2015 Mock Draft – 1.0 Mateusz Fręś

Rozpoczynamy cykl redakcyjnych Mock Draftów. Zaczynamy w tym roku szybko, bo jeszcze przed NFL Scouting Combine, wiec wszystko się może jeszcze zdarzyć. Niektórzy zawodnicy pójdą w górę, a niektórzy w dół.  Wwoje przewidywania co do pierwszej rundy Draftu 2015 przedstawia Mateusz Fręś. Zapraszamy na artykuł.

Przypominamy, że w naszych przewidywaniach nie uwzględniamy wymian, które mogą się zdarzyć podczas draftu.

1. Tampa Bay Buccaneers – QB Marcus Mariota, Oregon

Kto będzie tym pierwszym? Ja sądzę, że to jednak Mariota, a nie Winston. Dlaczego? W moim odczuciu jest lepiej przygotowany do gry w NFL, jest dojrzalszy i mniej ryzykowny, a może po prostu jest lepszy?

Marcus Mariota nr 1 w drafcie 2015?

Marcus Mariota nr 1 w drafcie 2015?

2. Tennessee Titans – DE/OLB Randy Gregory, Nebraska

Po przybyciu do Music City legendarnego już byłego DC Steelers Dicka LeBeau nie wyobrażam sobie bardziej idealnego zawodnika dla Titans w tym schemacie defensywnym.

3. Jacksonville Jaguars – DT/DE Leonard Williams, USC

Porządny pass rusher w AFC South musi znaleźć się w składzie jeśli ktoś myśli o walce z Colts i Andrew Luckiem. Akurat Jaguars potrzebują wzmocnień na prawie każdej pozycji, ale rok temu zajęto się atakiem to teraz czas na defensywę.

4. Oakland Raiders – WR Amari Cooper, Alabama

Jest młody i perspektywiczny rozgrywający to trzeba mu dać dobrego skrzydłowego, a takim jest niewątpliwie Cooper. Kto wie może to początek lepszych czasów Raiders?

5. Washington Redskins – OT Brandon Sherff, Iowa

Cóż potrzeba matką wynalazków. Prawdopodobnie żaden z zawodników z pozycji T/G nie zasługuje na top 10, ale parę drużyn ma tam wielki problem. Redskins są jedną z nich i dlatego moim zdaniem Sherff wyląduje w stolicy USA.

6. New York Jets – QB Jameis Winston, Florida State

To jest niesamowite ! Jets jak zwykle wybierają rozgrywającego, bo ciągle mają na tej pozycji problem. Zespół z zielonej części Nowego Jorku nie mógł przepuścić takiej okazji i Winston trafia do Jets. Swoją drogą ten były już rozgrywający Florida State jest dla mnie głównym kandydatem na największe rozczarowanie wśród debiutantów za rok.

7. Chicago Bears – NT Danny Shelton, Washington

Nowy koordynator defensywy preferuje schemat 3-4. Dlatego idealnym zawodnikiem dla Bears będzie nose tackle Danny Shelton, zwłaszcza że obrona w zeszłym sezonie wyglądała często tragicznie.

8. Atlanta Falcons – DE/OLB Shane Ray, Missouri

Jeśli nowy HC chce zbudować nowy „Legion of Boom” w Atlancie to Shane Ray, który słynie z dużej ilości sacków, będzie idealny.

9. New York Giants – OT Ereck Flowers, Miami

Nie od dziś wiadomo, że Giants potrzebują wzmocnień w OL. Flowers, który z powodzeniem może grać na LT, gdzie nowojorczycy mają największe problemy będzie idealny. Może Eli Manning zacznie mieć wreszcie taki komfort, żeby podawać celnie do kolegów z drużyny, a nie rywalom?

Pierwszą dziesiątkę zamyka Ereck Flowers

Ereck Flowers lekiem na całe zlo w New York Giants?

10. St.Louis Rams – OT Andrus Peat, Stanford

Kontuzje lub odejścia z zespołu spowodowały, że największym problemem Rams jest pozycja OT, dlatego top 10 zamyka Andrus Peat.

11. Minnesota Vikings -WR DeVante Parker, Louisville

Defensywa Vikings prezentowała się z meczu na mecz co raz lepiej. Największą bolączką był brak klasowego skrzydłowego. Ten problem powinien załatwić skrzydłowy Louisville, którego dobrze zna QB Teddy Bridgewater ze wspólnej gry w Cardinals.

12. Cleveland Browns – WR Kevin White, West Virginia

Gordon to już zamknięty temat dla Browns. Przez większość sezonu radzili sobie bez WR nr 1, ale w tym sezonie musi się to zmienić jeśli w Cleveland myślą o postseason. Takim zawodnikiem może być Kevin White. W poprzednim drafcie nieoczekiwanie całkowicie pominięto tą pozycje tym razem raczej się już tak nie stanie.

13. New Orleans Saints – CB Trae Wayners, Michigan State

Największe problemy Saints to defensywa. Dziur jest sporo, ale największa to pozycja cornerbacka. Trae Wayners jest prawdopodobnie najlepszym dostępnym CB w drafcie, dlatego Saints nie przepuszczą go raczej zbyt łatwo.

14. Miami Dolphins – WR Sammie Coates, Auburn

Dolphins chcą podpisać wielomilionowy kontrakt z ich rozgrywającym. Jednak, żeby mieć pociechę z QB potrzeba też dać mu parterów do gry, a obecna formacja ofensywna do orłów nie należy. Wybór Coatesa jak najbardziej możliwy.

15. San Francisco 49ers – WR Jaelen Strong, Arizona State

Kolejnym zespołem potrzebującym skrzydłowego są 49ers. Już dawno do zespołu nie trafił, żaden młody i obiecujący WR, dlatego stawiam na taki wybór drużyny z Kalifornii.

16. Houston Texans – CB Marcus Peters, Washington

Pozycja CB to największa bolączka Texans. W grze przeciwko podaniom Andrew Lucka z pewnością przyda się nowa świeża krew.

17. San Diego Chargers – OT/G La’el Collins, LSU

Chargers mają problem z OL. Kontuzje i inne pozaboiskowe sprawiły, że do składu trzeba dołączyć jakiegoś OT. Z dostępnych na ta chwilę zawodników najciekawszym wyborem będzie Collins z LSU.

18. Kansas City Chiefs – S Landon Collins, Alabama

Z powodu absencji Erica Berry’ego w Chiefs zrobiła się spora dziura na tej pozycji, a oprócz Landona Collinsa nie ma żadnego innego dobrego safety dostępnego w drafcie.

Jedynym zawodnikiem dostępnym w tegoroczynym drafcie, który może zastapić Erica Berry w Chiefs jest London Collins

Jedynym zawodnikiem dostępnym w tegorocznym drafcie, który może zastapić Erica Berry w Chiefs jest Landon Collins

19. Cleveland Browns – DE Alvin Dupree, Kentucky

Gra zawodników na pozycji DE i OLB w Browns wygladała bardzo słabo, dlatego właśnie ta pozycja oprócz skrzydłowego będzie najważniejsza w tym drafcie dla zespołu z Ohio.

20. Philadelphia Eagles – CB P.J. Williams, Florida State

W tym sezonie było widać co jest bolączką Eagles. To gra przeciwko podaniom góra, dlatego priorytetem jest znalezienie nowego cornerbacka.

21. Cincinnati Bengals – DE/OLB Dante Fowler Jr., Florida

Idealnym zawodnikiem dla Bengals będzie Dante Flowers. Nie jest to gracz jeszcze całkowicie gotowy do gry w NFL, ale potencjał ma ogromny. Zwłaszcza skrzydła rozwija w schemacie 4-3, z którego korzystają Bengals.

22. Pittsburgh Steelers – CB Kevin Johnson, Wake Forest

Steelers są kolejnym zespołem, który największy ból głowy ma na pozycji CB. Najlepszym zawodnikiem z dostępnych graczy jest w tej chwili Kevin Johnson, dlatego to On trafia do Pittsburgha.

23. Detroit Lions – DT Malcolm Brown, Texas

Po prawdopodobnym odejściu Suha z Lions wydaję się, że drużyna z Motor City sięgnie po nowego DT, a najciekawszym zawodnikiem do wzięcia jest Malcolm Brown.

24. Arizona Cardinals – OLB Vic Beasley, Clemson

Cardinals jak to Cardinals uwielbiają grać defensywnie i mimo jej całkiem dobrej gry nadal będą chcieli ją wzmocnić. Zwłaszcza jeśli wciąż dostępny będzie linebacker Vic Beasley, który posiada spory potencjał i może grać równie dobrze na pozycjach OLB jak i ILB, a nawet DE.

25. Carolina Panthers – OT T.J. Clemmings, Pittsburgh

Chyba poprawa ochrony Cama Newtona będzie najważniejsza podczas draftu dla Panthers, dlatego Clemmings w moim mock drafcie trafia do zespołu z Karoliny Północnej.

26. Baltimore Ravens – WR Dorial Green-Beckham, Oklahoma

Ravens potrzebują wzmocnień szczególnie w ataku, dlatego bardzo możliwym staje się wybór jakiegoś skrzydłowego.

27. Dallas Cowboys – RB Todd Gurley, Georgia

Wielka zagadką jest co dalej z DeMarco Murrayem, dlatego Cowboys mogą spróbować ściągnąć młodego zastępce lub porządne wsparcie.

28. Denver Broncos – ILB Benardrick McKinney, Mississippi State

Nadal nie wiadomo czy m.in. Peyton Manning, Julius Thomas, Demaryius Thomas nadal będą grali w barwach Broncos. Na dzień dzisiejszy jednak największe problemy w Denver są na pozycji ILB.

29. Indianapolis Colts – RB Melvin Gordon, Wisconsin

Największą bolączką Colts była gra biegowa, a nikt jej nie może tak rozhulać jak niesamowity Melvin Gordon, który doskonale sprawdza się także w grze podaniowej.

Indianapolis Colts muszą poprawić grę dołem, dlatego wybór przez nich Gordona jest bardzo prawdopodobny.

Indianapolis Colts muszą poprawić grę dołem, dlatego wybór przez nich Gordona jest bardzo prawdopodobny.

30. Green Bay Packers – ILB Eric Kendricks, UCLA

Linia linebackerów i defensywa to problemy Packers. Dlatego to zawodnik z tej pozycji zostaje wybrany w moim mock drafcie przez drużynę z Green Bay.

31. Seattle Seahawks – WR/TE Devin Funchess, Michigan

Seahawks muszą dać więcej możliwości w ataku swojemu rozgrywającemu, dlatego ten wybór kierują do skrzydłowego Michigan.

32. New England Patriots – DE Arik Armstead, Oregon

Armstead to talent czystej wody i nie sądzę, by sztab szkoleniowy Patriots mógł przepuścił taką okazje, mimo problemów na innych pozycjach

Mateusz Fręś

About Mateusz Fręś

Od Super Bowl XLII w 2008 roku zakochany w futbolu amerykańskim. Wierny fan New Orleans Saints. Sympatyzuje też San Diego Chargers i Cleveland Browns. W redakcji NFL24 od 2013 roku. Piszę także na portalu raportsportowy.pl. Oprócz sportu, z racji wykształcenia interesuję się polityką i mediami.

16 thoughts on “2015 Mock Draft – 1.0 Mateusz Fręś

  1. Na miejscu Tampy brałbym chyba Mariotę, według mnie też jest lepszy i osobiście Winston też jest wg. mnie mniej pewny, ale myślę, że jednak w Tampie postawią na Winston’a. Chociaż rok temu łatwiej było przewidzieć.

  2. **6. New York Jets – QB Jameis Winston, Florida State

    To jest niesamowite ! Jets jak zwykle wybierają rozgrywającego,**

    Proponuje przeanalizowac ostatnie pare draftow, a nie pisac banialuki **jak zwykel biora qb** 0_o

    • Nie tak dawno temu wybierali Marka Sancheza, a dwa sezonu temu Geno Smitha 🙂 Poza tym proszę przyjrzeć się historii draftów Jets i dosyć często wybierani są w ostatniej dekadzie rozgrywający właśnie 🙂 I proponuje trochę więcej dystansu 🙂

      Pozdrawiam

      • Jak mają pecha, to muszą brać następnych i liczyć na szczęście. Poza tym od draftu 2000 NY Jets wybrali 9 QB. Z czego tylko 4 w rundach 1 i 2, reszta to jakiś plankton do rostera. Nie wygląda mi to na jakieś przesadnie częste wybieranie QB.

        • Nie mogę edytować więc dopiszę w drugim poście. Drużyna o chyba najbardziej ustabilizowanej sytuacji na pozycji QB, czyli NE Patriots (a przy okazji największy konkurent Jets), od momentu wybrania Brady’ego wybrała kolejnych 7 QB do tej pory. Czyli razem z Tomaszkiem 8 od draftu 2000.

          • No tak ale jako backup dla Brady’ego lub po to, żeby ich wymienić na inne picki z draftu w przyszłości. Co prawda ostatni QB wybrany przez Patriots Jimmy Garoppolo jest uznawany za potencjalnego następnce Brady’ego, bo nie wiadomo jak jeszcze długo pogra w NFL.

      • Znowu kłopot, bo nie mogę dodać kolejnego poziomu odpowiedzi. 😉

        No tak, a Jets jak draftują QB, to od razu wiadomo, że na startera każdy jeden. Jak wybrali Sancheza, to pewnie już w momencie wyboru wiedzieli, że za kilka lat trzeba brać nowego, bo Mark nie da rady. Najpierw napisałeś o liczbie wybranych QB, a jak się okazało, że wcale nie są tutaj żadnym wyjątkiem, ba postępują nawet całkiem słusznie wybierając kolejnych, biorąc pod uwagę jakiego mają pecha na tej pozycji, to dodajesz kolejny warunek. Że niby ci mogą wybierać, bo to tylko backup, a z tych to trzeba śmieszkować, bo nie na backupa biorą. Zamiast tak kręcić można po prostu przyznać, że Jets nie są jakoś specjalnie wyjątkowi pod tym względem w lidze.

        • Myśle że chodziło bardziej o zawirowania z QB w Jets bo oprócz zupełnie nie trafionych wyborów byli też inni mniej trafieni wolni agenci – Tebow i Vick. Karuzela z rozgrywającymi w Jets jest w ostatnich latach najbardziej rozbujana i nie wiem czego tutaj bronić.

  3. Nie zgodze się Mateusz w kwestii QB 😉 Jaki jest największy problem Marioty? Gra w kieszeni, coś bez czego w NFL ani rusz. Powtarzam się ale mobilni rozgrywający miewają problemy na dłuższą metę, RGIII, Kaepernick też obniżył loty. Vince Young? Dokładnie to samo co o Mariocie, mówiło sie o Manzielu, chociaż tutaj trzeba też wziąć pod uwagę różnice wzrostu i tryb zycia.
    Co byśmy jednak nie mówili, ile nie dyskutowali – ta liga należy do rozgrywających, którzy stoją cierpliwie w pocket i Russell Wilson wcale nie jest zaprzeczeniem tej teorii, co najwyżej wyjątkiem od reguły. Poza tym w Seattle zbudowali niebywały kolektyw i jedną z najlepszych defensyw w historii.
    Oczywiście nie mówie że Mariota nie ma szans się sprawdzić ale mając do wyboru jego i Winstona myślę że bez wachania brałbym Winstona.

    • No ok zgodzę się poniekąd. Mariota słabiej gra w pocket, a Winston rzuca czasami takie „klopsy” aż się boje czy nie zostanie drugim Geno Smithem 🙂 Wydaję, mi się jednak, że przy odrobinie pracy i wypracowaniu odpowiednich schematów dobrych dla drużyny i samego QB da się to wszystko pogodzić. Oglądałem Mariote i Winstona…żaden nie przekonuje na 100%, ale intuicja mi podpowiada, że to zawodnik Oregonu zrobi większą kariere w NFL, ale mogę się mylić 🙂

  4. Mateusz, akurat to bardziej Winston jest QB który gotowy jest wejść w nowy schemat ataku, a krytycy Marioty podkreślają, że świetnie odnajduje się w schemacie nie do końca pokrywającym się z NFLowskimi. Dlatego więc Tampa, która bodajże zwolniła właśnie QB (mignął mi taki news, jak się mylę to poprawcie) będzie brać gościa gotowego wejść w nowe schematy.

    • Winston jest trudny w prowadzeniu ze względu na charakter i jest trochę nieprzewidywalny, a Mariota to chłopak spokojny i ułożony, który moim zdaniem przy odrobinie pracy i nabrania doświadczenia może sobie poradzić z nowymi dla siebie schematami gry ofensywnej. Oczywiście jak będzie i kto ma racje przekonamy się dopiero za rok czy dwa 🙂

  5. Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić odnośnie oceny najlepszych G/T w tym roku, Faktycznie top-5 to chyba ciut za dużo w odniesieniu do Sherff’a, Flowers’a i Peat’a, ale już Top-10 powinni się zmieścić. Moim zdaniem faktycznie nie ma w tym roku głębi na tej pozycji, ale ta trójka zdecydowanie może wzmocnić drużyny do których trafią.

    Druga sprawa to dwaj topowi rozgrywający, Tutaj pełna zgoda jak dla mnie Mariota>Winston. Może nie tyle ze względu na umiejętności, ale przede wszystkim charakter. Odnoszę wrażenie, że Winston to tego roczna wersja Johnyiego Menziela,

    No i na koniec sprawa Redskins, w sumie to zespół jest tak dziurawy, że potrzebują chyba graczy na każdą pozycję. Pytanie czy uda im się utrzymać Orakpo jeżeli nie… to myślę że mogą się skusić na Shane Ray/ Dante Fowler Jr..

    • Jakoś grupa G/T średnio mi się w tym roku podoba i nie widzę jakiegoś ogromnego potencjału. Co do Redskins długo się zastanawiałem, czy nie dać w moim mocku Shane Raya, ale póki nie wiadomo co do Okakpo to uznałem, że OT będzie lepszym wyborem 🙂

    • Oczywiście, bo Titans potencjalnie mogą wybrać Mariote albo Winstona. W ten sposób Jaguars wybiorą kogoś z dwójki Gregory/Williams, więc szansę na tego drugiego w Raiders są duże. Choć moim zdaniem WR Cooper to najlepszy możliwy wybór dla zespołu z Oakland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *