DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #174

Dziś w Dzień Dobry Football zaskakująca decyzja linebackera 49ers, kolejny podryg Tima Tebow i kilka innych informacji z NFL i PLFA. Zapraszamy!

NFL

Linebacker San Francisco 49ers Chris Borland zdecydował się przejść na sportową emeryturę po zaledwie jednym sezonie w NFL. Borland to jeden z lepszych defensywnych zawodników pozyskanych w skutek zeszłorocznego draftu. Ten 24 letni linebacker miał na boisku zająć miejsce Patricka Willisa, który kilka dni temu również postanowił zawiesić pady na kołku. Decyzja Borlanda spowodowana jest długotrwałymi problemami zdrowotnymi i obawami o pogorszenie tego stanu.

Chris Borland w wieku 24 lata przechodzi na sportową emeryturę!

Były rozgrywający w NFL Tim Tebow spędził wczorajsze popołudnie w ośrodku szkoleniowym Philadelphia Eagles gdzie pod okiem trenerów starał się pokazać próbkę swoich umiejętności. Włodarze Eagles na chwilę obecną nie zdecydowali się jednak podpisywać z nim kontraktu, także fani Eagles mogą odetchnąć z ulgą.

Chip Kelly z kolei chce „pozbyć się” jednego ze swoich rozgrywających wystawiając Matta Barkley’a na listę transferową. Eagles za Barkley’a chcą wybór w późniejszych rundach draftu.

Jameis Winston jeden z głównych kandydatów do pierwszego wyboru w tegorocznym drafcie nie planuje pojawiać się 30 kwietnia w Chicago na gali NFL Draft 2015. Winston planuje spędzić ten dzień w gronie rodziny i przyjaciół w swoim domu w Alabamie.

Drużyna Oakland Raiders postanowiła zwolnić 33 letniego rozgrywającego Matta Schauba za którego w zeszłym roku oddała wybór w szóstej rundzie draftu. Raiders w skutek tego ruchu zaoszczędzili 5,5 miliona dolarów w salary cap.

O pracę walczy z kolei inny rozgrywający, wolny agent Josh Freeman, który wczorajszy dzień spędził w Nowym Jorku gdzie próbkę swoich umiejętności prezentował trenerom i włodarzą Jets.

Jak donoszą różne źródła, drużyna Dallas Cowboys stara się podpisać kontrakt z wolnym agentem defensywnym liniowym Gregiem Hardym.

Kolejne źródła ligowe donoszą z kolei, że drużyna Cleveland Browns próbowała pozyskać w skutek transferu skrzydłowego Arizony Cardinals Larry’ego Fitzgeralda za nim ten zdecydował się renegocjować swój kontrakt, by pozostać w Phoenix.

Przypominamy, że w dalszym ciągu wszystkie ruchy kadrowe w skutek Free Agency możecie śledzić w naszej specjalnie przygotowanej na tą okazję zakładce FREE AGENCY 2015.

PLFA

W najbliższą sobotę o godzinie 19:00, na Hali Piłkarskiej przy ul. Księcia Bolesława 1/3 w Warszawie zostanie rozegrany towarzyski mecz futbolu amerykańskiego kobiet, w którym zmierzą się Warsaw Sirens oraz czeska drużyna Harpie Prague. Więcej informacji na temat tego meczu znajdziecie na oficjalnej stronie PLFA.

Z kolei już w najbliższy wtorek 24 marca o godzinie 20:00 drużyna Wolverines Opole przeprowadzi rekrutację do drużyny. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres wolverines.opole@gmail.com podaj w nim następujące dane: imię i nazwisko, wiek, wzrost, wagę oraz informację o sportach, które wcześniej uprawiałeś

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #174

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *