DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #213

Dziś w Dzień Dobry Football informacje o zmianach dotyczących extra pointów, finałowych miastach, które walczą o Super Bowl, a także absencji defensywnego liniowego Cleveland Browns i rozgrywającego Oakland Raiders, rehabilitacji Jadeveona Clowney’a, czy nowym kontrakcie Ronalda Darby. Zapraszamy!

NFL

Włodarze drużyn w NFL przegłosowali wczoraj zmianę dotyczącą extra pointów. Od tego sezonu przy podwyższeniu za jeden punkt piłka ustawiana będzie na 15 jardzie, tak więc kopnięcie na bramkę odbywać się będzie z około 30 jarda. Z kolei przy podwyższeniu za 2 punkty, piłka pozostanie jak dotychczas na linii 2 jarda. Dodatkową zmianą jest szansa zdobyciu dwóch punktów przez defensywę, jeśli przechwyci ona piłkę przy próbie podwyższenia i umieści ją w polu punktowym przeciwników.

30 jardowy extra point

Super Bowl w latach 2019 i 2020 odbędzie się w którymś z miast na południu Stanów Zjednoczony. Miami, Tampa, Nowy Orlean i Atlanta to finałowe miasta, które walczą o miano organizatora najważniejszego sportowego wydarzenia w roku. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi podczas głosowania na corocznym majowym spotkaniu właścicieli NFL w przyszłym roku.

Z powodu szkoły defensywny liniowy Cleveland Browns, Danny Shelton opuści 10 z 11 zorganizowanych treningów drużynowych. Shelton kończy szkołę 14 czerwca i do tego czasu nie będzie mógł uczestniczyć w treningach z resztą drużyny.

Rehabilitacja zeszłorocznego wyboru numer 1 w drafcie Jadeveona Clowney’a przebiega pomyślnie i zgodnie z harmonogramem. Według trenera Billa O’Briena oustide linebacker robi wielkie postępy i już niedługo będzie mógł powrócić do wspólnych treningów z resztą zawodników.

Rozgrywający Oakland Raiders, Derek Carr z powodu kontuzji nie wziął udziału we wczorajszym treningu przygotowawczym do sezonu. Nie wiadomo jak długo pierwszy rozgrywający Raiders będzie zmuszony wstrzymać się od treningów.

Kicker Shayne Graham nie jest już członkiem drużyny New Orleans Saints, która dwa dni wcześniej podpisał kontrakt z wolnym agentem Zachem Hockerem.

Ofensywny liniowy Joseph Barksdale podpisał jednoroczny kontrakt z drużyną San Diego Chargers. Barksdale w tym roku może zarobić nawet 1,3 miliona dolarów.

Drużyna Buffalo Bills podpisała czteroletni kontrakt ze swoim pierwszoroczniakiem, cornerbackiem Ronaldem Darbym, który przez ten okres zarobi 4,6 miliona dolarów.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #213

  1. Gwoli ścisłości… 30-jardowe kopnięcie będzie się odbywało z 15 jarda. Nie „kopnięcie na bramkę odbywać się będzie z około 30 jarda” 😉

  2. Najlepiej byłoby jakby Superbowl w 2019 i 2020 roku rozegrano na nowych/zmodernizowanych stadionach, a więc w Atlancie i Miami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *