DZIEŃ DOBRY NFL #70

Dziś w Dzień Dobry NFL kolejna porcja informacji o kontuzjach, ale nie tylko. Zapraszamy!

Drużyna Carolina Panthers z powodu kontuzji nie będzie mogła skorzystać z usług aż siedmiu zawodników w niedzielnym meczu przeciwko Seattle Seahawks, a są nimi: running backs DeAngelo Williams i Fozzy Whittaker, wide receiver Philly Brown, guards Amini Silatolu i Trai Turner, linebacker Chase Blackburn oraz cornerback Bene Benwikere. Z kontuzją łokcia zmaga się jeszcze lewy tackle Byron Bell, jednak powinniśmy zobaczyć go na boisku.

Kontuzje, kontuzje, kontuzje…

New Orleans Saints running backs Pierre Thomas (żebra/ramię) i Khiry Robinson (przedramię), wraz z centrem Jonathanem Goodwinem (kolana/kostka) oraz linebackerem Kylem Knox’em (kostka) nie zagrają w niedzielnym meczu przeciwko Green Bay Packers.

Rozgrywający Washington Redskins Robert Griffin III również nie zagra tym tygodniu. Trener Jay Gruden potwierdził, że w poniedziałkowy wieczór na boisko w roli startera wybiegnie Colt McCoy.

Linebackers Chicago Bears Lance Briggs (żebra) oraz Jon Bostic (plecy) najprawdopodobniej nie wybiegną na boisko w meczu przeciwko New England Patriots. Tym samym będzie to ich trzeci tydzień z rzędu, w którym obaj panowie z powodu swoich kontuzji będą musieli oglądać mecz z sideline. Status obu określa się jako „niepewny”.

Status gwiazdy ofensywy Cincinnati Bengals wide receivera A.J. Greena jest również „niepewny” i najprawdopodobniej nie zobaczymy go w akcji w meczu na szczycie AFC North z Baltimore Ravens.

W tym meczu nie zagra tight end Baltimore Ravens Owen Daniels, który poddał się artroskopii kolana, a jego miejsce na boisku zajmie pierwszoroczniak Crockett Gillmore.

Skrzydłowy Indianapolis Colts Reggie Wayne z powodu kontuzji łokcia nie zagra w meczu przeciwko Pittsburgh Steelers.

Pierwszoroczniak Detroit Lions Eric Ebron (ścięgno udowe) i Joseph Fauria (kostka) nie zagrają w meczu przeciwko Atlanta Falcons. Weterani Brandon Pettigrew (stopa) i Reggie Bush (kostka) są „niepewni” swojego występu w tym meczu, natomiast status skrzydłowego Calvina Johnsona (kostka) określany jest jako „wątpliwy”.

Takim samym statusem określani są Darren Sproles i Mychal Kendricks z Philadelphia Eagles.

Szczegółowe informacje na temat kontuzji możecie znaleźć tutaj.

Co jeszcze!

Tampa Bay Buccaneers doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia o siedem lat kontraktu z Geraldem McCoy’em, który pozostanie w drużynie do roku 2021. Nowy kontrakt McCoy’a warty jest 98 milionów dolarów z czego 52 miliony ma on zagwarantowane.

Zawodnicy Baltimore Ravens, skrzydłowy Steve Smith oraz cornerback Jimmy Smith zostali ukarani przez ligę karą grzywny w wysokości 8268 dolarów. Pierwszy z panów zapłacić musi za niepotrzebną brutalność, drugi zaś za pociąganie za facemask w zeszłotygodniowym meczu z Atlanta Falcons.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *