DZIEŃ DOBRY NFL #92

Podsumowanie TNF, nowa lokalizacja meczu Jest – Bills i m.in. „powrót na stare śmieci” głównymi informacjami w dzisiejszym wydaniu DDNFL. Zapraszamy do lektury.

Dwunasty tydzień rozgrywek wystartował meczem w Oakland, gdzie w niesprzyjających warunkach pogodowych Raiders podejmowali Chiefs.

Latavius Murray Night

Z pewnością takie byłyby tytuły w rubrykach sportowych po dzisiejszym meczu, gdyby ten utalentowany zawodnik rozegrał całe spotkanie. 24-latek w drugiej kwarcie po uderzeniu helmet-to-helmet musiał opuścić boisko. Do czasu kiedy przebywał na nim wychodziło mu niemal wszystko. W 4 próbach wybiegał 112 jardów i 2 TD, co jest imponującym wynikiem jak na czas, który spędził na boisku.

„Just win maybe”

USP NFL: PRESEASON-SEATTLE SEAHAWKS AT OAKLAND RAI S FBN USA CA

Pierwsze zwycięstwo Dereka Carra w barwach Raiders musi smakować wybornie.

Ostatni raz gracze z Oakland schodzili z boiska jako zwycięzcy  368 dni temu (!!!). Wówczas pokonali na wyjeździe ekipę z Houston. Dzisiaj wydawać się mogło na początku spotkania, że dzięki dobrej dyspozycji wspomnianego powyżej Lataviusa Murray’a gospodarze „przebiegną się” po graczach z Kansas. Kontuzja byłego gracza Collegu Central Florida była jak kłoda rzucona pod nogi. Pojawiły się, także błędy w formacji specjalnej, a serie ofensywne często kończyły punty. Wydawać by się mogło, że Alex Smith i spółka zaczynają mieć mecz pod kontrolą wychodząc na prowadzenie, ale Derek Carr do spółki z Jamesem Jonesem dali upragnione punkty po najdłuższym drivie Raiders w tym sezonie.

„Jak wino”

Charles Woodson, przyszły Hall of Famer, jest pierwszym zawodnikiem w historii NFL, który ma na swoim koncie 50 przechwyconych piłek i 20 sacków. Ten niezwykle doświadczony i utytułowany zawodnik był absolutnym filarem obrony. Nieustannie nękał rozgrywającego rywali. Kamyczkiem wrzuconym do ogródka może być zachowanie 38-latka przy przyłożeniu zdobytym przez Jamaala Charlesa.

Atak górą bez udziału skrzydłowych

Rozgrywającemu Kansas wyraźnie nie pod drodze ze skrzydłowymi. Ani jedno przyłożenie w tym sezonie, które zanotował Alex Smith po akcji górą nie było zdobyte do spółki z jakimkolwiek receiverem. 30-latek lubuje się wyraźnie w obsługiwaniu swoich kolegów z pozycji TE i RB.

Przyłożenia po akcjach dołem

Formacja defensywna Chiefs do tego mecz była jedyną w lidze, która nie straciła punktów po akcji dołem. Na początku meczu prztyczka w nos przyjezdnym dał i to dwukrotnie Latavius Murray i to jednego po 90-jardowej akcji. Nie wystawia to wysokiej noty gościom.

Mecz zakończył się zwycięstwem Raiders 24-20. Za tydzień gracze Chiefs będą gościć u siebie ekipę Broncos w meczu na szczycie AFC West, a Raiders jadą do ST. Louis zmierzyć się z tamtejszymi Rams.

Informacje spoza boiska:

Wczoraj informowaliśmy Was o sytuacji pogodowej w Buffalo i spekulacjach odnośnie rozegrania meczu w innym terminie. Dzisiaj już jesteśmy pewni, że mecz zostanie rozegrany w poniedziałek o godzinie 19 (czasu USA) w Detroit na stadionie Ford Field.

– LeGarrette Blount powrócił „na stare śmieci”. Po tym jak został zwolniony ze Steelers, 27 latek ponownie związał się z ekipą Patriots. 53-osobowy skład uzupełnił kosztem pierwszorocznego defensywnego liniowego Casey’a Walkera.

– Brian Hoyer w jednym z wywiadów powiedział, że Josh Gordon prezentuje się bardzo dobrze fizycznie po powrocie do drużyny po 10-tygodniowym zawieszeniu. Rozgrywający pewnie po cichu liczy, że poprawi pewnie swoją skuteczność podań, która póki co jest najgorsza w lidze (55.7%).

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *