.

Wolny agent, nose tackle Jerrell Powe podpisał kontrakt z Washington Redskins.

PLFA

Drużyna Panthers Wrocław drugi tydzień z rządu została uznana jedną z dwudziestu najlepszych ekip w Europie. Panthers podobnie jak tydzień temu na liście 20. Najlepszych Drużyn Futbolu Amerykańskiego w Europie zajmują 17 miejsce.

TOP 20
1. Schwabisch Hall Unicorns
2. Dresden Monarchs
3. Braunschweig New Yorker Lions
4. Kiel Baltic Hurricanes
5. Swarco Raiders
6. Carlstad Crusaders
7. Saint Ouen l’Aumône Cougars
8. Vienna Vikings
9. Prague Black Panthers
10. Allgäu Comets
11. London Blitz
12. Thonon-les-bains Black Panthers
13. Ancona Dolphins
14. Tyresö Royal Crowns
15. London Warriors
16. Lazio Marinez
17. Wroclaw Panthers
18. Aix-en-provence Argonautes
19. Stuttgart Scorpions
20. Novi Sad Dukes

Panthers Wrocław drugi tydzień z rządu w Top 20 drużyn w Europie!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *