Finaliści Super Bowl podpisują nową umowę

Klub futbolowy San Francisco 49ers i firma Levi Strauss & Co. ogłosili obustronne porozumienie co do wartego 220 milionów dolarów i mającego potrwać 20 lat kontraktu. Dzięki niemu ta druga firma otrzyma prawa do nazwy przyszłego stadionu drużyny, który teraz będzie nosił nazwę „Levi’s Stadium”.

Arena znajdzie się w Silicon Valley, czyli technologiczne centrum, położone tuż na południe od miasta San Francisco, choć firma Levi’s jest najbardziej znana ze spodni jeansowych. Prozpozycja ma też opcję przedłużenia o pięć lat, a cała umowa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Santa Clara Stadium Authority w czwartek.

Przyszły sezon będzie ostatnim dla 49ers na Candlestick Park w San Francisco. Przeprowadzą się oni na nowy stadion, zbudowany za 1.2 miliarda dolarów i przylegający do niego ośrodek treningowy. Sprzedanie praw do nazwy nie tylko pomoże sfinansować projekt, ale też podbuduje nadzieję 49ers na zostanie gospodarzem Super Bowl  w przeciągu kilku kolejnych lat. Już teraz ubiegają się o organizację tych w 2016 i 2017.

Ta umowa to druga co do wielkości wśród umów o prawa do nazwy w National Football League i największa dla pojedynczego zespołu. MetLife Stadium (tam będzie zorganizowany przyszłoroczny Super Bowl), miejsce gdzie mecze rozgrywają Giants i Jets, ma umowę na 400 milionów przez 25 lat.

Avatar

About Kuba Bieganowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *