Manziel miał otrzymać $7.5 tys. za autografy.

ncaaWedług pośrednika zajmującego się pamiątkami sportowymi Manziel miał otrzymać pieniądze za podpisywane przedmioty.

Dalszy ciąg złych wiadomości dla Johnny Manziela. Jak donosi redaktor ESPN Joe Schad zawodnik Texas A&M miał otrzymać 7.5$ tys. za podpisanie około 300 przedmiotów. Swoje informacje Schad opiera na dwóch filmach otrzymanych od pośrednika zajmującego się sprzedażą takich przedmiotów na aukcjach internetowych. Wideo przedstawia Manziela podpisującego te rzeczy. Jednak  na żadnym z tych filmów nie widać przekazywania pieniędzy czy też ustaleń dotyczących kwoty za którą Manziel ma podpisać te przedmioty. Do zdarzenia miało dojść 11 i 12 stycznia w hotelu w Connecticut.

Kwota 7.5 tys. wydaje się śmieszna biorąc pod uwagę sytuację finansową jego rodziny. Sam Manziel jeździ Mercedesem, przebywa w najlepszych klubach i zajmuje najdroższe miejsca na meczach NBA czy MLB.

Jak to wpłynie na los zeszłorocznego zwycięzcy nagrody Heisman? W tym momencie jest to ciężkie do przewidzenia. Na pewno NCAA będzie chciało jak najszybciej rozwiązać tę sprawę, ale żeby w jakikolwiek sposób ukarać Manziela NCAA będzie musiało znaleźć dowody, a także skłonić wspominanego pośrednika do zeznań. To w tym momencie wydaje się niemożliwe, gdyż pośrednik całkowicie odmawia współpracy i najprawdopodobniej nic go nie skłoni do zmiany swojej decyzji ponieważ NCAA nie dysponuje żadnymi środkami imperatywnymi.
Warto w tym miejscu również przypomnieć, że w historii NCAA mieliśmy wiele sytuacji w których to sportowcy byli oskarżani o przyjmowanie pieniędzy. Skrzydłowy Georgii, a obecnie Cincinnati Bengals A.J. Green został zawieszony na cztery mecze za… sprzedaż swojej koszulki. Także rozgrywającemu Auburn Camowi Newtonowi groziło zawieszenie za przyjmowanie pieniędzy. Jednak wtedy NCAA nie miało wystarczających dowodów, aby ukarać późniejszego zwycięzce nagrody Heisman. Interesujący jest fakt, że Texas A&M wynajął tych samych prawników którzy bronili Newton. Sprawa wydaje się bardzo podobna i jeśli NCAA nie znajdzie bezpośrednich dowodów Manziel może uniknąć kary. Jednak jeśli rozgrywający zostanie zawieszony sezon Aggies będzie można uznać za skończony, gdyż dwóch pozostałych rozgrywających nie ma żadnego doświadczenia, a defensywa Texas A&M w tym sezonie będzie bardzo słaba. Jak ważny jest Manziel dla Aggies pokazuje jedna statystyka. Jeżeli w zeszłym sezonie Manziel nie rozegrał żadnego spotkania Aggies wygraliby o pięć meczów mniej!

Paweł Śmiałek

About Paweł Śmiałek

Współautor podcastu Pick Six. Zajmuje się głównie NCAA oraz ewaluacją prospectów. Kibicuje przede wszystkim zawodnikom, a nie drużynom, bo ich historie są często wyjątkowo intrygujące.

One Response to Manziel miał otrzymać $7.5 tys. za autografy.

  1. […] Zawieszenie to najprawdopodobniej oznacza, że władze Texas A&M zostały poinformowane o tym, że Manziel nie został uznany za winnego w dochodzeniu w czerpania korzyści majątkowych za sprzedaż podpisanych przedmiotów (o czym informowaliśmy TUTAJ). […]

Dodaj komentarz