DZIEŃ DOBRY NFL #79

Koniec dobrze zapowiadającej się kariery,  kontuzje, powroty oraz sfrustrowani fani. To i wiele więcej w kolejnej edycji Dzień Dobry NFL. Zapraszamy!

Jeden z najbardziej obiecujących młodych biegaczy kończy futbolową karierę zanim kiedykolwiek było mu dane zagrać na boiskach NFL. Marcus Lattimore, bo o nim mowa podjął trudną decyzję cztery lata po tym, jak doznał pierwszej z dwóch poważnych kontuzji kolana jeszcze za czasów gry dla Uniwersytetu South Carolina. Druga kontuzja zakończyła jego akademicką i jak się dzisiaj okazało również zawodową karierę ale mimo to trener San Francisco 49ers Jim Harbaugh uwierzył w zdolności młodego zawodnika i chęć jego powrotu do zdrowia, że zdecydował się wybrać go w czwartej rundzie draftu w 2013 roku. Lattimore ma zamiar teraz skoncentrować się na utworzeniu fundacji dla młodych zawodników w Karolinie Południowej.

Jeden z najlepiej zapowiadających się running backów kończy „niezaczętą” karierę.

Swój sezon zakończył także defensive end Caroliny Panthers Greg Hardy w chwili gdy do przyszłego roku został odroczony jego proces. 26 letni Pro Bowler został zatrzymany w maju pod zarzutem napaści na kobietę, by w lipcu zostać uznanym winnym. Hardy złożył odwołanie od decyzji sądu i chce zostać osądzony przez ławę przysięgłych jednak wczoraj jego proces został odroczony przynajmniej do przyszłego roku. Wydarzenia te mogą nie tylko zakończyć ten sezon ale wielce prawdopodobnej jest też to, że nie zobaczymy już go nigdy więcej na zawodowych boiskach. Według pewnych doniesień Panthers nie planują by w przyszłym sezonie Hardy reprezentował ich barwy tak samo jak nie widać innych chętnych drużyn na jego usługi.

Fani Detroit Lions mogą być zadowoleni. Skrzydłowy Calvin Johnson powiedział w jednym z wywiadów, że zagra w najbliższą niedzielę w meczu przeciwko Miami Dolphins. Informację tą potwierdził trener Lions Jim Caldwell.

Cleveland Browns tight end Jordan Cameron nie zagra w czwartkowym meczu z Cincinnati Bengals. Pro Bowler w dalszym ciągu zmaga się z objawami trzeciego w przeciągu trzech lat wstrząśnienia mózgu, którego nabawił się dwa tygodnie temu w meczu przeciwko Oakland Raiders.

Gubernator Missouri Jay Nixon podczas zwołanej konferencji powiedział, że władze miasta St. Louis otrzymały 60 dni na przeanalizowanie sytuacji stadionu Rams. Kluczową datą w tym sporze jest 28 stycznia. Jeśli do tego czasu władze drużyny Rams nie usłyszą żadnych zapewnień jakby miasto chciało dołożyć się do zmodernizowania stadionu będą zmuszeni powiadomić o chęci opuszczenia St. Louis.

Skrzydłowy Buffalo Bills Sammy Watkins opuścił środowy trening z kontuzją pachwiny. Na razie nie wiadomo jak poważna może to być kontuzja i czy w ogóle zmusi pierwszoroczniaka do przerwy w grze. Fani mogą być jednak zadowoleni bo do treningów powrócił running back Fred Jackson, który w siódmym tygodniu rozgrywek doznał kontuzji… tak, pachwiny. Nie oznacza to, że zobaczymy go na boisku w tym tygodniu ale jest duża szansa, że stanie się tak w dziesiątym tygodniu.

Chodzą pogłoski, że drużyna Philadelphia Eagles planuje w nadchodzącym czasie podpisać długoterminowy kontrakt z rozgrywającym Nickiem Folesem. Według pewnych informacji władze Eagles zaplanowały ten ruch jeszcze przed kontuzją jakiej nabawił się ich rozgrywający w zeszłym tygodniu i nie mają zamiaru jej zmieniać.

Wczoraj informowaliśmy o zmianie rozgrywającego w Tampa Bay Buccaneers, dziś przyszła kolej na zmianę „warty” w obozie Houston Texans. Trener Bill O’Brien poinformował, że w najbliższym meczu w roli startera zobaczymy Ryana Malletta.

„To jest najprawdopodobniej mój ostatni rok w Chicago Bears” powiedział w jednym z wywiadów Lance Briggs. Linebacker domyśla się, że władze Bears nie przedłużą z nim kontraktu po zakończeniu sezonu.

Drużyna Kansas City Chiefs przedłużyła o trzy lata kontrakt z fullbackiem Anthony Shermanem.

Fani New York Jets mają już dość tego sezonu i postawy ich ulubionej drużyny. W środę nad kompleksem treningowym Jets przez ponad 20 minut krążył samolot ciągnący baner „Zwolnić Johna Idzika”.

Kibice Jets domagają się zwolnienia Johna Idzika.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *