Canadian Fortnight – Tydzień 5 i 6

Przeżyliśmy już 6 tygodni sezonu 2014 Canadian Football League. Z tej okazji zapraszam na podumowanie dwóch ostatnich kolejek.

Najlepszy mecz : Winnipeg Blue Bombers @ Hamilton Tiger Cats

Mike Cornell; Robert MarveBył to jeden z tych meczów, które trzymają w napięciu dosłownie do ostatnich sekund. Mecz był grany interwałami. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali Blue Bombers którzy po dwóch trafieniach Hajrullahu i przyłożeniu prowadzili 13:3. Zaraz po przerwie nic nie wskazywało na to że sytuacja miałaby się odmienić, gdyż Bombers po przyłożeniu Grigsby’ego i po udanym podwyższeniu dopisali na swoje konto kolejne 7 oczek. Wtedy ze snu przebudziły się Tygrysy. Jeszcze w trzeciej kwarcie Tiger-Cats zdobyli przyłożenie, natomiast na początku czwartej zaszokowali chyba nawet własnych kibiców zdobywając w nieco ponad 3 minuty 16 puntków, wychodząc tym samym na prowadzenie 26:20. Tiger-Cats mieli 6-punktową przewagę, ale to Blue Bombers mieli Willy’ego który w swoim stylu przeprowadził niesamowity drive i w zasadzie po czasie podał do Grigsby’ego wyrównując stan spotkania. Udane podwyższenie dało Bombers zwycięstwo, a Willy’emu jakże prestiżową nagrodę Najlepszego Zawodnika ubiegłych dwóch tygodni na naszej stronie.

Najlepszy zawodnik : Drew Willy

Najpierw wyraźna wygrana w Vancouver, potem thriller w Hamilton. Forma Willy’ego wybuchła w najlepszym możliwym momencie. Sprecyzujmy: najlepszym dla zespołu z Winnipeg i dla samego zainteresowanego, gdyż Roughriders mogą sobie pluć w brodę. Gdyby mieli takiego backupa, Darian Durant miałby jeszcze większą motywację. Ogólnie rzecz biorąc, w Dywizji Zachodniej będzie naprawdę ostra walka jeżeli chodzi o Playoffy.

Najlepsza drużyna : Calgary Stampeders

Dwa tygodnie temu zaryzykowałem i postawiłem na Stamps, a nie na Edmonton Eskimos. Boisko zweryfikowało mój wybór pomyślnie i pomimo tego, że Stampeders zanotowali pierwszą (choć minimalną) porażkę, to nadal uważam ich za nalepszą drużynę w Kanadzie. Bo Levi Mitchell prezentuje się lepiej od Drew Tate’a i dotychczasowy rezerwowy ma niepowtarzalną szanse zdobyć sla Stamps pierwszy od ośmiu lat Puchar Greya.

Największe rozczarowanie: Dywizja Wschodnia

Jako że większych niespodzianek w ubiegłych dwóch tygodniach nie było, pominąłem tę kolumnę. Rozczarowuje, a wręcz żenuje mnie postawa wszystkich drużyn z Dywizji Wschodniej. Pomijając RedBlacks, od których w pierwszym sezonie nie oczekuje sukcesu sportowego, to ubiegłoroczni finaliści z Hamilton, a także uznane marki z Montrealu i Toronto grają grubo poniżej oczekiwań zarówno swoich jak i kibiców. Co prawda nie mamy jeszcze połowy sezonu za sobą, ale nad poprawą wyników trzeba myśleć teraz. Szczególnie w Argonauts upatrywałem kandydatów do Pucharu Greya. Nie myślałem także, że w Montrealu aż tak będzie brakowało Tony’ego Calvillo. Podczas gdy rokrocznie wymieniało ich się jednym tchem w gronie faworytów, teraz trudno być optymistą patrząc na grę Als.

 

Wyniki z 5. i 6. tygodnia rozgrywek (gospodarze na drugim miejscu)

Week 5

Stampeders 26:22 Eskimos
Blue Bombers 23:6 Lions
RedBlacks 23:33 Tiger-Cats
Argonauts 9:37 Roughriders
Pauzowali: Alouettes

Week 6

Blue Bombers 27:26 Tiger-Cats
Argonauts 31:5 Alouettes
Lions 25:24 Stampeders
Roughriders 38:14 RedBlacks
Pauzowali: Eskimos

Tabela:

tabela week 6

Kuba Tłuczek

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

1 thought on “Canadian Fortnight – Tydzień 5 i 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *