Dzień drugi „SEC Media Days”

ncaaJohnny Manziel: „Tylko zaspałem”.

 

Dzień drugi spotkań z mediami konferencji SEC stał pod znakiem tylko jednego wydarzenia: konferencji Johnny Manziela, który już o 8 rano rozpoczął serię wywiadów. Pierwszy wywiad udzielił telewizji ESPN. Mogliśmy być pewni, że Manziela czeka bardzo trudny dzień. Już na samym początku został zapytany o to z jakiego powodu opuścił akedemię rodziny Manningów. Johnny Football ze spokojem odpowiedział, że jedynym powodem wcześniejszego wyjazdu jest „zaspanie”. Po tym stwierdzeniu natychmiast dodał, że nie było to spowodowane nocny wypadem i porannym „zmęczeniem”. Powodem był…rozładowany telefon, ale już na pytanie czy poprzedniej nocy spożywał alkohol Manziel nie chciał odpowiedzieć.
Oczywiście przyznał, że popełnił błąd i za to przeprosił, ale historia z zaspaniem przez telefon wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Szczególnie, że na twitterze pojawiły się zdjęcia na których to Manziel oraz QB Alabamy A.J. McCaron wspólnie spożywają alkohol. Warto dodać, że na akademi Manningów mieszkali razem w pokoju i bardzo interesujące będzie co do powiedzenia na ten temat będzie miał QB Alabamy.
Od momentu wejścia do budynku Manziel nie miał chwili spokoju, ale należy przyznać, że jego zachowanie wciąż pozostawało takie samo. Na wszystkie pytania odpowiadał ze spokojem, a pytano go praktycznie o wszystko swoje zachowanie, oczekiwania na nadchodzący sezon, a nawet o obecny trendy w modzie. Ulubioną odpowiedzią na wszystkie pytania było wyrażenie „Yep”.
Pierwszy zwycięzca nagrody Heisman w historii NCAA jako freshman od kilku miesięcy stał się ulubionym tematem mediów sportowych. Każde jego zachowanie i wpis na twiterze jest analizowane. Już teraz uważa się, że jest to największa gwiazda w historii NCAA. Jednak należy zadać sobie pytanie: czy nie wymagamy zbyt wiele od chłopaka, który ma 20 lat? Czy wcześniej nie było zawodników chodzących do klubów na nocne zabawy? Oczywiście byli i to wielu, ale najwięksym problemem Manziela jest fakt, że żyje w dobie telefonów, kamer i twittera na którym bardzo łatwo umieścić wpis, który później prowadzi do niechcianych konsekwencji.
Jednego możemy być pewni, jeśli Texas A&M pokona Alabame 14 września, a Manziel będzie miał kolejny świetny sezon wszyscy zapomną o wydarzeniach z offseason, ale…jeżeli Manziel i Aggies nie powtórzą sukcesu z zeszłego roku to wszyscy będą mu wypominali poszczególne zachowania i może to bardzo negatywnie wpłynąć na jego pozycję w przyszłorocznym drafcie.

Paweł Śmiałek

Paweł Śmiałek

About Paweł Śmiałek

Współautor podcastu Pick Six. Zajmuje się głównie NCAA oraz ewaluacją prospectów. Kibicuje przede wszystkim zawodnikom, a nie drużynom, bo ich historie są często wyjątkowo intrygujące.

Dodaj komentarz