DZIEŃ DOBRY NFL #84

Kolejne wydanie Dzień Dobry NFL, a w nim kolejni zawodnicy, którzy z powodu kontuzji zakończyli tegoroczne rozgrywki, zwolnienia w Bears, plany władz Patriots oraz narzekania pewnego trenera. Zapraszamy!

Siedmiokrotny uczestnik meczu Pro Bowl, linebacker Patrick Willis nie wybiegnie już w tym sezonie na boiska NFL. We wtorek włodarze drużyny San Francisco 49ers umieścili go na liście kontuzjowanych zawodników. Miesiąc temu Willis doznał kontuzji palca w meczu przeciwko St. Louis Rams. Dwa tygodnie temu powrócił do indywidualnych treningów, jednak kontuzja dalej mu dokuczała. Linebacker podda się operacji kończącej sezon, by naprawić powstałe w skutek urazu zniszczenia.

Patrick Willis nie wybiegnie już w tym sezonie na boisko.

Linebacker 49ers to nie jedyny zawodnik, dla którego z powodu kontuzji zakończył się tegoroczny sezon. Drużyna Jacksonville Jaguars ogłosiła, że ich skrzydłowy Allen Robinson również został umieszczony na liście kontuzjowanych. Obiecujący pierwszoroczniak złamał nogę w ostatnim meczu przeciwko Dallas Cowboys. Kolejnym zawodnikiem jest nose tackle Seattle Seahawks Brandon Mebane, który rozgrywał jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Mebane z kolei, w niedzielnym pojedynku przeciwko New York Gaints doznał kontuzji ścięgna udowego.

Kibice San Francisco 49ers mimo wszystko mogą być zadowoleni, bowiem do treningów powrócił zawieszony na dziewięć spotkań outside linebacker Aldon Smith. Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy Smitha już w tę niedzielę na placu gry.  Przypomnijmy, że linebacker 49ers został zawieszony przez ligę za używanie niedozwolonych substancji.

Drużyna Chicago Bears zrezygnowała z usług skrzydłowego Santonio Holmesa, który w tym sezonie złapał jedynie osiem podań na 67 jardów. Holmes, którego kariera może właśnie się zakończyć, jest jedną z pierwszych osób, które po zakończeniu tego sezonu stracą pracę w organizacji Bears.

Cleveland Browns tight end Jordan Cameron w dalszym ciągu nie powrócił do treningów. Pro Bowler w dalszym ciągu wraca do zdrowia po tym, jak trzy tygodnie temu w meczu przeciwko Oakland Raiders doznał wstrząśnienia mózgu.

Trener St. Louis Rams Jeff Fisher zdradził w jednym z wywiadów, że nie planuję wprowadzać zmian na pozycji rozgrywającego i w dalszym ciągu starterem będzie Austin Davis.

Ofensywny liniowy New England Patriots Sebastian Vollmer może spodziewać się w najbliższych tygodniach nowego kontraktu. Według pewnych informacji włodarze Patriots rozpoczęli „majstrowanie” przy kontrakcie Vollmera.

Roy Hodgson – trener piłkarskiej reprezentacji Anglii – narzeka na stan murawy stadionu Wembley po niedzielnym meczu Dallas Cowboys z Jacksonville Jaguars. Anglicy w najbliższą sobotę mają na tym samym stadionie zagrać mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy ze Słowenią. Menadżer stadionu Roger Maslin broni NFL mówiąc, że „to nie jest problem NFL, tylko ludzki błąd popełniony podczas letniej renowacji murawy”.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

3 thoughts on “DZIEŃ DOBRY NFL #84

  1. Pingback: DZIEŃ DOBRY NFL #88 | NFL24.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *