Co nowego w Jaguars i filozofia New Orleans Saints

nflW Jacksonville i Nowym Orleanie przygotowania do sezonu trwają w najlepsze, czas więc na raport co się u nich dzieje…

Drew Brees liczy na ofensywną i skuteczną grę New Orleans Saints w przyszłym sezonie.

Drew Brees w wywiadzie udzielonym WWL Radio opowiada o filozofii Saints. Tłumaczy, że zespół za każdym razem chce osiągnąć jak najwyższy wynik punktowy czyli najlepiej 40+.  Nawet, gdy zespół osiągnął 21 punktów oni chcą dalej atakować, bo taką mają mentalność. Oczywiście najlepiej, gdy defensywa nie pozwala na zdobycie przeciwnikom więcej niż 17 punktów. W wywiadzie opowiada także o tym, że to pierwsze normalne przygotowania  do sezonu od 2009 roku.  W ostatnim sezonie offseason zakłóciła gigantyczna afera Bounty, wcześniej był lockout, a 2010 rok to czas po zdobyciu Super Bowl.  Brees cieszy się z szybkiego powrotu do treningów. Uważa, że czym szybciej zaczną, tym więcej  będzie im wychodzić podczas sezonu zasadniczego. Chwali także zróżnicowanie w ćwiczeniach podczas przygotowań, którymi kieruje Sean Payton.

Jacksonville wzmacniają defensywę DE Brandonem Deaderickiem, grającym wcześniej w New England Patriots. Zawodnik ten został wybrany w 7 rundzie draftu 2010. Wystąpił w 34 meczach, w tym 14 w pierwszym składzie defensywy Patriots. Jest solidnym graczem i z pewnością zwiększy rywalizacje w słabej, co by nie mówić, obronie Jaguars. Będzie rywalizował między innymi z weteranem Justnem Babinem czy Austenem Lanem. Ma duże szansę zostać starterem, bo jego przeciwnicy do walki o miejsce w podstawowym składzie nie powalają swoimi umiejętnościami.

Czy to faktycznie koniec kłopotów Justina Blackmona?

To nie koniec newsów z obozu Jaguars, bo niedawno konferencję prasową zorganizował Justin Blackmon. Skrzydłowy zespołu z Jacksonville przepraszał na niej wszystkich kibiców, kolegów z drużyny, działaczy, sztab szkoleniowy i swoją rodzinę za zawieszenie go na 4 pierwsze spotkania w nadchodzącym sezonie. Jest to kara za nieprzestrzeganie programu NFL w kwestii używek. Blackmon został zatrzymany jakiś czas temu za jazdę pod wpływem alkoholu. Zawodnik na pytania dziennikarzy czy ma problem z uzależnieniem, twierdzi, że było to tylko podejmowanie złych i egoistycznych decyzji z jego strony. Blackmon opowiedział także o wsparciu całej organizacji Jaguars dla niego, zwłaszcza sztabu szkoleniowego z nowym trenerem Gusem Bradleyem na czele. Na konferencji obiecał także, że podobne problemy są już przeszłością i się powtórzą. Dla przypomnienia Blackmon został w zeszłym roku wybrany w 1 rundzie z numerem 5 w drafcie przez Jaguars. Ostatni sezon był dla niego i całej drużyny fatalny. Blackmon rozegrał 16 spotkań i zdobył 5 przyłożeń, co na zawodnika z którym wiązano duże nadzieje jest słabym wynikiem.

Mateusz Fręś

About Mateusz Fręś

Od Super Bowl XLII w 2008 roku zakochany w futbolu amerykańskim. Wierny fan New Orleans Saints. Sympatyzuje też San Diego Chargers i Cleveland Browns. W redakcji NFL24 od 2013 roku. Piszę także na portalu raportsportowy.pl. Oprócz sportu, z racji wykształcenia interesuję się polityką i mediami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *