Wygrani i przegrani Combine – zawodnicy defensywy

Scouting Combine w Indianapolis jest już za nami. Po poniedziałkowej analizie poczynań zawodników ofensywnych czas na ocenę graczy występujących w formacji defensywnej.

Zwycięzcy:

 

aarondonaldap164486133267Aaron Donald (DT, Pittsburgh)

Donald jest jak na razie największym zwycięzcą procesu ewaluacji zawodników przed draftem. Po fenomenalnym występie w Senior Bowl Donald tylko potwierdził swój potencjał podczas Combine. Przy 130 kilogramach wagi wynik 4.68 w 40-yard dash zasługuje na uznanie. Także three-cone drill wykonany w czasie 7.11 jest imponujący i jeżeli dodamy do tego 35 prób w wyciskaniu sztangi to mamy zawodnika, który ma szansę na wybór w Top 15 majowego draftu.

 

Justin Gilbert (CB, Oklahoma State)

Gilbert wynikiem 4.37 w 40-yard dash tylko umocnił swoją pozycję najlepszego Cornebacka w drafcie. Będzie dużą niespodzianką wybranie innego zawodnika na tej pozycji przed Gilbertem. Jego szybkość umożliwia mu także grę w special teams. W zeszłym sezonie Gilbert pokazał, że nie tylko świetnie kryje przeciwnych skrzydłowych, ale i wymusza wiele strat.

 

Darqueze Dennard (CB, Michigan State)

Przed Combine powszechnie wiadome było, że Dennard jest bardzo fizycznie grającym Cornerbackiem ze świetnym przygotowanie technicznym, ale skauci mieli wątpliwości co do jego szybkości. Jednak Dennard udowodnił, że nie będzie to problemem uzyskując w 40-yard dash wynik 4.51.

 

Khalil Mack ( LB, Buffalo)

Mack przez cały sezon zachwycał skautów.  Podczas Combine potwierdziły się jego świetne warunki fizyczne. Mack ma bardzo długie ręce w związku z czym wynik 23 prób w wyciskaniu sztangi jest bardzo dobry.  W dodatku czas 4.65 w 40-yard dash pokazuje, że może być efektywnym pass-rusherem. Swoim występem w Indianapolis zapewnił sobie wybór w Top  10 draftu. Przedstawiciele Atlanta Falcons już teraz twierdzą, że Mack jest lepszym zawodnikiem niż Anthony Barr.

 

Przegrani:

 

promo_MichaelSamCombineMichael Sam ( DE, Missouri)

Każdy patrzył z dużym zainteresowaniem na występ Sama. Jednak ten całkowicie zawiódł. Bardzo słaby 40-yard dash oraz widoczne braki techniczne w wykonywanych ćwiczeniach spowodowały, że może zostać wybrany dopiero w szóstej lub siódmej rundzie.

 

Dominique Easley (DT, Florida)

Jasne było, że Easley nie będzie wykonywał żadnych ćwiczeń podczas Combine ze względu na rehabilitację kolana. Jednak Easley mógł podczas rozmów z przedstawicielami drużyn zaprzeczyć powszechnej opinii, że jest niedojrzałym i niegodnym zaufania zawodnikiem. Nie udało mu się to. Podczas spotkania z mediami stwierdził, że woli oglądać kreskówki niż futbol, a anonimowy przedstawiciel  drużyny NFL miał wiele wątpliwości dotyczących jego charakteru i jeżeli dodamy do tego dwie operacje kolana to należy się spodziewać spadku absolwenta uniwersytetu Florida w drafcie.

 

Dee Ford (DE, Auburn)

Przed Combine Ford stwierdził, że to on, a nie Clowney jest najlepszym Defensive Endem w tym drafcie. Jednak w poniedziałek Ford w ogóle nie wziął udziału w Combine, a Clowney uzyskał wynik 4.53 w 40-yard dash.

 

Will Sutton (DT, Arizona State)

Przez cały sezon forma Suttona była uzależniona od jego wagi. We wrześniu rozpoczął grę ze znaczną nadwagą, ale w kolejnych spotkaniach zaczął prezentować się lepiej. Jednak był mało systematyczny. Do Combine przystąpił po przebytej diecie, ale nie wpłynęło to na lepszy wynik. Słabe czasy w 40-yard dash oraz three-cone drill mogły spowodować, że wypadnie z pierwszej rundy.

 

Paweł  Śmiałek

Paweł Śmiałek

About Paweł Śmiałek

Współautor podcastu Pick Six. Zajmuje się głównie NCAA oraz ewaluacją prospectów. Kibicuje przede wszystkim zawodnikom, a nie drużynom, bo ich historie są często wyjątkowo intrygujące.

2 thoughts on “Wygrani i przegrani Combine – zawodnicy defensywy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *