DZIEŃ DOBRY NFL #77

Półmetek rozgrywek NFL za Nami. W dzisiejszym DDNFL zapraszamy na podsumowanie MNF. Przeczytacie także na temat absencji Nicka Folesa, o przedłużeniu kontraktu z HC Packers i dowiecie się jaki dylemat ma Lovie Smith.

Na koniec dziewiątego tygodnia rozgrywek byliśmy świadkami spotkania jakie zostało rozegrane na MetLife Stadium, gdzie miejscowi Giants podejmowali Colts.

Minimum 350 jardów na wyjeździe po raz piąty

andrew-luck-beard

Andrew Luck kolejny raz pokazał, że nie bez przyczyny porównywany jest do najlepszych QB w NFL.

Andrew Luck jest pierwszym zawodnikiem w historii NFL, któremu udała się ta sztuka. Mało tego, 25-latek dołączył do grona takich zawodników jak Tom Brady, Peyton Manning i Drew Brees, którym udało się zdobyć ponad 3000 jardów w pierwszych dziewięciu spotkaniach sezonu zasadniczego i jest drugim, po starszym z braci Manning rozgrywającym, któremu udało się zdobyć ponad 300 jardów w siedmiu kolejnych meczach.

Mecz z Giants przebiegał pod dyktando ofensywy prowadzonej przez byłego zawodnika Collegu Stanford. Łatwość z jaką młody QB i jego koledzy z ataku zdobywali jardy w akcjach górą mogła być w niektórych sytuacjach irytująca dla zawodników gospodarzy i publiczności zgromadzonej na stadionie. Każde z przyłożeń, za wyjątkiem tego zdobytego przez Dwayne’a Allena, miało miejsce po ponad 30-jardowej akcji.

Ofensywa Colts pozostaje najlepiej punktującą ekipą w tym roku i póki co raczej nie przewiduje się zmian.

Jedyne problemy jakie mieli podopieczni Chucka Pagano to gra dołem. Ahmad Bradshaw i Trent Richardson nie mieli łatwego życia i łącznie nie wybiegali nawet 100 jardów, a zaledwie 83.

Defensywa na plus

Obrona po słabszym meczu ze Steelers pokazała, że wraca do formy. Bardzo dobre zawody rozegrał CB gości Vontae Davis. 26-letni obrońca wyłączył niemal każdego skrzydłowego z gry z jakim przyszło się mu mierzyć. Front 7 na czele z Jonathanem Newsome’m i Zachem Kerrem nie dawali żyć młodszemu Manningowi.

W nowym Jorku stawiają na młodzież

Na chwilę obecną Tom Coughlin nie ma wielkich nazwisk, którymi może straszyć w ofensywie. Odell Beckham Jr. i Andre Williams to debiutanci, którzy dopiero pracują na swoje nazwisko. Ten pierwszy już pokazuje jaki drzemie w nim potencjał i jeżeli zdrowie dopisze – a należy pamiętać, że preseason młody WR spędził na leczeniu kontuzji – to do spółki z Victorem Cruzem mogą stworzyć w następnym sezonie zabójczy duet.

Dziury w obronie

O ile formacja vis-a-vis zagrała dobre spotkanie, to tego samego nie da się powiedzieć o gospodarzach. Bardzo słabo zagrali gracze secondary. Każde przyłożenie było zdobyte „przy pomocy” obrońców. Jak nie fatalne krycie, to przegrywanie pojedynków jeden na jednego było gwoździem do trumny Giants.

Mecz wygrali Colts: 40 – 24 i umocnili się na pozycji lidera AFC South.

Za tydzień Źrebaki odpoczywają, a Gigantów czeka długa podróż do Seattle

Informację spoza boiska:

– Kibice Eagles powinni przyzwyczaić się do widoku Marka Sancheza w pocket. Nick Foles złamał obojczyk podczas meczu z Texans i będzie pauzował przynajmniej przez sześć tygodni.

– Włodarze Packers postanowili przedłużyć umowę z dotychczasowym szkoleniowcem ekipy z Serowego Miasta Mike’iem McCarthy’m. W przeciągu dziewięciu sezonów spędzonych w stanie Wisconsin, ekipa Green Bay raz wygrała mecz o Super Bowl, cztery razy była mistrzem dywizji NFC North i sześć razy wystąpiła w fazie playoff. GM Ted Thomson podkreślił w jednym z wywiadów, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy i bardzo się cieszy z przedłużenia umowy.

– Lovie Smith ma dylemat odnośnie pozycji QB na mecz dziesiątego tygodnia rozgrywek. Bardzo możliwe, że podczas starcia z Falcons w roli startera zobaczymy Josha McCowna. Wg trenera, ekipa Bucs na chwilę obecną potrzebuje zdecydowanie lepszej gry, a pozycją, która wymaga zmian jest właśnie QB.

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY NFL #77

  1. jak dla mnie wybiegać 83 jardy w 14 próbach (prawie 6 jardów na bieg) to świetny wynik, także dołem nie mają problemu, tylko rzadko go używali we wczorajszym meczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *