DZIEŃ DOBRY NFL #91

Dziś w Dzień Dobry NFL śnieżny problem Bills, kolejna grzywna nałożona przez ligę, kontuzje i nie tylko. Zapraszamy!

Drużyna Buffalo Bills zgłosiła się do fanów z prośbą o pomoc w odśnieżaniu boiska. W przeciągu dwóch ostatnich dni w Buffalo spadło około 1,5 metra śniegu, tym samym cały stadion ukrył się pod śnieżna pokrywą. Około 500 fanów zgłosiło się do pomocy w usuwaniu ponad 22 ton śniegu, wszyscy za swoją pracę dostaną 10 dolarów na godzinę oraz darmowe bilety na niedzielny mecz. W niedzielę Bills zmierzyć się mają z New York Jets, póki co nie została podjęta decyzja o zmianie czasu rozgrywania meczu (19 czasu polskiego) ale mówi się, że w przypadku gdyby zaszła taka potrzeba mecz zostanie przeniesiony na poniedziałek.

Stadion Ralpha Wilsona pod śniegiem. Potrzebna pomoc!

Władze NFL ponownie ukarały gwiazdę Seattle Seahawks Marshawna Lyncha. Kara grzywny jaką nałożono na running backa to 50 tysięcy dolarów za naruszenie polityki dotyczącej kontaktu z mediami. Jest to już druga 50 tysięczna kara nałożona na Lyncha w ciągu roku za nie rozmawianie z mediami. Tym samym milczenie jednego z kontrowersyjnych zawodników w lidze „wycenione” zostało na 100 tysięcy dolarów. Ciekawostka: Grzywny nakładane przez ligę przekazywane są na fundację pomagającą byłym zawodnikom NFL poprzez opiekę zdrowotną i ubezpieczenie.

Drużyna Minnesota Vikings zatrudniła zwolnionego wczoraj z Cleveland Browns running backa Bena Tatea. Nowy biegacz Vikings w ostatnim meczu trzykrotnie biegał z piłką na minus dziewięć jardów. Tate w Minnesocie będzie grał po tym samym dwuletnim kontraktem wartym 7 milionów dolarów, który podpisał z Browns w offseasonie.

Drużyna Chicago Bears podpisała dwuletni kontrakt z Marcem Marianiem, który grać będzie głównie jako returner w formacjach specjalnych. Mariani nie wybiegł na boisko od zakończenia sezonu 2011.

Running back Frank Gore zdradził w jednym z wywiadów, że czuje jakoby jego czas w drużynie San Francisco 49ers dobiegał końca. Kontrakt weterana z 10 letnim stażem w NFL skończy się po zakończeniu tego sezonu. 31 latek w dalszym ciągu jednak wierzy, że ma jeszcze trochę dobrego footballu przed sobą.

Skrzydłowy Kansas City Chiefs Donnie Avery (pachwina), A.J. Jenkins (ramię) oraz cornerback Chris Owens (kolano) nie zagrają w czwartowym meczu przeciwko Oakland Raiders. Spodziewany jest natomiast powrót do gry tight end Anthony Fasano, który z powodu kontuzji kolana opuścił ostatni mecz oraz cornerback Jamell Fleming, który przez ostatnie trzy tygodnie zmagał się z kontuzją ścięgna udowego.

Rozgrywający Cincinnati Bengals A.J. McCarron powrócił do treningów jednak w dalszym ciągu nie powrócił na listę aktywnych zawodników. Pierwszoroczniak od kilku tygodni zmaga się z kontuzją ramienia.

Outside linebacker Jabaal Sheard może powrócić na boisko szybciej niż się wszyscy tego spodziewają. Kontuzja lewej stopy, której Sheard doznał w ostatnim meczu okazała się nie tak poważna jak początkowo przypuszczano i nie będzie potrzebna żadna operacja.

Wiceprezes NFL Jeff Pash powiedział w jednym z wywiadów, że liga nie ma na celu niszczenia kariery Adriana Petersona stara się ją raczej przedłużyć. „Nie próbujemy zakończyć jego kariery, chcemy ją przedłużyć. Chcemy by po boiskach biegali wielcy zawodnicy, którzy już nigdy więcej nie będą musieli stawiać czoła tego typu sprawą.”

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY NFL #91

  1. Pingback: DZIEŃ DOBRY NFL #92 | NFL24.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *