DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #169

W dzisiejszym Dzień Dobry Football nie znajdziecie informacji o transferach i nowych kontraktach, bo specjalnie po to powstała nasza nowa zakładka Free Agency 2015, którą znajdziecie powyżej. Za to znaleźć będziecie tu mogli garść świeżych innych informacji dotyczących NFL oraz świetny projekt Panthers Wrocław, a także informację z IFAF. Zapraszamy!

NFL

To co jeszcze wczoraj wydawało się mało prawdopodobne, dziś jest faktem. Linebacker San Francisco 49ers Patrick Willis przeszedł na sportową emeryturę. Sześciokrotny zawodnik All-Pro oraz siedmiokrotny uczestnik Pro Bowl ogłosił swoją decyzję wczoraj o dwudziestej czasu polskiego.

Patrick Willis przeszedł na sportową emeryturę!

Rozgrywający Tennessee Titans Jake Locker również wczoraj ogłosił dość zaskakującą decyzję o przejściu na sportową emeryturę. 26 letni Locker po zaledwie czterech latach w NFL postanowił zawiesić pady na kołku po długich rozmowach ze swoją rodziną.

Na tym jednak nie koniec. Do tego grona dołączył również były zawodnik Pittsburgh Steelers oraz obecny wolny agent, linebacker Jason Worilds, który również w wieku 27 lat postanowił zakończyć swoją sportową karierę. Worilds podobnie jak Locker spędził na boiska NFL zaledwie cztery sezony.

Aż trzy drużyny w bardzo dużym stopniu zainteresowane są usługami running backa DeMarco Murray’a. W kręgu zainteresowań Murray’em są Eagles, Jaguars oraz Raiders.

Adrian Peterson spotkał się z włodarzami Minnesota Vikings w Nowym Jorku w sprawie swojej przyszłości w tej organizacji. Było to kolejne spotkanie Petersona z przedstawiciela Vikings w tym offseasonie. Póki co nie wiele wiadomo o dalszej przyszłości Petersona.

Władze NFL mają zamiar przyjrzeć się bliżej kontaktom Miami Dolphins z chyba najciekawszym tegorocznym wolnym agentem Ndamukongiem Suhem. NFL chce sprawdzić czy nie zostały naruszone zasady dotyczące kontaktów drużyn z wolnymi agentami.

Włodarze Chicago Bears są przekonani, że w nadchodzącym sezonie ich podstawowym rozgrywającym będzie Jay Cutler, który jakiś czas temu miał być przymierzany do sprzedaży. Jednak według osób blisko organizacji nikt z włodarzy Bears nie miał taki planów.

Drużyna New York Jets zwolniła skrzydłowego Percy Harvina, który dołączył do drużyny w trakcie sezonu 2014 w skutek transferu z Seattle Seahawks. Harvin w nadchodzącym sezonie miałby zarobić 10,5 miliona dolarów.

Skrzydłowy Dwayne Bowe, który swoją całą dotychczasową karierę spędził w Kansas City Chiefs jeszcze w tym zostanie zwolniony. Ruch ten pozwoli Chiefs zaoszczędzić 14 milionów w salary cap.

Chip Kelly, szkoleniowiec Philadelphia Eagles wczoraj po raz kolejny w tym offseasonie zszokował swoich fanów oddając do St. Louis Rams rozgrywającego Nicka Folesa, wybór z czwartej rundy draftu 2015 oraz wybór z drugiej rundy draftu 2016 w zamian za rozgrywającego Sama Bradforda, wybór z piątej rundy draftu 2015 oraz jeden wybór z draftu 2016 roku, który jeśli Bradford nie zagra w ogóle dla Eagles to będzie to wybór w trzecie rundzie lub jeśli zagra mniej niż 50% zagrań to będzie to wybór w czwartej rundzie draftu. Już kilka godzin po tym transferze zaczęły dochodzić do nas słuchy, że drużyna New York Jets jest bardzo zainteresowana Bradfordem i skłonna była by go odkupić od Eagles. Czy ten transfer z Rams był swoistą kartą przetargową w rękach Kelly’ego do pozyskania w tegorocznym drafcie z numerem 6, Marcusa Marioty? Zobaczymy, do draftu w NFL już tylko 50 dni! A wy co sądzicie na ten temat?

Przypominamy, że wszystkie informacje o transferach i nowych kontraktach znajdziecie w naszej nowej zakładce FREE AGENCY 2015!

Transfer na linii Eagles – Rams.

PLFA

Drużyna Panthers Wrocław opublikowała wczoraj 10 powodów, by nie oglądać futbolu amerykańskiego.

IFAF

12 drużyn z całej Europy, które wezmą udział w Champions League 2015 zostaną podzielone na cztery grupy: wschodnią, zachodnią, północną i centralną. Zmagania w grupach rozpoczną się już 18 i 19 kwietnia i trwać będą do 16 i 17 maja. Najlepsze cztery zespoły zmierzą się ze sobą w półfinale w piątek 24 lipca. Z kolei finał „Ligi Mistrzów 2015” odbędzie się niedzielę 26 lipca.

Nowicjuszami w tegorocznej edycji są drużyny: Aix-en-Provence Argonautes (Francja), Ljubljana Silverhawks (Słowenia), Osos Rivas (Hiszpania) oraz Milano Seamen (Włochy).

Australijska federacja futbolu amerykańskiego National Gridiron League (NGL) opublikowała zdjęcia oficjalnej piłki meczowej, która prezentuje się następująco.

Oficjalna piłka meczowa NGL.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *