DZIEŃ DOBRY NFL #140

Dziś w Dzień Dobry NFL trenerskie roszady, kolejne „kłopoty” Lyncha oraz wiele innych równie ciekawych informacji prosto z NFL. Zapraszamy!

Wade Phillips został nowym defensywnym koordynatorem w Denver Broncos. Phillips zastąpi na tym stanowisku Jacka Del Rio i dołączy do swojego byłego współpracownika Gary Kubiaka, z którym pracował w Houston Texans.

Wade Phillips nowym defensywnym koordynatorem w Broncos!

Trener skrzydłowych Philadelphia Eagles Bob Bicknell postanowił pozostać w drużynie z Pensylwanii. Bicknell przymierzany był do roli ofensywnego koordynatora w San Francisco 49ers jednak zdecydował się odrzucić tą propozycję i pozostać w Eagles.

Kolejnym szkoleniowcem który wczoraj odrzucił ofertę pracy jest Todd Grantham obecny koordynator defensywny na Uniwersytecie Louisville. Grantham zrezygnował z posady defensywnego koordynatora w Oakland Raiders.

Drużyna New Jork Jets zatrudniła Briana Heimerdingera, który obejmie stanowisko dyrektora o kadry zawodniczej (director of player personnel).

Matt Cavanaugh nowym trenerem rozgrywający w Washington Redskins.

Kelly Skipper z kolei został nowym trenerem biegaczy w Jacksonville Jaguars.

To nie koniec nowych nazwisk w Jaguars. Nowym trenerem rozgrywających został Nathaniel Hackett.

Linebacker Justin Houston powiedział w jednym wywiadzie, że wierzy w to, że Kansas City Chiefs mogą wygrać Super Bowl z Alexem Smithem jako rozgrywającym.

Ike Taylor cornerback Pittsburgh Steelers, który po zakończeniu sezonu chciał przejść na sportową emeryturę zdradził, że obecnie trenuje tak, jakby miał grać w sezonie 2015 oraz fakt, że chciałby grać jeszcze przez dwa albo trzy lata. Na tym nie koniec. Taylor zdradził również, że byłby skłony zmienić pozycję z cornerbacka na safety, a nawet drużynę.

Wczoraj informowaliśmy o kolejnym „specyficznym” wywiadzie running backa Seattle Seahawks, Marshawna Lyncha, który podczas Media Day na każde pytanie odpowiadał w jeden sposób. Dziś powracamy do tematu, gdyż podczas drugiego dnia w ramach Media Day poprzedzającego Super Bowl XLIX, Lynch znów udzielał tylko jednej odpowiedzi, mianowicie „wiecie dlaczego tu jestem”. Wyjątek zrobił tylko gdy został zapytany o muzykę jakiej będzie słuchał przed rozpoczęciem Super Bowl, odpowiadając „nowej piosenki. Marshawn. Wiecie dlaczego tu jestem”.

Lyncha kłopotów ciąg dalszy. Jest wielce prawdopodobne, że po zakończeniu Super Bowl running back Seahawks zostanie ukarany przez władze ligi za promowanie niezaakceptowanej przez ligę marki. Mowa tutaj o czapce jaką Lynch miał na sobie podczas wczorajszego Media Day. Przepisy mówią jasno, że zawodnicy podczas meczów i wywiadów (w tym Media Day) nie mogą nosić i promować marek, które nie są zaakceptowane przez ligę. Lynch miał na sobie czapkę ze swoim logo BeastMode, które w kilka godzin po tym zdarzeniu zostały wyprzedane na jednej ze stron. Kolejnym zarzutem, za który może zostać ukarany Lynch jest zbyt krótki czas jaki spędził na podium udzielając wywiadu.

Czy przez tą czapkę Lynch będzie miał problemy?

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *