DZIEŃ DOBRY NFL #107

W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry NFL o niepewnej sytuacji liniowego Lions, bójce zawodników Redskins, kontuzjach i nadziei, jak również o innych równie ciekawych wydarzeniach! Zapraszamy!

Ndamukong Suh – liniowy Detroit Lions – przyznał w rozmowie z reporterami, że jedyną osobą, która zdecyduje, w której drużynie w przyszłym sezonie będzie grał jest jego agent. Powiedział tak, gdy zapytany został o to, czy nadchodzący mecz z Minnesotą Vikings na stadionie Ford Field jest jego ostatnim w barwach Lions. „Nie mam pojęcia, to nie moja decyzja. Rozmawiajcie z Jimmy [Sextonem przy. red.] na ten temat, jeśli chcecie poznać odpowiedź, to jego decyzja,” – powiedział Suh.

Gdzie w przyszłym sezonie grać będzie Ndamukong Suh?

Władze NFL jednogłośnie zatwierdziły zmiany dotyczące polityki zachowań osobistych. Komisarz Ligi Roger Goodell powiedział, że nowa polityka jest „twarda” i będzie zdecydowanie „lepsza” dla wszystkich osób zrzeszonych w NFL.

Denard Robinson – running back Jacksonville Jaguars – z powodu kontuzji stopy nie wybiegnie już w tym sezonie na boiska NFL. Trener Gus Bradley zdradził w jednym z wywiadów, że kontuzja Robinsona wyklucza go z gry przez przynajmniej sześć tygodni i tym samym Toby Gerhart, Storm Johnson i Jordan Todman częściej będą biegać z piłką pod nieobecność jednego z lepszych ofensywnych zawodników Jaguars.

Po cichu mówi się, że trener Tampa Bay Buccaneers Lovie Smith zastanawia się nad zmianą swojego podstawowego rozgrywającego. Weteran Josh McCown, który w tym sezonie rozpoczął 8 spotkań, miałby stracić rolę startera na rzecz drugoroczniaka Mike’a Glennona, który z kolei w tym sezonie grał w 6 spotkaniach. Na pewno będziemy jeszcze informowali o sytuacji rozgrywających w Buccaneers.

W Buffalo Bills z kolei wszystko pozostaje bez zmian, jeśli chodzi o sytuację związaną z pierwszym rozgrywającym drużyny. Trener Doug Marrone ogłosił, że do końca sezonu starterem Bills będzie weteran Kyle Orton.

Zawodnicy Kansas City Chiefs, running back Jamaal Charles, linebacker Tamba Hali oraz tight end Anthony Fasano nie brali udziału w środowym treningu z powodu kontuzji kolan. Status wszystkich określany jest jako day to day decision. W treningu nie brał udziału również defensywny liniowy Allen Bailey, który zmaga się z wstrząśnieniem mózgu. Do treningów powrócił z kolei skrzydłowy Junior Hemingway, który nie grał w dwóch ostatnich spotkaniach.

Skrzydłowy New York Jets Percy Harvin wierzy, że zagra w meczu przeciwko Tennessee Titans pomimo tego, że w ostatnią niedzielę skręcił kostkę.

Kolejnym zawodnikiem, który wierzy w to, że zagra w następnym meczu jest rozgrywający Washington Redskins Colt McCoy, który zmaga się z kontuzją karku. Trener Jay Gruden nie zdecydował jeszcze w sprawie pierwszego rozgrywającego swojej drużyny, jednak on również wierzy w to, że McCoy będzie gotowy do gry.

Zawodnicy Washington Redskins – cornerback Bashaud Breeland i receiver Andre Roberts – pobili się podczas środowego treningu. Zajście to miało miejsce podczas 20 minutowej otwartej dla mediów sesji treningowej, która od razu po tym zdarzeniu została przerwana.

 Futbol w TV

19:00 Chicago Bliss vs Green Bay Chill, Nuvolari
02:00 Baltimore Charm vs. Omaha Heart, Nuvolari

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *