DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #161

Dzień Dobry

Dziś w lekko spóźnionym Dzień Dobry Football sporo informacji o zwolnieniach i franchise tagach w NFL, wyniki sparingów w PLFA, nowy trener w Dragons Zielona Góra​ oraz informacja o meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Futbolu Amerykańskim. Zapraszamy.

NFL

Andre Johnson, skrzydłowy Houston Texans poprosił władze drużyny o możliwość poszukania dla siebie transferu lub ewentualne rozwiązanie jego kontaktu. Johnson został poproszony przez władze Texans o redukcje swojej roli w drużynie w przyszłym sezonie i renegocjacje kontraktu jednak odrzucił on ich ofertę. W przypadku transferu lub zwolnienia Johnsona, Texans zaoszczędzą niespełna 9 milionów dolarów w salary cap.

Czy to koniec kariery Andre Johnsona w Houston Texans?

Safety Tennessee Titans Bernard Pollard został poinformowany przez władze drużyny, że w najbliższym czasie zostanie rozwiązany jego kontrakt. Pollard w ostatnim roku swojego kontraktu zarobić miałby ponad 3 miliony dolarów.

Rok po podpisaniu dwuletniego kontraktu, skrzydłowy Lance Moore został zwolniony z Pittsburgh Steelers. Moore w minionym sezonie zagrał w 14 meczach, w których złapał 14 podań na 198 jardów i zdobył dwa przyłożenia. Ruch ten zwolni 1,5 miliona dolarów w salary cap Steelers.

Drużyna Baltimore Ravens postanowiła zwolnić cornerbacka Victora Hamptona, który dzień wcześniej został aresztowany przez policję z Południowej Karoliny.

New York Giants zwolnili centra J.D. Walton.

Kolejnym ofensywnym linowym, który wczoraj stracił pracę jest Nate Garner z Miami Dolphins, który związany był z drużyną od sezonu 2008. Ruch ten zwolnił prawie 2 miliony w salary cap Dolphins.

Drużyna Philadelphia Eagles podpisała kontrakt z pierwszym zawodnikiem w tym offseasonie, a został nim były inside linebacker Green Bay Packers Brad Jones. Niestety nie są znane warunki jego kontaktu.

San Francisco 49ers podpisali kontakt z Australijską gwiazdą rugby Jarrydem Haynem.

Władze New York Giants nie doszły do porozumienia w sprawie długoletniego kontraktu z defensive endem Jasonem Pierre-Paulem i tym samym postanowiły oznaczyć go franchise tagiem.

Kolejny zawodnikiem, który wczoraj został oznaczony franchise tagiem jest skrzydłowy Dallas Cowboys Dez Bryant. Każdy skrzydłowy oznaczony tranchise tagiem w tym sezonie zarobi 12,8 miliona dolarów, to samo tyczy się Bryanta.

Stephen Gostkowski został również oznaczony franchise tagiem przez New England Patriots. Kicker Patriots w ten sposób w sezonie 2015 zarobi ponad 4 miliony dolarów.

Drużyna Miami Dolphins oznaczyła transition tagiem tight enda Charlesa Clay’a, który dzięki temu w nadchodzącym sezonie zarobi niewiele ponad 7 milionów.

PLFA

W miniony weekend kilka drużyn rozpoczęło ostatnie przygotowania do nadchodzącego sezonu. I tak w sobotę drużyna Tychy Falcons (PLFA I) wygrała 28:20 w sparingu z drużyną Wilki Łódzkie (PLFA I). Z kolei w niedzielę drużyna Angels Toruń (PLFA I) rozegrała sparing z drużyną Warsaw Sharks (Topliga). Mecz ten zakończył się wynikiem 38:21 dla Sharks.

Kontrolowany scrimmage po wspólnym treningu/campie rozegrały również drużyny Crusaders Warszawa z Lowlanders Białystok oraz Panthers Wrocław z Kraków Kings.

Charles Carr został nowym trenerem głównym Dragons Zielona Góra. Więcej informacji o trenerze, w tym wywiad z nim znajdziecie na oficjalnej stornie Dragons.

Nowy trener Dragons Zielona Góra na pierwszym treningu z drużyną. Fot. Anna Roszkowska Fotograf

IFAF

Reprezentacja Meksyku zmierzy się z reprezentacją USA w meczu otwarcia Mistrzostw Świata w Futbolu Amerykańskim. Mecz ten zaplanowany jest na 9 lipca 2015 roku i zostanie rozegrany w Canton w stanie Ohio. W ten sam dzień swój pierwszym mecz rozegrają również reprezentacje Kanady i Japonii.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

3 Responses to DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #161

  1. ahim pisze:

    Szkoda Johnsona, który w poprzednim sezonie był jedyną sensowną opcją w ofensywie, po za Fosterem. Teraz w Houston na gwałt potrzeba dobrego WRa.

Dodaj komentarz