Maddenowe symulacje

Co roku ekipa EA Sports na kilka dnia przed najważniejszym meczem sezonu futbolowego dokonuje symulacji Super Bowl w popularnej grze z serii Madden NFL.

W tym roku również odbyła się taka symulacja.

Super Bowl XLVIII rozegrany w najnowszej grze Madden NFL 25 miał miejsce na zaśnieżonym boisku MetLife Stadium w New Jersey. Ciągle padający śnieg i minusowa temperatura nie pomagały uniknąć błędów dzięki czemu do ostatnich minut spotkania mecz był bardzo wyrównany.

Pierwsze prowadzenie w meczu obieli zawodnicy Denver Broncos, jednak w drugiej kwarcie do głosu doszła defensywa Seattle Seahawks, która po fenomenalnym przejęciu i powrocie na przyłożenie Richarda Shermana pomogła wyjść na prowadzenie 10:7 drużynie z Seattle. Podrażnieni Broncos nie oddali jednak pola i świetnie spisująca się ofensywa doprowadziła do odrobienia strat i dwupunktowego prowadzenie 21:10 w trzeciej kwarcie. Ekipa Seahawks nie złożyła broni i na kilka sekund przed końcem spotkania zdobyła przyłożenie doprowadzając do wyniku 28:26 dla Broncos. Próba podwyższenia za dwa przyniosła efekt dzięki czemu mecz zakończył się remisem 28:28.

Filed Goal na wagę Super Bowl XLVIII

W taki oto sposób rozpoczęła się dogrywka. Pierwszą ofensywą jaka wyszła na boisku była ekipa z Seattle, jednak nie zdołała ona zdobyć żadnych punktów dzięki dobrze grającej defensywie Broncos. Po zmianie stron swoje zrobiła ofensywa z Denver, która zapewniła swojemu kopaczowi dogodne miejsce do wykonania celnego strzału na bramkę, który to zapewnił zwycięstwo w Super Bowl XLVIII drużynie Denver Broncos 31:28.

W ostatnich dziesięciu latach symulacje Maddena sprawdziły się w ośmiu przypadkach czy i tym razem poznaliśmy prawdziwego zwycięzcę Super Bowl? Przekonamy się już w poniedziałek nad ranem.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *